Рейтинги вступників до вишів рясніють липовими переможцями престижних конкурсів. З такими скаргами до мережі ОПОРА почали масово звертатися абітурієнти та їхні батьки. Коли ж ОПОРА перевірила списки абітурієнтів Київського національного університету ім. Тараса Шевченка та Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана, то й справді виявила таких псевдопереможців олімпіад.
Нагадаємо, що переваги при вступі мають абітурієнти, чиї прізвища є в наказі МОН №504 “Про підсумки Всеукраїнських учнівських олімпіад і турнірів 2009/2010 навчального року” та в наказі №536 “Про підсумки проведення III етапу Всеукраїнського конкурсу—захисту науково—дослідницьких робіт учнів—членів Малої академії наук України у 2010 році”. Одначе деякі абітурієнти, які начебто мають право на таку “пільгу”, в цих списках відсутні!
Так, за повідомленням ОПОРИ, з 11 позицій топ—рейтингу до Інституту журналістики КНУ ім. Шевченка у 10 абітурієнтів є позначка “‘” в графі “переможець олімпіад/конкурсів”. Утім прізвищ цих 10 абітурієнтів немає у вищезгаданих наказах Міносвіти. Така сама ситуація й на інших спеціальностях цього університету: облік та аудит (4 з 5 перших місць зайняли “липові” переможці конкурсів), міжнародні відносини (Інститут міжнародних відносин — 6 з 21) тощо. А в КНЕУ право першочергового вступу отримали не тільки переможці всеукраїнських конкурсів, а й їх учасники. Хоча останні не мають права на таку “пільгу”.
— Ми дали приймальній комісії КНЕУ кілька прізвищ “підозрюваних”, — каже “УМ” голова правління мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, — і одна з абітурієнток, яка була 24—ю, сьогодні опинилася на 1273 місці. Причому ця дівчина мала 710 балів, а за нею йшов абітурієнт, який набрав 799,5 з 800 можливих, зате опинився в зоні ризику! Ось які переваги може давати цей “липовий” статус порівняно з вступом на загальних підставах. Переді мною рейтингові списки філософського факультет КНУ ім. Шевченка. Там два перших місця займають особи, одна з яких просто брала участь в олімпіаді, а інша взагалі не фігурує в жодному з наказів. І одна має 737,9 балів, друга — 726 балів. За ними йдуть абітурієнти з балом 790! Хіба це справедливо?
Пані Айвазовська каже, що скарги надходять з усіх куточків України. Тому коли ВНЗ оприлюднять списки рекомендованих до зарахування, ОПОРА має намір перевірити в 35 найбільших ВНЗ усіх, хто має позначки переможців конкурсів та олімпіад.
— Але ми зіткнулися з іще однією проблемою — цільовими направленнями від підприємств та організацій, — продовжує пані Ольга. — Такі абітурієнти вступають у другу чергу (олімпіадники, зауважимо, — у третю). І їх є дуже багато. Й тут та ж проблема — вони мають низькі бали. Наприклад, на одну зі спеціальностей у Дніпропетровському аграрному університеті перші 8 місць зайняли пільговики, далі аж 27 місць “відхопили” цільовики. При цьому останній цільовик має 562 бали. Якби він вступав на загальних підставах, то опинився б на 447—му місці. А після нього йде абітурієнт із балом 762,7. Тобто якість кадрів, які начебто готуватимуть для підприємств, які їх “замовляють”, викликає серйозне занепокоєння. До того ж отримати цільове направлення насправді не так уже й складно, якщо у батьків є в цих структурах зв’язки. А як перевірити, за яким принципом абітурієнту дали направлення і чи дійсно ці установи зацікавлені в тому, щоб такі неякісні кадри до них поверталися? Адже не факт, що вони у ВНЗ будуть краще вчитися, ніж у школі.
— І не факт що вони повертатимуться на роботу до цих підприємств...
— Безперечно! В Україні всього—на—всього до 25% випускників вишів працює за фахом. А держава ж інвестує в них гроші...
Ліна КУШНІР
Что скажете, Аноним?
[21:26 21 ноября]
[12:44 21 ноября]
[10:14 21 ноября]
19:00 21 ноября
18:45 21 ноября
18:35 21 ноября
18:25 21 ноября
18:00 21 ноября
17:20 21 ноября
16:50 21 ноября
16:20 21 ноября
15:30 21 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.