Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Майже 40 радників. Хто консультує президента і керівників його Офісу

[10:46 19 июня 2021 года ] [ Тиждень, 18 червня 2021 ]

На запит Тижня в Офісі Президента надали повний список радників президента Володимира Зеленського, керівника ОП Андрія Єрмака та його заступників станом на початок червня. Розповідаємо загальну інформацію про цих людей та їхню діяльність

Радники Володимира Зеленського

Ендрю Роман Мак — обіймає посаду радника з 5 листопада 2019 року, керівник офісу української юридичної фірми Asters у Вашингтоні, має свідоцтво адвоката США та України, у 2010 визнаний одним із найвпливовіших іноземців в Україні за версією Kyiv Post. У 2002 році працював на посаді старшого юриста в київському відділенні компанії PricewaterhouseCoopers.

Трофімов Сергій — у день інавгурації Володимира Зеленського став першим заступником голови Адміністрації президента (згодом Офісу). Відповідав за кадрову політику, призначення і координацію діяльності голів районних державних адміністрацій і обласних державних адміністрацій. У листопаді 2020-го Трофімова звільнили з цієї посади з одночасним переведенням у статус позаштатного радника президента. У 2005 році почав працювати у студії “Квартал 95”. Також був виконавчим продюсером “кварталу”. Лобіст Української православної церкви Московського патріархату. У жовтні 2018 року у ЗМІ з’явилась інформація, що схожа на Сергія Трофімова людина  прислужувала очільнику УПЦ (МП) патріарху Онуфрію у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії 

Устенко Олег — радник президента України з питань економіки з 2019 року. Економіст, ступінь магістра отримав у Гарвардському університеті. У 2003 році став докторантом в університеті Brandeis. З 2004 року у команді Міжнародного Фонду Блейзера. Був директором Центру світової економіки й міжнародних відносин НАН України.

Радуцький Михайло — народний депутат від “Слуги народу”, голова Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. На момент обрання — президент приватної клініки “Борис”, яку очолював з 2004 року. До того (у 1994-2004 роках) був заступником директора та комерційним директором. У 2014-му, перебуваючи на посаді заступника мера столиці Віталія Кличка, не задекларував доходи. При цьому на рахунок поклав у п’ять разів більше доходів, ніж мав за офіційними даними. 

Радники голови ОП Андрія Єрмака

Пашинна Лілія — депутатка Київради від партії “Слуга народу”. Працювала головним консультантом депутатської фракції “Самопоміч” в попередньому скликанні парламенту. Ексочільниця патронатної служби міністра розвитку громад і територій Олени Бабак.

Козенко Олександр -  керівник Асоціації підприємців, що спеціалізуються в санітарній обробці на транспорті. Керівник низки товариств з обмеженою відповідальністю.

Ляхович Андрій — підприємець, ветеран війни проти Росії. Брав участь у виборах Верховної Ради 9-го скликання як самовисуванець на Львівщині, але набрав 0,45% голосів. Входить до Комісії при президентові з питань громадянства.

Романова Вікторія — колишня заступниця генерального директора з розвитку міжнародного співробітництва НТКУ, працювала в “1+1 медіа” (екскерівниця напрямку стратегічного планування в межах департаменту стратегії та розвитку). 

Голомазов Вадим — заступник начальника управління СБУ в Київській області.

Чабанова Катерина — інформація відсутня, на сайті YouControl зазначена лише “Діяльність у сфері права”.

Куніцин Сергій — голова Всеукраїнської асоціації ветеранів Афганістану та АТО, народний депутат 7-го та 8-го скликання. У 2014 році обрався від “Блоку Петра Порошенка” як безпартійний. Відтоді ж був позаштатним радником президента Порошенка. 2012 року обирався до Ради від партії “УДАР”. Був головою Кримської регіональної організації партії “Єдиний Центр”, У 2010 та 2014 роках був постійним представником президента України в АР Крим. Фігурував у скандалах, пов'язаних з кнопкодавством та земельними махінаціями.

Говорова Олена — бронзова призерка Олімпійських ігор у Сіднеї, радниця керівника ОП з питань спорту. 

Зарівна Дарія — колишня шеф-редакторка видання L’Officiel Online, засновниця нетворкінг-платформи Charitum та інтернет-журналу Vector. Прессекретарка глави Офісу президента України.

Дячук Дмитро — лікар, керівник центру профілактичної та клінічної медицини та всеукраїнської організації “Асоціація головних лікарів України”

Ковалів Юлія — заступниця Голови Наглядової Ради НАК “Нафтогаз України”. До грудня 2020-го займала посаду заступниці керівника ОП. Працювала заступницею міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавічуса у 2015-2016 роках, а ще раніше — в.о. голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Голова Офісу Національної інвестиційної ради при Президентові України. 

Потаєв Вадим — входить у склад Координаційної ради з розв'язання проблемних питань у сфері містобудування.

Неклева Сергій — людина з такими ж даними очолює рекламне агентство ТОВ “СЕВЕНТ” (S*Event).

Магомедов Руслан — старший трейдер в компанії “Київ Сек'юрітіз Груп”. Входив до асоціації Фондової біржі ПФТС. У 2014 році став членом Комітету з торгової діяльності Асоціації “Українські Фондові Торговці”. До 9 червня перебував у складі комісії з визначення претендентів на посади незалежних членів наглядової ради держбанку за квотою президента. Також був головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. 

Беззубенко Микола — колишній працівник СБУ, працював у Департаменті контррозвідки. Фігурант низки матеріалів про можливу корупцію. Також повідомляється, що у жовтні 2020-го НАЗК скерувало до Нацполіції матеріали для 14 адміністративних протоколів про вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією. Про подальшу долю цих матеріалів невідомо.

Пасічник Михайло — фармацевт, колишній голова Державної служби України з лікарських засобів. У 2002-му балотувався у народні депутати від партії “Жінки за майбутнє”. У ЗМІ Пасічника часто називають “відповідальним за вакцинацію”.

Аудіцкас Адомас — президент і співзасновник Української академії корпоративного управління. Член наглядової ради АТ “Укрзалізниця”. Керував реформою держпідприємств у Литві як віце-міністр економіки. Був радником прем'єр-міністра Володимира Гройсмана та членом наглядової ради ПАТ “Магістральні газопроводи України”.

Милованов Тимофій — З червня 2021-го — голова Наглядової ради Укроборонпрому. Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України у 2019-2020 роках. Президент Київської школи економіки.

Роднянський Олександр — син засновника телеканалу “1+1” і російського телепродюсера Олександра Роднянського. Член наглядової ради Ощадбанку як представник держави від президента. Олександр Роднянський-молодший був головним радником з економіки колишнього прем'єр-міністра України Олексія Гончарука.

Матієнко Сергій — підприємець, власник компанії “МФітнес Україна”.

Дембовський Сергій — колишній суддя Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ. Брав участь у конкурсі до оновленого Верховного суду, але вибув з нього. У 2014 році у складі колегії суддів підтвердив вирок Дмитру та Сергію Павличенкам до довічного ув’язнення і 13 років в’язниці. Та справа супроводжувалася великими вуличними протестами і була резонансною.

Лисак Олена — інформація  з вільних джерел відсутня.

Подоляк Михайло — антикризовий радник голови ОП Андрія Єрмака, політтехнолог (зокрема, у 2018-2019 роках був помічений у піарі Віктора Медведчука). Колишній головний редактор видання “Обозреватель”. У червні 2011-го Подоляк був одним із журналістів, яких запросили до Межигір`я на інтерв'ю Віктора Януковича. 

Радники Заступника Керівника ОП Андрія Смирнова

Конохов Сергій — генерал-майор, керівник економічного напряму Українського центру аналітики й безпеки, віднедавна очолює Управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки, володіє низкою елітного майна, походження якого він не пояснює. Про це йдеться у розслідуванні програми “Схеми”. Очолює економічне управління СБУ.

Богуцький Юрій — за тим самим ім’ям, прізвищем та по-батькові відомий нині покійний міністр культури, який обіймав  посаду в 1999-му, із 2001-го до 2005-го та у 2006—2007-му роках. За президентства Віктора Ющенка був заступником голови Секретаріату президента. Працював радником президентів Віктора Януковича та Петра Порошенка з питань культури. Помер 14 травня 2019 року. Смирнов був призначений в Офіс президента пізніше на кілька місяців. Тиждень звернувся за роз'ясненням з приводу цього радника до Інформаційного відділу Офісу Президента, наразі очікуємо відповідь.

Радники Заступника Керівника ОП Кирила Тимошенка

Зубко Георгій — Заступник гендиректора з комерційної діяльності і стратегічному розвитку  ДП МА Бориспіль. Колишній хокеїст, зокрема грав за столичні “Сокіл” і “Крижинку”. Входить до керівної ради Федерації хокею України. З 2012 по 2015 роки був заступником керівника “Київміськбуду”. У 2015 році був членом команди тодішнього голови Одеської ОДА Михеїла Саакашвілі.

Баум Борис — у 2006 році голова наглядової ради Нікопольського заводу феросплавів (належав Ігорю Коломойському і Віктору Пінчуку). Партнером виступала російська ТОВ VS Energy International Ukraine. У 2015 році ім'я Бориса Баума фігурувало у “панамських документах”, де він значився власником офшорної First National Lotteri Ltd. Був на посаді голови Наглядової ради банку “Перший інвестиційний банк”.

Кречетов Максим — входить до персонального складу Ради з питань свободи слова та захисту журналістів. Тут Кречетов виступив автором скандальних ініціатив щодо запровадження Національної прескарти та перегляду журналістських стандартів. У лютому 2020 року звільнився з директорату з питань інформаційної політики Офісу президента України. Був затверджений в працівником ОП вже після скандалу, коли Кречетов представлявся представником Офісу, насправді не бувши ним.

Радник Заступника Керівника ОП Ігоря Жовкви

Мельник Ігор — підприємець в галузі нерухомості. Радник з питань залучення міжнародних інвестицій та міжнародних комунікацій в галузі медицини. У 2014-2015 роках був позаштатним радником Міністра оборони України. Залучений у скандальний проєкт будівництва фортифікацій в зоні АТО, через який нібито розтратили 850 млн грн з держбюджету. Мельник стверджував, що він не відповідав за виконання робіт, бо працював на волонтерських засадах. 

Радники Заступника Керівника ОП Романа Машовця

Вербицька Альона — висувалася від БПП до Черкаської міської ради 7-го скликання. На той момент працювала журналісткою. Очолює Консультативну раду з питань забезпечення прав і свобод захисників України.

Камінський Вадим — раніше значився радником Єрмака. Інша достовірна інформація відсутня.

Логгінов Дмитро — керівник ТОВ “Мічінвест”. За даними на YouControl — рекламного агентства.

Радники Заступника Керівника ОП Юлії Свириденко

Фірсов Єгор — депутат, у 2020 році балотувався на виборах мера Києва від партії “Екологічна альтернатива”. 2019 року його призначили тимчасовим главою Державної екологічної інспекції. У 2019 році балотувався до Верховної Ради 9-го скликання від партії “Громадянська позиція”. До парламенту не пройшов. Екснародний депутат 8-го скликання від “Блоку Петра Порошенка”, але був позбавлений мандата після виходу з фракції. У 2014 році був радником голови Дніпропетровської ОДА Ігоря Коломойського. 2012 року балотувався до Верховної Ради від партії “УДАР”.

Улида Вадим — заступник міністра енергетики та вугільної промисловості у 2014 році. Тоді ж був радником гендиректора Донбасенерго. Також працював комерційним та фінансовим директором підприємства “Енергоринок”.

Трунов Вадим — підприємець, призначений в.о. директора “Укрхімтрансаміак”, керівник ТОВ “ЕДЬЮКАР”, За даними на YouControl, підприємства, що спеціалізується на комп'ютерному програмуванні.

Вже після подання запиту в Офіс президента призначили двох нових заступників голови — Андрія Сибігу та Ігоря Брусила. Їхні радники, якщо вони є, не увійшли до переліку.

 

Тетяна БОЦЬ, Андрій ГОЛУБ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.