Хто досі не здогадувався, коли відзначається День шахтаря, тепер добре про це знатиме. Адже Прем’єр–міністр Юлія Тимошенко три дні з екрана телевізора нагадувала про професійне свято гірників. З її вітальної промови українці дізналися, що шахтар — одна з найважливіших професій у країні, бо саме шахтарі тримають у своїх руках українську незалежність. Розповіла Тимошенко й про поламані кризою плани та задуми, але запевнила, що в неї досить «сил і рішучості» пройти нелегку дорогу «до наведення повного порядку в галузі».
Поки на ТБ крутили вітальний ролик, Прем’єрка в¬стигла об’їхати всі шахтарські регіони — Луганщину, До¬неччину, Львівщину та Волинь. Під час відвідання шахти «Нововолинська» у селі Поромів на Волині Тимошенко хвалилася, що Україна святкує День шахтаря без жодної копійки заборгованості із заробітної плати, зі збільшеними зарплатами і пенсіями, зі збереженими робочими місцями.
Натомість донецькі статисти не такі оптимістичні. За їхніми даними, у першому півріччі в області звільнилося з шахт на 19% працівників більше, ніж було прийнято на роботу. В обл¬статуправлінні зазначають, що середньомісячна зарплата працівників галузі з початку нинішнього року порівняно з січнем–липнем 2008–го збільшилася на 6,3% і становила 2,9 тисячі гривень. Це дещо вище за середньообласний приріст (3,3%), але нижче за рівень інфляції за цей період (19,2%). Тобто, на відміну від номінальних нарахувань, реальні доходи гірників знизилися.
Донеччан можна заспокоїти лише черговою обіцянкою Тимошенко, що для вугільної галузі 2010 рік стане роком масштабного розвитку. «Ми зробимо наступний рік роком масштабної модернізації вугільних підприємств, переоснащення, зарядки нових лав, фактично масштабного розвитку галузі, — цитує Прем’єра «Остров». — Якщо в шахтарів буде все добре, то й в Україні все буде добре», — оптимістично підсумовує Тимошенко.
Але не все насправді так добре, вважає Президент Віктор Ющенко. «Через адміністративні рішення уряду» вугілля, собівартість якого цього року становить 705 грн. за тонну, на ринку продається за ціною 446 грн. Президент наголосив, що сьогодні зі 143 підприємств вугільної галузі збитково працюють 93%. Українська вугільна галузь залишається головним споживачем бюджетних коштів, а весь її дохід спрямовується фактично лише на зарплату. Майже нічого не вкладається у розвиток і реформування виробництва, інвестиційне переобладнання, не проводиться переснащення шахт. «Єдиний шанс дати прогрес цій галузі, підвищити статус професії шахтаря — це глибока її реформа», — сказав Ющенко.
Інна СТЕПАНЧУК
В предвыборной программе севастопольской организации ПР мы анализировали возможность и оценивали эффект перенаправления бюджетной финподдержки шахерских районов на Севастополь. Что имелось ввиду: =избыточная шахтерская рабсила обучалась строительным специальностям и ехала в Севастополь строить жилые дома для будущих переселенцев из Донбасса. Строительных мощностей в Севастополе достаточно. =Параллельно Севморзавод (тогда еще не Григоришинский) перепрофилировался в вагоностроительный, а инвесторы, строившие портовые терминалы любого профиля получали серьезные льготы. = Таким образом, избыток рабсилы Донбасса за 7 лет перемещался в зону Севастополя с одновременной организацией рабочих мест. = Хороша программа тем, что деньги шли не на бездарную дотацию, а на созидание.
Что скажете, Аноним?
[12:44 21 ноября]
[10:14 21 ноября]
[19:40 20 ноября]
19:00 21 ноября
18:45 21 ноября
18:35 21 ноября
18:25 21 ноября
18:00 21 ноября
17:20 21 ноября
16:50 21 ноября
16:20 21 ноября
15:30 21 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.