Аби ці благі наміри стали реальністю, Мінсоцполітики підготувало спеціальний законопроект. “Пропонуємо ввести правопорушення — відхилення від укладення трудового договору у випадку фактичного допуску до роботи, виплата винагороди за роботу без нарахування й сплати страхових внесків і податків, — розповів про нову ініціативу віце-прем’єр. — Пропонується ввести за цю норму штраф у дві тисячі неоподатковуваних мінімумів за кожного неоформленого співробітника”. Це 34 тисячі гривень. Поряд із ними, передбачено в законопроекті, керівник підприємства платитиме за кожного неоформленого належним чином працівника ще 8500 гривень.
На мінімальній зарплаті в Україні сидять близько 2,5 мільйона працівників, і Сергій Тігіпко не вірить, що усі ці люди справді працюють за “мінімалку” (я теж у це не вірю). “Пропонуємо ввести поняття, якого до цього часу не було в Україні. Це “гарантована зарплата”, — розповів віце-прем’єр. За його словами, буде вісім категорій гарантованої зарплати — відповідно до кваліфікації працівника. Менше від гарантованої у відповідній категорії платити не можна буде, і таким чином, упевнені розробники законопроекту, роботодавці офіційно платитимуть не “мінімалку”, а значно більше…
Недарма кажуть — благими намірами вимощено дорогу в пекло... Чи можливо вивести зарплати з тіні драконівськими штрафами? Дуже сумніваюся. Підприємці воліють платити в конвертах не тому, що вони такі погані. Коли штатний працівник одержує 1000 “білих” гривень, фактичні витрати працедавця — 1368,3 гривні. Зарплата плюс 36,83% Єдиного соціального внеску, який платиться у Пенсійний фонд. Найкращий спосіб вивести зарплати з тіні — зменшити навантаження підприємств на “білу” зарплату. Частина коштів, які недоотримає держава, повернуться їй у вигляді податку на прибуток і Єдиного соцвнеску, які платять самі працівники. Чим більша “біла” зарплата, тим більше й податок із фізичної особи, і ЄСВ. Крім того, зменшення навантаження на фонд зарплати дозволить бізнесу розвиватися. Значить, він зможе створити більше робочих місць (“білих”, із нормальною, а не мінімальною зарплатою), — а відтак надходження до Пенсійного фонду збільшаться… Але такий шлях в Україні чомусь жодна влада навіть не обмірковує. Зате штрафи — будь ласка.
Очевидно, наважитися на зменшення податкового навантаження владі заважає потреба наповнювати Пенсійний фонд “уже і зараз”. Ситуація у ПФ справді надзвичайно важка. “Виживаємо завдяки тому, що 4,9 млн. українців отримують пенсію нижче 900 гривень. Ось що нас рятує”, — розповів днями Сергій Тігіпко у Варшаві. Як виправити ситуацію? “Інвестор повинен домінувати у всіх наших думках та діях. Якщо цього не буде, то своїми силами, своїми інвестиціями з Кіпру ми питання не вирішимо”. То, може, лікувати державні фінанси варто розпочинати не з штрафів, а з цих “інвесторів із Кіпру”? Чом би не внести в парламент законопроект, що скасує договір між Україною і Кіпром про уникнення подвійного оподаткування? Секрет Полішинеля, що так звані кіпрські інвестори — українські олігархи, які вивели на острів гроші, а потім знову завели їх в Україну. Не платячи тут податків, бо вже заплатили, і значно менше, там… Якби ці “інвестори” платили податки в Україні, наповнювати Пенсійний фонд було би легше.
Аскольд ЄРЬОМІН
![]() ![]() ![]() ![]() |
Соціальне ж страхування повернути профспілкам - зробити його добровільним на зразок колишніх "чорних профспілкових кас". Хтось скаже, що це примітивно, і такі податки не стимулюватимуть виробництво, інновації тощо? А що взагалі мають "стимулювати" податки? Вони мають бути чесними і прозорими. І виграє усе суспільство. Інакше державних керманичів чекає масова громадянська непокора і гайдамацькі вила.
Автор трошки не доспілкувався з калькулятором. З нарахованої 1000 грн працівник отримає приблизно 820. А на цю 1000 нараховується не лише 36,83% ЄСВ, а ще й 20% ПДВ. От і виходить, що для отримання "чистої" зарплати підприємство має ще одні таку ж суму витратити на податки і збори. При чому майже половину з яких складають не податки до держбюджету, а збори в "соціальні" фонди, де кошти тупо розарадаються. Треба в основі міняти ідеологію оподаткування - це єдиний вихід з глухого кута. Зарплату азагалі треба звільнити від оподаткування, може - залишити відсотків 5 ПДФО - так, для статистики. А в основу оподаткування покласти єдиний для всіх 5% податок з продажу (він же - прямий податок з обороту). А також податки на землю і на "розкіш" - зайві метри нерухомості та зайві мілілітри обсягу двигуна. Надходжень вистачить на все, включаючи гарантоване пенсійне забезпечення всередньому обсязі 2 мінімальних пенсій. Для того, хто хоче отримувати більшу пенсію - відкривається накопичувальний рахунок з державною гарантією відповідної індексації. Кожен відкладує на себе, а не на VIP-пенсіонерів. Соціальне ж страхування повернути профспілк
Что скажете, Аноним?
[15:47 04 апреля]
[07:00 04 апреля]
[21:17 03 апреля]
Как политики и эксперты реагируют на пошлины, которые президент США ввел против всего мира
16:30 04 апреля
16:00 04 апреля
15:30 04 апреля
15:00 04 апреля
14:00 04 апреля
13:30 04 апреля
13:20 04 апреля
[07:15 31 марта]
[21:50 30 марта]
[09:15 01 февраля]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.