Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

5.000 тонн небезпечних відходів щорічно завозиться у Дніпропетровськ

[15:14 23 апреля 2009 года ] [ Лица (Днепропетровск), 17 апреля 2009 ]

Тендерний комітет КБ “Приватбанк” при проведенні тендерів по реалізації відпрацьованих АКБ підприємств гірничо-металургійної галузі не звертає увагу на можливість підприємства, що приймає участь в тендері, утилізувати електроліти.

Згідно Закону України “Про прокуратуру” (статті 6, 19), Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища” (ст.ст. 37, 10, 9) вимагаємо негайного вжиття заходів по усуненню порушень Законів України в частині масового забруднення навколишнього природного середовища сірчано-кислотним та лужним електролітами з відпрацьованих акумуляторних батарей.

В місті Дніпропетровськ розміщено підприємство ТОВ “Укрсплав” (вул. Курсантська, 36) — один із найбільших заводів України по утилізації (металургійному переплаву) відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторних батарей (АКБ) потужністю біля 25.000 (двадцяти п'яти тисяч) тон на рік. Підприємство в своєму технологічному циклі не має виробничих потужностей по утилізації свинцево-кислотного електроліту, що міститься у відпрацьованих АКБ, а це біля 6.000 (шести тисяч) тон на рік.

Розслідування показали, що підприємства-постачальники відпрацьованих АКБ зі всієї України (як вони стверджують) проводили закупівлю АКБ з електролітом і поставляли їх на ТОВ “Укрсплав” з електролітом. Тобто в місто Дніпропетровськ щорічно завозиться біля 5.000 тон небезпечних відходів (свинцево-кислотний електроліт з суспензією важких металів), де він мабуть підприємствами-постачальниками або ТОВ “Укрсплав” зливався і продовжує зливатися в ґрунт чи поверхневі води.

Крім того, внаслідок виходу з експлуатації свинцево-кислотних та залізо-кадмієво-нікелевих акумуляторних батарей, на підприємствах і у населення області накопичується біля 10.000 (десяти тисяч) тон відпрацьованих АКБ, які містять в собі біля 2.000 тон свинцево-кислотного та лужного електролітів.

Як нам відомо, підприємства, що ведуть збір та заготівлю відпрацьованих АКБ в області та зареєстровані:

— ТОВ “Кривій Ріг-Промснаб” (м. Кривий Ріг, вул. П'ятихатська, 36-А),

— ТОВ “Промснаб-Дніпро” (м. Дніпропетровськ, ж/м Тополя 2, буд. 10, кВ. 67),

— ДП “Протей ресурси” ЗАТ “Протей-К” (м. Кривий Ріг, мкрн Ювілейний, б. 15),

— ТОВ “ЛіК-СВ” (м. Запоріжжя, вул. Сибірська, 17),

— ТОВ “Вікторія” (м. Харків, пр-т Тракторобудівників, 90, кв. 7),

— ТОВ “КРОМ” (м. Павлоград),

— ТОВ “Арат” (м. Донецьк, вул. Первомайська, 12),

— ТОВ “Крок Г.Т.” (м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 7),

— ТОВ “Підприємство Будвироби” (м. Дніпропетровськ, вул. Винокурова, 2-А),

— ТОВ “Промисловий союз” (м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 122, кв. 8),

та ряд інших підприємств, які мають ліцензію на заготівлю та переробку брухту кольорових металів, не передають електроліт спеціалізованим підприємствам з утилізації електроліту і не проводять самі утилізацію або знищення електролітів. Практично всі відпрацьовані АКБ без електроліту вивозяться з області на підприємства ЗАТ “Свинець” (м. Костянтинівка) або ТОВ ТВК “Укрсплав” (м. Донецьк), де відсутні потужності по утилізації електроліту і які приймають відпрацьовані АКБ тільки без електроліту.

 Склалась така ситуація, що в Дніпропетровській області зливається в ґрунт та поверхневі води біля 7.000 тон свинцево-кислотного та лужного електролітів. Все це під “контролем” виконавчих і контролюючих органів.

 Як приклад, в 2008 році на Придніпровській залізниці на закритих тендерах реалізовувались свинцево-кислотні та лужні відпрацьовані АКБ підприємствам, що не мають ліцензій на поводження з небезпечними відходами. Електроліти з АКБ на Придніпровській залізниці зливались і продовжують зливатись в навколишнє природне середовище. Посадові особи вели і ведуть кримінальну діяльність в частині нанесення шкоди навколишньому природному середовищу.

 Тендерний комітет КБ “Приватбанк” при проведенні тендерів по реалізації відпрацьованих АКБ підприємств гірничо-металургійної галузі не звертає увагу на можливість підприємства, що приймає участь в тендері, утилізувати електроліти. Тому практично на більшості підприємств гірничо-металургійної галузі електроліти зливаються в ґрунти і поверхневі води самими підприємствами, або тими, хто закупив відпрацьовані АКБ.

 Акціонерним об'єднанням “Павлоградвугілля” в 2008 році було реалізовано біля 100 тон відпрацьованих АКБ ТОВ “Кром” (м. Павлоград). Електроліти з цих акумуляторів не були утилізовані або знищені, а злиті в ґрунт і поверхневі води.

 Аналогічні ситуації на ВАТ “Азот” (м. Дніпродзержинськ), ВАТ “Акселор Міттал — Кривий Ріг”, ВАТ “Укртелеком”, підприємствах Дніпрообленерго, гірничо-металургійних і машинобудівних підприємствах та інших.

 Особливе занепокоєння викликає у жителів міста Дніпродзержинська підприємство ПП “Бєлоус” (м. Дніпро­дзержинськ, вул. Дніпропетровська, 27) — “основне” підприємство України і Дніпропетровської області по утилізації, захороненню та зберіганню практично всіх небезпечних відходів.

 Розрахунки показують, що плата за утилізацію небезпечних відходів на цьому підприємстві в 3-5 разів нижче, ніж вартість сировини, яка використовується для утилізації приміром електроліту. Тисячі тон свинцевих шлаків з підприємства ТОВ “Укрсплав” та десятки тисяч тон формовочних металургійних пісків з ВАТ “Дніпроважмаш” (м. Дніпропетровськ, Сухий Острів, 3) утилізувалось цим підприємством в м. Дніпродзержинськ, на наш погляд тільки по документам.

 Також необхідно звернути увагу на підприємство по виробництву акумуляторних батарей Українсько-Угорське ЗАТ з іноземними інвестиціями “ВЕСТА-ДНІПРО” (м. Дніпропетровськ, вул. Будівельників, 34), яке не має потужностей по утилізації електролітів, що надходять на підприємство в неякісних АКБ по рекламації.

Виходячи з вищевикладеного, вважаємо за необхідне:

1. Провести перевірку викладених фактів з залученням представників громадських організацій.

2. Провести перевірку на:

— обґрунтованість і законність видачі державної екологічної експертизи суб'єктам господарювання на заготівлю, перевезення, зберігання, утилізацію відпрацьованих АКБ і електроліту з урахуванням кінцевої утилізації або знищення електроліту.

— обґрунтованість і законність видачі ТОВ “Укрсплав” екологічної експертизи без наявності потужностей по утилізації електролітів.

— обґрунтованість і законність видачі Українсько-Угорському ЗАТ з іноземними інвестиціями “Веста-Дніпро” екологічної експертизи без урахування необхідності утилізації браку виробництва та рекламаційних неякісних АКБ і електролітів.

3. При перевірці особливу увагу звернути на те, кому і скільки передано на утилізацію небезпечних відходів (електроліту), провести зустрічну перевірку на предмет кінцевої утилізації або знешкодження електроліту (документальне підтвердження, що спеціалізованим підприємством з утилізації електроліт утилізований).

4. При виявленні фактів, що суб'єкт господарювання не може підтвердити передачу електроліту на утилізацію (відповідно він був злитий в навколишнє природне середовище), притягувати посадових осіб згідно законодавства до кримінальної відповідальності з відшкодуванням нанесених збитків.

Просимо у встановлений законодавством термін повідомити нас про прийняті рішення згідно нашої колективної заяви про грубе порушення екологічного законодавства, нанесенню шкоди навколишньому природному середовищу, життю і здоров'ю громадян області.

Громадське об'єднання “Громадський екологічний контроль”  (Л. Самко),

Дніпропетровська обласна організація Громадського Руху України “За право громадян на екологічну безпеку” (П. Пристромко),

Дніпропетровська обласна організація Всеукраїнської екологічної Ліги (Ю.Грицан),

Новокодакська паланка міжнародної громадської організації “Козацтво Запорозьке” (О. Пилипенко),

Центр “Екобезпеки” (В. Лапицький),

Придніпровський центр чистих виробництв Українського Державного Хіміко-технологічного Університету (В. Задорський),

Обласна громадська організація “За забезпечення громадян України якісною питною водою” (В. Жижин),

Нікопольське відділення Міжнародного фонду Дніпра (В. Сандул),

Громадське об'єднання “Людина на землі” (Л. Гускіна),

Ініціативна група ж/м “Південний” Самарського району (С. Пєтухов),

Громадянське товариство “Об'єднання за створення території гармонійної екології” (Г. Мацкевич),

Дружина охорони природи ДНУ (В. Мошкін)

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.