Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Віталій Коваленко: “Заходи уряду по підтримці металургії — суперечливі”

[18:00 12 ноября 2008 года ] [ ВВС Ukrainian, 11 листопада 2008 ]

В Меморандумі уряду і металургів не йдеться про те, як створити внутрішній попит. Проте, існує ймовірність точкової підтримки особливо невдалих підприємств...

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко від імені уряду підписала документ — Меморандум порозуміння з підприємствами гірничо-металургійного комплексу та профспілками. Йдеться про допомогу металургійній галузі, також рудній та вугільній, що опинилися на колінах в результаті міжнародної економічної кризи. Про це ми розмовляли з фахівцем з інтернетного порталу “УкрРудПром” Віталієм КОВАЛЕНКОМ, якого запитали про те, що може вдіяти український уряд, якщо сталеплавильні печі гаснуть від Британії і Люксембурга до Запоріжжя?

— По-перше, це не є зовсім коректним казати, про те що у світі метал не виробляють та печі гаснуть, бо насправді, якщо подивиться останню статистику, то побачите, що в деяких країнах світу насправді зараз (на початку осені) є зростання виробництва. Тобто є країни, як Україна, які зорієнтовані на експорт і саме вони мають проблеми з реалізацією металу.

— Кажучи про країни, де зростає виробництво металу, які маються на увазі?

— Це є країни, які мають значний внутрішній попит. Наприклад, у наших сусідів, в Росії, поки ще є зростання — загалом. І в деяких центрально-європейських країнах, які є нашими сусідами, також є зростання. Не можна казати, що взагалі по всіх країнах йде падіння… Падіння йде переважно в країнах, таких, як Україна, які зорієнтовані на експорт. Або в таких, як у наших сусідів в Словаччині, де є падіння по металу, бо вони виробляють автомобілі, які також йдуть на експорт. Тобто тут не можна казати, що взагалі в світі йде падіння.

— А чи може український уряд тоді збільшити споживання української сталі всередині України? Це взагалі можливо — якщо не купують в світі?

— Так, це буде можливо, якщо уряд зможе зорганізувати дуже великі інфраструктурні проекти. Наприклад, великі будівничі проекти. Але тут має відбуватися дуже серйозна робота не лише з металургами, а й з тими, хто створює внутрішній попит на метал.

— В Меморандумі, принаймні в тих витягах, які є, йдеться про зобов’язання надавати галузі кредити за мінімальними ставками, швидко відшкодовувати ПДВ. Тобто про якісь проекти і розширення споживання сталі в Україні немає повідомлень…

— Можна сказати, що ті заходи, про які щойно сказали, є суперечливими. Стосовно ПДВ — уряд вже приймав такі підходи і вони були цілком виправдані. А от що стосовно кредитів, то напевно треба розуміти, що ситуація в металургії є різною по різних компаніях та різних підприємствах. Деякі підприємства зараз в дуже поганому фінансовому стані і напевно мається на увазі, що дешеві кредити мають піти саме для тих підприємств.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.