Це премія Британської академії кіно та телевізійних мистецтв.
Нагороду вручили 18 лютого у Лондоні. Це перша BAFTA в історії українського кіно.
Мстислав Чернов, режисер стрічки “20 днів у Маріуполі”, на сцені церемонії заявив, що цей фільм про народ України: “історія Маріуполя — це символ усього, що було, символ боротьби, символ віри. Давайте продовжувати битися”.
Автор фото REUTERS
Автори стрічки — фотограф Євген Малолєтка, режисер Мстислав Чернов, продюсери Рейні Аронсон Рат, Мішель Мізнер і Василіса Степаненко з премією BAFTA
Фільм про Маріуполь також був номінований на премію як “Найкращий фільм іноземною мовою”.
Однак у цій категорії перемогла стрічка “Зона інтересу” Джонатана Ґлейзера — в український прокат вона виходить із 22 лютого. Цей же фільм отримав нагороди у номінаціях “Найкращий звук” та “Найкращий британський фільм”.
Хто ще отримав BAFTA
Найкращий фільм — “Опенгеймер”
Накращий актор — Кілліан Мерфі “Опенгеймер”
Найкраща акторка — Ема Стоун “Бідолашні створіння”
Накращий режисер — Крістофер Нолан “Оппенгеймер”
Найкращий авторський сценарій — “Анатомія падіння”
Найкращий адаптований сценарій — “Американська Фантастика”
“20 днів у Маріуполі” — що це за фільм
Автор фото GETTY IMAGES
Документальний фільм “20 днів у Маріуполі” розповідає, як Маріуполь переживав перші тижні російського вторгнення — обстріли, загибель мирного населення, бомбардування пологового будинку.
У стрічці задокументована смерть багатьох людей, дітей в оточеному росіянами місті.
“20 днів у Маріуполі” створив Мстислав Чернов, агенція Associated Press і Frontline.
Саме як команда Associated Press Мстислав Чернов разом із фотографом Євгеном Малолєткою і продюсеркою Василісою Степаненко прибули до Маріуполя 24 лютого за годину до початку вторгнення.
Завдяки їм весь світ дізнався, що відбувалося в Маріуполі навесні 2022 року. Тоді, коли російські сили руйнували це місто день за днем.
“20 днів у Маріуполі” — це не лише хроніка тих подій. Це також дуже особистий фільм про роботу воєнних репортерів і документування історії.
Сам режисер в інтерв’ю ВВС розповідав, що для нього у фільмі було важливо донести кожну деталь побаченого у Маріуполі під час облоги.
Автор фото RSF/AP
Євген Малолєтка вказує на дим, що здіймається після удару по пологовому будинку в Маріуполі, 9 березня 2022 року (фото Мстислава Чернова)
“Донести достатньо контексту до глядача — це головна мета документалістики. І саме це — одна з головних причин, чому “20 днів у Маріуполі” існує. Не тільки для того, щоби показати світу, що відбувалося, не тільки, щоб про це пам'ятали, але щоб кожна деталь і весь цей контекст залишався, — говорив Чернов в інтерв’ю.
Я б сказав, що в російських новинах показували кадри бомбардування маріупольського пологового будинку стільки ж, скільки в українських. Але текст був абсолютно інший, розумієте? Йде боротьба за інтерпретацію. Тому контекст настільки важливий. Чим більше його, тим краще”.
Чернов і Малолєтка надсилали свої фотографії і відео, переховуючись під сходами біля розтрощеного продуктового магазину — єдиного місця в Маріуполі, де зберігався зв’язок.
В одному епізоді фільму Мстислав Чернов каже за кадром: “Цей фільм боляче дивитися, але його треба дивитися”.
У 2022 році Мстислав Чернов та Євген Малолєтка отримали нагороду у конкурсі “За свободу преси” від Міжнародної організації “Репортери без кордонів”.
Автор фото LEON KLEIN/ANADOLU AGENCY VIA GETTY IMAGES
Маріуполь, квітень 2022
Великий список нагород
АВТОР ФОТО,GETTY IMAGES
За рік після прем'єри “20 днів у Маріуполі” вже отримав багато нагород та світове визнання.
“Людську ціну війни розкрито”, — писав про фільм у відгуку The Sunday Times.
“Безжальний і справді важливий документальний фільм” — заявили у New York Times.
“Жахливе свідчення необхідності і високої ціни документування життя у бойовій зоні”, — написали у Rolling Stone.
Стрічку номінували на “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм” і за прогнозами видань Variety, Entertaiment, Screenranrant.com у неї є всі шанси отримати статуетку.
У попередній раунд оскарівських змагань, тобто в короткі списки, фільм потрапив у дві категорії — як іноземний фільм, та як документальний.
“20 днів у Маріуполі” отримав приз глядацьких симпатій на головному фестивалі незалежного кіно у світі Sundance у 2023 році.
Американські кінокритики назвали його найкращим фільмом у номінації “найкращий режисерський дебют” та “найкраща політична документалістика” на пермії Critics' Choice Documentary Awards.
Стрічка стала найкасовішим документальним фільмом в Україні минулого року, зібравши 500 тисяч грн тільки за перший вікенд прокату.
За тиждень до BAFTA Мстислав Чернов отримав премію Гільдії режисерів Америки. У своїй промові під час нагородження Чернов згадав про атаки Росії на Харків, де загинули діти.
“Семеро людей були вбиті, серед яких троє дітей… Я сповна усвідомлюю силу кіно. Тому що коли ці люди намагаються втекти від обстрілів в укриття, щоб впоратися зі страхом, вони дивляться фільми. Кіно допомагає всім нам впоратися з цим інколи нестерпним світом”, — заявив Чернов.
Что скажете, Аноним?
[11:40 26 ноября]
13:00 26 ноября
12:30 26 ноября
12:20 26 ноября
12:00 26 ноября
11:50 26 ноября
11:15 26 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.