У своїй статті для American Purpose Френсіс Фукуяма зробив 12 прогнозів та оцінок про те, як розгортатиметься російська агресія проти України — і ці прогнози здебільшого оптимістичні. Фукуяма вважає, що Росія програє і що світовий порядок від цього передбачувано виграє.
Звичайно, жоден аналітик не є дельфійським оракулом. Однак Фукуяма є одним з найвідоміших сучасних політологів, а ще він хороший експерт з теми України. Тому до його слів варто прислухатися.
Ми переклали його тези на українську мову.
“1. Росія прямує до повної поразки в Україні. Російські плани були некомпетентними — заснованими на хибному припущенні, що українці прихильно ставляться до Росії і що українська армія впаде одразу після вторгнення. За свідченнями, російські солдати везли з собою парадні уніформи для переможного параду в Києві, а не запасну амуніцію та сухпайки. На цьому етапі Путін спрямував на цю операцію значну частину свого війська — у нього немає великих резервів сил, яких він міг би долучити до боротьби. Російські війська застрягли за межами багатьох українських міст, де страждають від великих проблем із постачанням та постійних українських атак.
2. Їхній колапс може бути раптовим і катастрофічним, а не поступовим через війну на виснаження. Армія в полях дійде до точки, коли вона не зможе ані отримати нові поставки ресурсів, ані відступити, і бойовий дух розтане. Принаймні так буде на півночі; у росіян краща ситуація на півдні, але позиції там буде складно підтримувати, якщо на півночі вони зазнають краху.
3. До того, як це станеться, конфлікт неможливо вирішити дипломатичним шляхом. Жоден реалістичний компроміс не буде прийнятний одночасно для Росії та України з огляду на те, наскільки багато втрат вони зазнали.
4. Рада Безпеки ООН ще раз підтвердила свою непотрібність. Єдина користь [від ООН] — голосування Генеральної Асамблеї, яке допомогло визначити, які світові актори погані, а які ухиляються.
5. Рішення адміністрації Байдена не оголошувати безпольотну зону над Україною і не допомагати передачі польських [винищувачів] МіГ-29 були правильними. [Американці] зберегли холодну голову у дуже емоційний момент. Значно краще, щоб українці перемогли росіян самостійно — це позбавить Москву виправдання, що Росію атакувало НАТО, та дозволить уникнути очевидних можливостей ескалації. Польські МіГи не особливо б допомогли підсилити українців. Значно важливішим є постійне постачання “джавелінів”, “стінгерів”, “байрактарів”, медичних товарів, комунікаційного обладнання, а також надання розвідданих.
6. Звичайно, українці платять жахливу ціну. Але найбільшу шкоду створюють ракети й артилерія — ні МіГи, ні безпольотна зона тут особливо не допоможуть. Єдине, що зупинить кровопролиття — це поразка російської армії в полі.
7. Путін не виживе поразки своєї армії. Зараз його підтримують, бо вважають стронґменом. Що він зможе запропонувати, коли покаже свою некомпетентність і втратить свою силу примусу?
8. Вторгнення уже нанесло сильної шкоди популістам по всьому світу, які до цієї атаки незмінно висловлювали підтримку Путіну. Сюди входять [італійський політик] Маттео Сальвіні, [президент Бразилії] Жаїр Болсонару, [французькі політики] Ерік Земмур та Марін Ле Пен, [прем'єр-міністр Угорщини] Віктор Орбан — і, звичайно, Дональд Трамп. Політика війни показала їхні відверто авторитарні нахили.
9. Війна на цей момент стала хорошим уроком для Китаю. Як і Росія, за останній десяток років Китай побудував начебто високотехнологічні військові сили — але у них немає бойового досвіду. Жалюгідна робота російських військово-повітряних сил ймовірно стане долею китайської авіації — у неї також немає досвіду координування складних повітряних операцій. Ми можемо сподіватися, що китайське керівництво не житиме такими ж ілюзіями стосовно своїх потужностей, які мали росіяни, коли розглядатимуть наступний крок проти Тайваню.
10. Сподіваємося, що Тайвань самостійно зрозуміє, що потрібно готуватися до бою, так само як це робили українці — і відновить призов на військову службу. Не здаваймося без бою.
11. Турецькі дрони стануть хітом.
12. Поразка Росії зробить можливим “нове народження свободи” і врятує нас від паніки щодо занепаду глобальної демократії. Дух 1989 року продовжуватиме жити завдяки хоробрим українцям”.
Примітка: у кількох місцях ми додали до тексту посилання на ресурси, які пояснюють контекст. В оригіналі ці посилання були відсутні.
Антон ПРОЦЮК
Что скажете, Аноним?
[17:10 27 ноября]
[13:15 27 ноября]
17:50 27 ноября
17:40 27 ноября
17:00 27 ноября
16:50 27 ноября
16:40 27 ноября
16:30 27 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.