Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

10 тисяч маріупольців вийшли протестувати проти смогу та викидів

[17:47 05 ноября 2012 года ] [ Радіо Свобода, 5 листопада 2012 ]

У місті Маріуполі на Донеччині відбулася одна з найбільших акцій протесту за останні 20 років.

Близько 10 тисяч маріупольців вийшли на мітинг за чисте повітря, повідомляють організатори акції. Екологічна ситуація в місті є дуже складною, констатують фахівці. Металургійні гіганти “Азовсталь” та комбінат імені Ілліча щоденно викидають у повітря, а також у море тонни шкідливих речовин.

Чергова хвиля обурення екологічною ситуацією в місті здійнялася після того, як наприкінці вересня міськрада ухвалила Програму охорони та оздоровлення навколишнього середовища Маріуполя до 2020 року. Екологи у цьому зв’язку б'ють на сполох, запевняючи, що документ є декларативним.

Анастасія Богданович, еколог та одна з організаторів мітингу, у коментарі Радіо Свобода пояснила вимоги акції.

“Якщо не почують, революція почнеться з Маріуполя”.

“Це початок нового відліку в Маріуполі. Сьогодні нарешті люди зрозуміли, прокинулися і зрозуміли, що вони господарі, що від них щось залежить. Нас почують, бо якщо не почують, то революція почнеться з Маріуполя”, — зазначила Анастасія Богданович.

Люди вимагають суттєво збільшити штрафні санкції за забруднення довкілля, щоб промисловим підприємствам було невигідно здійснювати викиди. Маріупольці також зажадали від обох підприємств модернізації виробництва та ефективної роботи очисних споруд. Мешканці міста запевняють, що багато хто з них уже має токсикологічний бронхіт, однак медики його не діагностують.

Не проти закриття, а проти забруднення

Голова профспілки підприємців Приазов’я Лілія Тихонова уточнила Радіо Свобода, що мітингувальники не вимагають закриття підприємств, які забруднюють довкілля.

“У нас стоїть питання не закриття заводів, бо робочі місця потрібні. Ми за те, щоб змінити екологічну ситуацію у кращий бік. Щоб очисні споруди почали працювати, щоб виділялися підприємствами кошти. Нехай будуть дозволені норми, але зараз вони перевищені в багато разів”, ­— сказала Лілія Тихонова.

Вона додає, що активісти також вимагають відставки обласного керівництва та маріупольського міського голови Юрія Хотлубея, які, на думку мітингувальників не роблять для виправлення ситуації нічого.

Юрій Хотлубей, у свою чергу, на зустрічі з учасниками акції протесту зазначив, що також занепокоєний погіршенням екологічного стану і не знає, чому це відбувається, адже заводи звітують про зменшення викидів. Він пообіцяв, що депутати-маріупольці будуть вирішувати це питання на рівні Верховної Ради.

У свою чергу голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький запевнив, що обласна влада робить усе від неї залежне для поліпшення екологічної ситуації у Маріуполі.

“Я вважаю, та екологічна програма, яка ухвалена, вона дуже пристойна, але, звісно, це елемент демократії, є й противники цієї програми. Я знаю ситуацію. Але давайте не будемо забувати про те, що робочі місця потрібно зберегти, тому доводиться, скажімо так, обирати”, — констатував Андрій Шишацький.

За даними маріупольської міськради, на “Азовсталі” та комбінаті Ілліча, працює близько 40 тисяч людей. Представники підприємств зазначають, що кількість викидів скорочується.

Олена ПОВОЛЯЄВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2012-11-06 08:06:04] [ Аноним с адреса 195.248.234.* ]

очень просто Метинвест формирует отчет о сокращении выбросов - берут отчет о выбросах за 91год и снижают в новом отчете сумму пропорционально снижению производства. При этом не самые лучшие на тот момент очистные не модернизировались и уже развалились от старости или вобще отключены в целях экономии. На Азовсталь даже не пускают природоохранную прокуратуру - возможности посчитать фактические выбросы не представляется возможным

[2012-11-05 20:24:25] [ Аноним с адреса 109.254.87.* ]

да всем насрать на этих людей!!! выбросы будут всегда! и никто ничего не сможет сделать!!! в германии уже бы закрыли бы такой завод, а у нас ничего не сделают и выбросов будет еще больше! ВСЕГДА!!! Куда только смотрит природоохранная прокуратура??? Наверное на то чтобы бабушка нищая не украла хворост из посадки и чтобы её оштрафовать или кого то развести на деньги! Зачем такая структура, которая ничего не делает???

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.