“Агентство оборонних закупівель” судиться із приватною фірмою із сумнівною репутацією, з якою новий керівник уклала контракт майже на мільярд гривень, передбачивши копійчані санкції за його порушення. Про це стало відомо із позовної заяви “АОЗ”, що подана до Господарського суду Харківської області, інформує “Закон і Бізнес”.
Річ у тім, що у квітні 2024 року “АОЗ” уклало із приватною фірмою “Променерго” контракт на виготовлення та поставку товарів оборонного призначення на майже мільярд гривень. Й перші поставки ще здійснювалися в обумовлені строки. Але коли визначені контрактом обсяги суттєво зросли , почалися затримки із поставками наступних партій — від 16 до 73 днів.
Урешті-решт, вже в січні цього року “АОЗ” було змушене звернутися із позовом до фірми про стягнення понад 60 млн грн. штрафних санкцій.
Утім, за оцінками експертів, такі незначні штрафні санкції, що передбачені контрактом, можуть свідчити про наявність корупційної складової під час його укладання. Адже йдеться про мільярдний контракт, що був підписаний очільницею “АОЗ” Мариною Безруковою із приватною фірмою із сумнівною репутацією.
Так, за даними Opendatabot, приватна фірма зі статутним капітало у 300 тис. грн. до 2024 року не мала досвіду виконання контрактів у таких обсягах. Максимальний обсяг продажів під час участі у попередніх тендерах становив трохи більше 2,2 млн грн.
Крім того, в ЄДРСР наявні 74 судових рішення за участю фірми, 16 з яких стосуються кримінальних проваджень, зокрема щодо ухилення від сплати податків. Цього не могла не знати керівниця “АОЗ”, адже мала перевірити контрагента, якому доручається виконання замовлення для потреб ЗСУ.
Як відзначають експерти, попри те, що вже із вересня минулого року контракт виконується із суттєвим запізненням, в “АОЗ” не ставлять вимоги в позові про його розірвання, а залишають договір в силі, що також викликає питання щодо корупційної складової при його укладанні.
Водночас, як відомо, за збереження М.Безрукової на посаді керівника “АОЗ” активно виступають очільник “ЦПК” Віталій Шабунин, що, на думку експертів, може свідчити й про його причетність до “розпилювання” коштів оборони країни на подібних контрактах. І це пояснює, чому М.Безрукова за підтримки В.Шабуніна та Ю.Ніколова намагається утриматися в кріслі очільника “АОЗ”.
Водночас, сам очільник “ЦПК” ухилявся від служби в ЗСУ: фіктивно рахувався на службі в 207 окремому батальйоні ТрО, де нібито обіймав посади стрільця, водія-електрика й розвідника. При цьому, проживав удома в Києві, у підрозділах, де начебто проходив службу, не з’являвся, отримував на банківську картку грошове забезпечення, додаткову винагороду за виконання завдань в умовах воєнного стану й “бойові” за, начебто, безпосередню участь у бойових діях. За сприянням керівництва НАЗК був нібито відряджений до агентства, де також не з’являвся.
Проти В.Шабуніна та службових осіб, які допомогли йому уникнути проходження служби, ДБР порушено кілька кримінальних проваджень. Зокрема, за фактом використання В.Шабуніним завідомо підробленого військового квитка (попередня кваліфікація — за ч.4 ст.358 КК); за фактом допомоги головою НАЗК Олександром Новіковим і заступником голови НАЗК Артемом Ситником солдату В.Шабуніну в ухиленні від військової служби (попередня кваліфікація — за ч.4 ст.409 КК); за фактом незаконного призначення В.Шабуніна бойовим медиком взводу охорони 101 окремої бригади охорони Генерального штабу ЗСУ з незаконним присвоєнням йому звання “молодший сержант” (попередня кваліфікація — за ч.5 ст.4261 КК).
Також суд зобов’язав ДБР зареєструвати кримінальне провадження за фактом привласнення В.Шабуніним джипу Nissan Pathfinder, який переданий як гуманітарна допомога для потреб ЗСУ.
Зі слів самого В.Шабуніна, він має “законні підстави”, аби не служити. Адже у 9 класі не пройшов медичну комісію — не пропустив дерматолог через родимки на тілі.
Раніше В.Шабунін піддавав критиці християнство, Захід, секс тощо, зокрема, зазначаючи, що “основне джерело поширення СНІДу в Україні — це не наркотики і наркомани, а невпорядковані статеві стосунки”. І відповідальність за це, на його думку, лежить на християнах, бо “для них шлюб перестав бути цінністю”.
В.Шабунін активно просував та агітував за обрання до Верховної Ради Тетяни Монтян — проросійської пропагандистки, яка виїхала до рф і наразі підозрюється у колабораційній діяльності.
Крім того, на думку експертів, свого часу він організував підпал свого будинку, аби отримати можливість збудувати на його місці новий — більшої площі, аби легалізувати у такий спосіб незаконні отримані доходи від впливу, зокрема, на судову систему.
Журналіст і засновник проекту “Наші гроші” Юрій Ніколов також ухиляється від мобілізації, прикриваючись хворобою матері. За наявними даними, не з’явився до ТЦК для оновлення даних. Попри хворобу матері, у квітні цього року брав участь у тривалому навчальному заході (з 6 до 11 квітня) в Івано-Франковську.
![]() ![]() ![]() ![]() |
Что скажете, Аноним?
16:45 13 февраля
16:00 13 февраля
15:30 13 февраля
14:30 13 февраля
14:20 13 февраля
14:10 13 февраля
14:00 13 февраля
[09:15 01 февраля]
[16:30 28 января]
[16:20 05 ноября]
[14:40 13 февраля]
[12:40 13 февраля]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.