Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Мафіозі самоліквідувалися?

[13:20 24 апреля 2008 года ] [ Україна молода, № 78, 24 квітня 2008 ]

На Донеччині словосполучення “донецька мафія” відтепер має суто політичний підтекст.

Трупи є, бандитів немає

Учені й досі сушать голови над нез’ясованою досі причиною вимирання динозаврів. А тим часом сучасне життя підкидає нові схожі запитання, адже, виявляється, десь зникла ... донецька мафія. В усякому разі про це упевнено повідомив під час недавнього перебування в Донецьку міністр МВС України Юрій Луценко.

“На цей момент казати про донецьку мафію немає причин”, — запевнив керманич вітчизняної міліції на зустрічі з журналістами. Проте столичний гість таки не заперечував наявність численних могил “невідомого бандита”, що нагадують про минулі роки. “Тут (на території Донеччини) є більше трьох тисяч не ідентифікованих трупів. Однак перспектива їх встановлення сумна, бо в той бандитський час, в середині 90—х років, не все було зроблено, щоб їх задокументувати...”

Нагадаємо, що на минулому тижні слідчі Генеральної прокуратури висунули обвинувачення колишньому власникові донецького торговельного центру “Білий лебідь” Борисові Пенчуку у наданні неправдивої інформації у справі колишнього голови Донецької облради Бориса Колесникова. Справу завершено і передано в суд. Окрім протистояння з Колесниковим, пан Пенчук запам’ятався виданням через фонд “Антикорупція” книжки “Донецька мафія”. Втім його часто звинувачували у плагіаті донецькі журналісти, мовляв, Пенчук наповнив видання їхніми газетними публікаціями, а відомий донецький олігарх Рінат Ахметов взагалі позивався до суду, який заборонив розповсюджувати й додатково тиражувати скандальне видання.

Щоправда, вживання словосполучення “донецька мафія”, вважає Юрій Луценко, таки ще має право на існування в суто політичному аспекті. “Мабуть, маються на увазі чиновники, які використовують свої посади для політичних цілей” — вважає він.
“Терикони” наркотиків

А що стосується безпосередньо нинішньої криміногенної ситуації в регіоні, то головний міліціонер не радить згущувати фарби. А роботу тутешніх підлеглих оцінює на тверду четвірку за п’ятибальною системою. “Так, тут складна криміногенна ситуація, але назвати її катастрофічною не можу, — каже міністр. — Робота міліції заслуговує на критику, проте ми маємо нормальну робочу обстановку, коли працівники міліції в цілому виконують покладені державою на них функції”.

Утім назвати абсолютно “нормальною” ситуацію із протистоянням донецької міліції розповсюдженню наркотиків у пана Луценка язик не повернувся. Тим більше що тільки за три місяці поточного року правоохоронці вилучили з незаконного обігу майже мільйон(!) різноманітних препаратів — здебільшого трамадолу. “Мільйон капсул за три місяці — це серйозний удар, — погоджується керівник МВС. — Така масова торгівля трамадолом та іншим наркотичним зіллям на території Донецької області не могла не мати спільників у міліції, прокуратурі, судах... Це правда”.

Отож нині проводиться службове розслідування і перевіряється службова відповідність окремих правоохоронців. Зокрема йдеться про дільничних інспекторів, які “не помічають”, що на їхній території вільно збувають наркотики. “До дідька такого дільничного і такого працівника місцевого управління з боротьби з незаконним обігом наркотиків! — переконаний Юрій Луценко. — Бо він або дурень, або “в долі”. І той, і другий варіант нам не підходить...”

До речі

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко заявляє, що деякі народні депутати намагаються лобіювати свої кандидатури на посади начальників обласних управлінь міліції чи Державтоінспекції. Він навів приклад, що днями йому телефонував народний депутат, племінник якого є начальником управління ДАІ однієї з областей і який отримав сувору догану. За словами Луценка, депутат переживав, чи не звільнять його начальника, однак міністр заспокоїв його, сказавши, що догани у МВС є нормальним явищем. Мало того, депутати з усіх парламентських фракцій телефонували керівнику МВС й відстоювали свої кандидатури на вакантну посаду начальника УМВС у Житомирській області.

“У 2005 році я начальників обласних управлінь призначив настільки швидко, що депутати ще не встигли дізнатися мій номер. У 2008—му я повернув свою команду, незаконно звільнену з політичних підстав. Але, коли начальник житомирського УМВС очолив ГУБОЗ України і його місце стало вакантним, тоді зателефонували з усіх фракцій, — обурюється Юрій Луценко. — Але я призначив того, кого вважав за потрібне. Загалом я при подібних дзвінках або віджартовуюся, або категорично відмовляю. Депутати, телефонуючи, чомусь не радять, кого призначити начальником карного розшуку, а відстоюють тільки начальників ДАІ чи обласних управлінь”.

Павло КУЩ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.