Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Свинство” вбиває

[09:42 28 апреля 2009 года ] [ Україна молода, №77, 28 квітня 2009 ]

Людство постало перед новою смертельною загрозою — вірусом невиліковного “свинячого грипу”.

У Мексиці — вже епідемія

Світ б’є на сполох. Людей вражає новий вірус під назвою “свинячий грип”. H1N1 — ця комбінація штамів грипу свиней, птахів і людини.

Спершу гібрид кинув виклик Мексиці, де від “свинячого грипу” вже померло 103 людини, ще 1614 госпіталізовані з симптомами хвороби: різке підвищення температури до 39—40 °С, нежить, головний біль, біль у м’язах. Найнебезпечніше те, що новий вірус передається від людини до людини повітряно—крапельним шляхом. Відтак кількість хворих лише зростає. Через спалах захворювання влада Мексики терміново запровадила суворі протиепідемічні заходи: до 6 травня призупинені заняття у школах, а жителі запасаються марлевими лицьовими пов’язками. Люди в паніці, адже, як стверджують лікарі, вакцини від “свинячого грипу” поки не існує.

Всесвітня організація охорони здоров’я вже висловила побоювання, що епідемія “свинячого грипу” в Мексиці може перерости в пандемію й оголосила спалахи “свинячого грипу” надзвичайною ситуацією міжнародного рівня. Тим часом вірус уже господарює у США, де ним заразилося 20 осіб. Зокрема, в Нью—Йорку з симптомами хвороби госпіталізували дев’ятьох учнів однієї зі шкіл; ще десятьох — у штатах Техас, Канзас і Каліфорнія. Небезпечний вірус також виявлено в шести громадян Канади. Тим часом у Великобританії з підозрою на “свинячий грип” госпіталізували пілота літака, котрий виконував рейс із Мехіко до Лондона, а в Новій Зеландії перевіряють на зараження новим вірусом 25 школярів і вчителів, які повернулися з поїздки до Мексики.

“Свинячий грип” також поширюється і в Європі. Тривожні звістки надходять із Франції та Іспанії, де виявлено вже вісім випадків можливого зараження “свинським” вірусом. Заходи із запобігання розповсюдженню грипу ввели Домініканська Республіка, Болівія, Бразилія, Китай, Японія, Ма­лайзія, Індонезія, Сингапур та Росія.

“Наше сало” ще не уражене

Як повідомила вчора Прем’єр—міністр Юлія Тимошенко, в Україні створено спеціальну групу фахівців для вивчення питань, пов’язаних зі “свинячим грипом”. “Думаю, Україна буде надійно захищена від нього”, — цитує голову уряду агенція УНІАН.

Українські епідеміологи вже сьогодні вживають заходів щодо запобігання занесенню та поширенню на території України “свинячого грипу”. “У неділю провели засідання оперативного штабу, — розповів головний санітарний лікар України, голова оперативного штабу Олександр Біловол. — Я підписав запит до організацій з охорони здоров’я сусідніх держав щодо даних про захворювання”. Також, за інформацією Олександра Біловола, Міністерство транспорту і зв’язку України видало наказ щодо швидкого реагування на вірус в аеропортах, на залізницях та автомагістралях. Утім, як виконати цей наказ — не зовсім зрозуміло, адже не всі ознаки “свинячого грипу” відомі науці, а тим більше українським митникам. Попри це, в Міністерстві охорони здоров’я створили телефон “гарячої лінії”, де щодня даватимуть інформацію про ситуацію.

У Міністерстві охорони здоров’я сподіваються, що “свинячий грип” до України не дійде, хоча швидкість його поширення у світі викликає неабиякі побоювання. Так, для звичайного грипу вистачить місяця, аби потрапити з Франції у нашу країну.

“Основний профілактичний захід — недопустити проникнення збудника в країну, — наголосила перший заступник головного державного санітарного лікаря Людмила Мухарська. — Ветслужба проводить заходи щодо непотрапляння збудника зі свининою, на кордонах країни працює система санітарного контролю. На сьогодні в усіх аеропортах посилено заходи щодо людей, які перетинають кордон”. Загалом, якщо людина останні сім днів перебувала в регіонах, де є розповсюдження “свинячого грипу”, то вона повинна звернутися до лікаря.

Українські медики констатують: вакцини проти “свинячого грипу” не розробили, але існують спеціальні ліки для лікування цієї хвороби. На сьогодні в Україні зареєстровано три препарати, які пройшли повний комплекс досліджень. “Цей грип лікують симптоматично, — каже Людмила Мухарська. — Вакцини не існує, але в Мексиці зараз проти цього вірусу людей вакцинують, як проти звичайного грипу”. За її словами, спільними діями ізолювати вірус у світі вдасться, як мінімум, за півроку. Тим часом сьогодні ВООЗ прийматиме рішення, чи оголошувати пандемію, і визначатиме спільні дії проти поширення вірусу у світі.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.