Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

НА ТО він і референдум

[14:23 17 января 2008 года ] [ Україна молода, №10, 17 січня 2008 ]

Сенатор США прогнозує вступ України до СОТ цього року.

Сполучені Штати Америки, які є найвпливовішим членом у Північноатлантичному альянсі, вітають жвавість української влади на шляху інтеграції в НАТО. Про це на вчорашній прес—конференції в Києві заявив голова комітету закордонних справ Сенату США Річард Лугар. “Я хочу відзначити, що План дій щодо членства в НАТО — це тільки початок загальнонаціонального обговорення в Україні цього питання, — відзначив заокеанський гість, — і це може через кілька місяців або через кілька років вилитися в референдум, на якому народ України висловиться “за” чи “проти” НАТО і повному членству в цій організації”.

Пан Лугар відзначив, що позиція Сполучених Штатів щодо членства в НАТО базуватиметься винятково на волі українського народу. При цьому він сказав, що це не єдиний шлях до Альянсу. “Справді, референдуми можуть бути дієвими, але є й інші демократичні способи”, — сказав пан Лугар.

Журналісти спитали в Річарда Лугара, наскільки на наміри української влади може вплинути позиція Росії — холодного ворога НАТО. Сенатор погодився з думкою, що Росія критично ставиться до євроатлантичних прагнень України. За словами Лугара, деякі країни можуть витлумачити членство в НАТО як дестабілізуючий фактор для національної безпеки. І, наприклад, ті країни, які намагаються товаришувати з Росією, теж можуть висловити негативну оцінку українській ході в НАТО.

Загалом же пан Лугар задоволений тими процесами, які зараз відбуваються в Україні. “Демократія — непроста річ, вона може пробуксовувати, є багато різних думок, але все це — прояви свободи, і дивитися за цим дуже приємно”, — відзначив сенатор. Пан Лугар також висловив оптимізм щодо економічного розвитку держави. Зокрема, він висловив думку, що вже цього року Україна стане нарешті членом Світової організації торгівлі. “Економічний розвиток України відбувається дуже успішно, і це цілком обґрунтовує членство України в СОТ у цьому році”, — пояснив республіканець.

До речі, щодо економіки. Річард Лугар порадив Україні інтенсивніше шукати способів увільнити свою паливно—енергетичну промисловість від односторонньої залежності, причому за рахунок власних ресурсів. “Моя порада — проводити політику кращого пошуку нафтових і газових ресурсів, які є в самій Україні. Їх нелегко знайти і розробити, але Україна має таку можливість”, — відзначив Лугар. Пан Річард також назвав важливою роль України в транспортуванні палива з Азії до Європи. За його словами, ці транзитні гілки є важливим фактором енергетичної безпеки в регіоні.

Енергетика — одна з найважливіших тем візиту сенатора. Пан Лугар розповів, що на переговорах із лідерами азійських держав говорив про потребу диверсифікувати шляхи поставки палива в Європу. Йшлося про транзит повз Росію та Іран.

Володимир СЕМКІВ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.