Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Відкритий лист до міського голови Львова Андрія Садового

[18:26 11 апреля 2008 года ] [ Високий Замок (Львів), 4 квітня 2008 ]

Станом на 2000 рік місто Львів вже було значно перевантажене автомобілями, внаслідок чого щорічно утворювалось 3,5 тис.т. брухту відпрацьованих акумуляторів та до 520 т. відпрацьованого електроліту.

Шановний Андрію Івановичу!

Глобальна урбанізація суспільства несе з собою збільшення промислових і побутових відходів, посилює небезпеку забруднення території та навколишнього природного середовища держави. На жаль, дані процеси не оминули і Львів. У зв'язку з цим на перший план виходить вирішення екологічних проблем захоронения та утилізації відходів і шкідливих речовин.

Вам, як керівнику міста, відомі проблеми із захоронения побутових відходів на Грибовицькому сміттєзвалищі, оскільки багато років не вирішується питання з будівництвом сміттєспалювального заводу. Проблемами заготівлі, переробки та вивозу відходів металопереробних підприємств і транспорту в Західному регіоні України професійно займаються лише підприємства, які входять до складу Західно-Українського закритого акціонерного товариства “Вторкольормет”.

Хочемо Вас проінформувати, що станом на 2000 рік місто Львів вже було значно перевантажене автомобілями та спеціальною технікою, внаслідок чого щорічно утворювалось 3,5 тис.т. брухту відпрацьованих акумуляторів та до 520 т. відпрацьованого електроліту. А скільки їх додалося за останні вісім років? Значна частина брухту, яка не охоплена централізованим збором спеціалізованих підприємств, викидається приватними власниками автотранспорту на смітники, в лісосмуги, при цьому весь електроліт, свинцеві шлами попадають у землю або систему міських каналізацій. Це завдає непоправної шкоди населенню та довкіллю. Крім цього, в місті існує і контрольований збір даної сировини, при якому на подвір'ях та в гаражах, без жодних дозволів і відповідного обладнання, проводиться несанкціонована заготівля, нефахова переробка акумуляторів з майбутнім необлікованим їх вивозом за межі області, при цьому шкідливі і небезпечні речовини (електроліт і свинцеві шлами) виливаються в землю, воду, випаровуються у повітря, отруюючи навколишнє природне середовище. До того ж основні “втрати небезпечних відходів свинцевих акумуляторів виникають при їх транспортуванні, а також через недбальство неспеціалізованих організацій, які намагаються приймати їх без кислоти, бо не мають у свому розпорядженні установок з нейтралізації кислоти, а це — більшість учасників даної сфери діяльності.

Враховуючи це, а також значне збільшення обсягів відпрацьованих акумуляторів через ріст кількості транспорту, державними органами в 2001-2002 роках було прийнято рішення по модернізації старих технологій переробки небезпечних відходів, до яких належить брухт відпрацьованих акумуляторів. З цією метою, на базі єдиного спеціалізованого в цій галузі підприємства з 60-ти річною історією (Західно-Українського закритого акціонерного товариства “Вторкольормет”), було розроблено реконструкцію існуючого виробництва, кінцевою метою якої передбачено модернізацію існуючих, однак застарілих технологій, покращення технологій поводження з небезпечними відходами та значне зменшення впливу на навколишнє середовище. “Проект реконструкції виробництва із переробки брухту свинцево-кислотних акумулятовів у м. Львові по вул. Пластовій, 11-а був розроблений Донецьким державним науково-дослідним проектним інститутом кольорових металів (єдиний спеціалізований інститут в даній галузі на теренах СНГ). Особливо звертаємо Вашу увагу на те, що в проекті була передбачена ливарна складова, оскільки це — єдиний шлях модернізації та покращення технології через зменшення транспортних перевозок.

Внаслідок проведеної реконструкції утворилось екологічно безпечне виробництво із замкнутим циклом переробки відпрацьованих свинцево-кислотних акумуляторів, при якому унеможливлюється заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу, а для утилізації електроліту було змонтовано новітнє обладнання — єдине на території Західної України.

При впровадженні даних технологій виникають наступні переваги:

1. Покращення умов заготівлі через приймання брухту акумуляторів разом з кислотою, що раніше не робилося;

2. Приймання та зберігання акумуляторів згідно з ліцензійними умовами на хімічно стійких площах, яких на сьогодні, крім структур ЗУАТ “Вторкольормет”, більше ніхто не має;

3. Перевезення брухту спеціалізованим ліцензованим транспортом, якого також ніхто, крім структур ЗУАТ “Вторкольормет”, не має;

4. Металургійна переробка брухту з переведенням його в стан, що виключає шкідливі викиди при транспортуванні;

5. Утилізація елктроліту спеціальною установкою нейтралізації.

Не маючи достатніх коштів на впровадження цих новітніх технологій, ми звернулися до наших партнерів і отримали їхню згоду на участь у проекті та необхідні інвестиції. З цією метою було створено спільне товариство “Левмет”, яке займалося технічними питаннями організації нового виробництва і не вело ніякої виробничої та комерційної діяльності, а відповідно — ніяк не могло впливати на екологічну ситуацію міста.

Підприємство отримало всі дозвільні рішення та пройшло екологічну експертизу в межах вимог чинного законодавства, в тому числі і дозвіл міськвиконкому, щоправда, не за Вашої каденції. Однак їх чинність з плином часу не піддається жодним сумнівам. Також про перспективний запуск нової технології шляхом публікацій у засобах масової інформації було повідомлено громадськість. Крім цього, згідно із законодавством, товариством було сплачено значний інвестиційний внесок до міського бюджету.

Після завершення реконструкції та переоснащення виробництва, у відповідності з чинним будівельним законодавством України, у вересні 2007 року ТзОВ “Левмет” зверталось до Львівської міської ради з проханням створення приймальної комісії із введення об'єкта в експлуатацію, але дані звернення міськвиконкомом було проігноровано. Вже тоді міська рада порушила закон, оскільки створення приймальної комісії є обов'язком органу місцевого самоврядування. Не отримавши у встановлені строки відповіді, підприємство з 20 жовтня 2007 року почало здійснювати пусконалагоджувальні роботи, бо згідно з тим же законодавством, обладнання перед введенням в експлуатацію повинно пройти випробовування.

Однак задовго до планового пуску певні зацікавлені особи, використовуючи неправдиві, нічим не підтверджені аргументи та обман населення, яке проживає у районах, наближених до місцерозташування ТзОВ “Левмет”, почали проводити кампанію дискредитації цього підприємства, в тому числі про його “страшний” вплив наздовов'я людей, навіть зі смертельними наслідками. При цьому як докази використовувались небезпечні характеристики свинцю (як металу) і свідомо ігнорувалося, що якраз впровадження цієї технології дає дійсне зменшення його негативних наслідків на екологічну ситуацію в місті, області та країні в цілому, що підтверджується розробниками проекту та проведеною екологічною експертизою. Тобто проблема була поставлена іншою стороною. Замість підтримки цього необхідного місту проекту, ми та свідоме населення стали заручниками незаконних дій мера та його команди. А це:

— порушення будівельного законодавства через непризначення державної приймальної комісії;

— розповсюдження неправдивих відомостей про роботу ТзОВ “Левмет” (особиста заява мера на сесії про злив підприємством промислових відходів і кислоти в міську каналізацію, хоча на території цехів каналізації взагалі не існує, недотримання санітарних вимог, яке не було підтверджене санітарно-епідеміологічною службою);

— неправдиві та безвідповідальні заяви членів команди мера про поставки брухту акумуляторів з Польщі ніби-то для проведення “Левметом” діяльності та зізнання того ж п.В.Квур-та, що якби підприємство займалося лише утилізацією гудронів — то міська рада дозволила б йому діяти;

— провокації проти підприємства: під паркан підкидалося сміття, а в канави біля території були спроби злиття відпрацьованого еклектроліту (дані факти було задокументовано та передано на розгляд правоохоронним органам).

Не маючи об'єктивних юридичних і технічних підстав, на сесії Львівської міської ради у жовтні 2007 року Ви об'явили діяльність ТзОВ “Левмет” незаконною і доручили правоохоронним і податковим органам “розібратись” з підприємством. А не знайшовши підтримки (діяльність ТзОВ “Левмет” та ЗУАТ “Вторкольормет”, згідно з висновками контролюючих органів, проводилась лише в законодавчому полі), для обґрунтування своїх незаконних дій дали вказівку своїм підлеглим службам заднім числом обґрунтувати шкідливість впровадження цих технологій. Більш того, обґрунтовувати некомпетентність висновків усіх дозвільних організацій, які не перебувають у зоні Вашого впливу, а також дозвільне рішення міськвиконкому попередньої каденції.

Всі ці дії з метою маніпулювання громадською думкою відбувались через засоби масової інформації та інтерв'ю певних посадовців мерії на телебаченні. Також звучали заяви, що треба провести всесторонне обговорення, але через подвійну мораль тих, хто це пропонував, жодного разу на ці заходи не було запрошено засновників, хоча Ви постійно декларували цю необхідність. Більш того, у Львівській облдержадміністрації, під час проведення наради з приводу запуску ТзОВ “Левмет”, представниками мерії було запропоновано провести слухання керівництва ЗУАТ “Вторкольормет” на черговій сесії Львівської міської ради. Таке рішення також було Вами проігнороване, напевне, з причин небажання розкрити реальну інформацію у цій справі.

Натомість, зібравши через підконтрольні Вам служби неправдиву, часом взагалі не належну до діяльності ТзОВ “Левмет” інформацію, і оформивши її як висновки спеціальної комісії, знову ж таки, через підконтрольний виконком, вийшло рішення про скасування виданого на реконструкцію дозволу. До складу даної, так би мовити, спеціальної комісії не було включено жодного спеціаліста металургійної галузі, представників від контролюючих органів, не кажучи вже про представників підприємства.

Прийнявши незаконне рішення про скасування дозволу на проведення реконструкції, виконавчий комітет Львівської міської ради:

— зруйнував на перспективу всю проведену роботу з покращення екологічної ситуації в регіоні, підклавши “екологічну міну сповільненої дії”, наслідком якої буде захаращення території Львова і регіону небезпечними відходами (сірчана кислота і свинець) та отруєння ними людей і території;

— втрата у інвесторів довіри до Львівщини;

— знищення 70-ти нових робочих місць;

— втрата додаткових надходжень до бюджету;

— втрата спонсорських допомог громадським організаціям району та міста;

— значні матеріальні витрати інвесторів та засновників;

— необхідність вилучення значних бюджетних коштів для відшкодування завданих засновникам збитків.

Враховуючи вищесказане, пропонуємо Вам повернутися на державницькі позиції, скасувати рішення виконавчого комітету Львівської міської ради №125 від 18.02.2008 p., створити державну приймальну комісію та докласти зусилля до впровадження цієї вкрай необхідної населенню та державі технології переробки. Лише така комісія може робити висновки про створене виробництво і його відповідність екологічним нормам.

Додатково повідомляємо, що 26 березня 2008 року в Держуправлінні навколишнього природного середовища відбулось засідання Громадської ради при вказаному управлінні, копію витягу з протоколу якого додаємо. Можливо, рішення громади допоможе керівництву міста зробити правильні висновки про важливість проекту.

З повагою

Голова правління — генеральний директор,

Заслужений працівник промисловості України А.О. Гіренко

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.