Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

І знову Медведчук: скандал з російськими грошима в Європарламенті набирає обертів

[11:25 06 апреля 2024 года ] [ Тиждень, 4 квітня 2024 ]

Європейські депутати від лібералів та зелених вимагають негайного внутрішнього розслідування стосовно підкупу парламентарів, що здійснювався, згідно з висновками польської та чеської розвідки, за посередництвом екснардепа від “ОПЗЖ” Віктора Медведчука.

“Виборці повинні знати, чи діють депутати Європарламенту або кандидати в депутати коштом Росії або її маріонеток, — заявила президент групи “За оновлення Європи” Валері Гайєр у листі, адресованому голові Європарламенту. — Демократія в Європі повинна бути захищена від цих загроз за будь-яку ціну”.

Президент Європарламенту Роберта Метсола пообіцяла вивчити їхню правдивість документів, що їх надали, на доповнення до звернення, зелені та ліберали, та визначитися з подальшими діями. Звинувачення стосуються насамперед крайніх правих: представників французького “Національного об’єднання” Марін Ле Пен, фламандських ультраправих з Vlaams Belang та “Альтернативи для Німеччини”.

Як повідомляє французьке медіа FranceInfoTV, чимало депутатів Європейського парламенту надали інтерв’ю платформі Voice of Europe, якою керував кум Путіна та колишній генпродюсер нині забороненого каналу “112 Україна”, пропагандист Артем Марчевський. Мережа, що сформувалася довкола сайту Voice of Europe, поширила чимало маніпулятивних інтерв’ю політиків на тему війни в Україні. Станом на сьогодні сайт не має змоги працювати, а його акаунти в соціальних мережах дезактивовані. Проте відео, в яких з’являються депутати Європарламенту, все ще доступні в Інтернеті. У цих інтерв’ю політики закликають припинити допомогу Україні. Чеська газета Denik N додає, що з цих грошей також фінансувалися кампанії на майбутніх європейських виборах. За часопису, перекази надходили політикам у Франції, Бельгії, Німеччині, Угорщини, Нідерландів та Польщі.

У справі дезінформації на рівні Європарламенту польська спецслужба ABM затримала за підозрою в шпигунстві на користь Росії громадянина Польщі, уточнює FranceInfoTV. “Чоловік втерся в довіру до польських та європейських парламентарів та виконував завдання, замовлені та профінансовані колаборантами російських спецслужб”, а також здійснював пропагандистську та дезінформаційну діяльність, спрямовану на “розбудову російських зон впливу в Європі”. За допомогою цієї мережі впливу “Росія зверталася до депутатів Європарламенту, а також платила за просування російської пропаганди. Ми говоримо про те, що парламентарі отримували гроші”, — заявив бельгійський прем’єр-міністр Александр Де Кроо під час виступу в Палаті представників Бельгії.

Чеський уряд оголосив, що вніс Voice of Europe, а також персонально Медведчука та Марчевського до списку юридичних і фізичних осіб, на яких поширюються санкції країни. Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала повідомив на прес-конференції, що “група осіб, яку викрили спецслужби, діяла на шкоду інтересам Чеської республіки та Євросоюзу”. Він пояснив, що “ця група займалася операціями на території ЄС, спрямованими на підрив територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України”. Зі свого боку, офіційна сторінка чеських спецслужб IS у мережі Х уточнила: “Операція показала, наскільки Росія поширює свій вплив на території країн-членів ЄС, і як вона працює над тим, щоб впливати на політичні процеси в наших країнах”.

Європейська палата, яка з грудня 2022 року займається ймовірним корупційним скандалом Qatargate, що нині перебуває на розгляді, поки що не повідомила про чіткі наступні кроки у справі Voice of Europe. Прес-служба структури обмежилася повідомленням, що команда “вивчає висновки чеської влади в координації з її інституційними партнерами”.

Алла ЛАЗАРЕВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.