Представники бізнес-класу завжди більше за інших цікавилися отриманням другого громадянства. Це зумовлено специфікою їх роботи.
Друге громадянство дає можливість безперешкодного в'їзду до багатьох країн. Воно також може знадобитися і у разі тимчасових обмежень, які іноді виникають через накладені на рідну країну торгівельні санкції.
Нині кількість бізнесменів, які бажають отримати, так би мовити, другу батьківщину, зростає. Причина — нестабільність, викликана, зокрема, світовою фінансовою кризою.
Також чимало країн піднімають пенсійний вік і скорочують зарплати державним службовцям, що призводить до масових протестів. Ці виступи нерідко закінчуються доволі сумно, адже усім зрозуміло, яким небезпечним є некерований натовп. Олії у вогонь підлили масові заворушення на Близькому Сході та бойові дії у Лівії.
Наявність альтернативного громадянства стає все більш важливим аспектом особистого планування навіть для родин із середнім рівнем прибутку, не кажучи про заможних людей з того ж Близького Сходу, де революційні потрясіння показали, як швидко і непередбачувано може змінюватися ситуація.
В Україні бізнесмени теж остерігаються політичної нестабільності. Зараз продається чимало підприємств, і цю хвилю підсилила хвиля еміграції: люди масово отримують інвестиційні візи, продають бізнес і їдуть, наприклад, до Великобританії.
Бізнесменів, у тому числі й українських, перш за все цікавить так зване економічне громадянство — програми “Громадянство через інвестиції”. Багато хто хотів би вести бізнес у більш стабільній країні, але таке громадянство пропонують не всі держави.
До того ж, такі програми дорожчають і зростають вимоги до заявників. Проте збільшується кількість країн, які вводять спеціальні умови для інвесторів, аби ті могли легко отримати посвідку на проживання, іноді з можливістю отримання громадянства через процедуру натуралізації.
Процедура оформлення громадянства у більшості країн доволі складна, однак деякі держави планують спростити її для певних категорій іноземців. Загалом є два основні типи програм: бізнес-інвестиції та інвестиції у нерухомість.
Частина країн пропонують простіший шлях. Вони розраховують на одноразові фінансові надходження, пропонуючи, наприклад, отримати громадянство в обмін на перерахунок країні коштів чи придбання нерухомості на її території.
Правда, країн, які дають громадянство через наявність нерухомості, мало. До них належать Сент Кіттс і Невіс та Домініка — держави Британської співдружності націй.
Для отримання громадянства островів Сент Кітс і Невіс слід вкласти у фонд диверсифікації цукрової промисловості країни від 200 тисяч доларів для однієї людини до 400 тисяч доларів для родини з чотирьох осіб або ж придбати нерухомість вартістю 350-500 тисяч доларів. Розмір інвестиції при оформленні громадянства Домініки — від 75 тисяч доларів на одну людину до 100 тисяч доларів на родину.
Можливість отримати друге громадянство, вклавши кошти у нерухомість, цікавить багатьох. Її розглядають і як засіб інвестувати і заощадити таким чином вільні гроші. Українці цікавляться нерухомістю за кордоном, прагнучи інвестувати у нерухомість стабільних країн, де коливання цін не такі значні, як на вітчизняному ринку.
Більшість держав, пропонуючи спочатку посвідку на проживання, а потім, за кілька років легального проживання на території країни, і громадянство, прагне залучити інвестиції. Тобто не просто отримати гроші до бюджету, а змусити їх працювати, створювати робочі місця. Залежно від країни коливається і сума інвестицій.
Так, в економіку США треба інвестувати 1 мільйон доларів, або принаймні 500 тисяч доларів, якщо це робиться через регіональні центри. Останні зазвичай знаходяться у малонаселених районах з високим рівнем безробіття.
Щоб стати громадянином Канади, потрібно мати від 1,6 мільйона канадських доларів, причому інвестувати в економіку країни доведеться не менше половини цієї суми.
Претендувати на громадянство Швейцарії можна, сплачуючи щорічний податок — від 250 тисяч швейцарських франків, або створивши компанію, у якій будуть працювати, крім найманого управляючого, принаймні п'ять місцевих співробітників. Подати прохання про вступ у громадянство Швейцарії можна лише через дванадцять років.
У Великобританії мінімальний розмір інвестиції для отримання громадянства — 1 мільйон фунтів стерлінгів. Гроші слід вкласти на строк не менш ніж п'ять років у державні боргові зобов'язання, акціонерний або позиковий капітал британських фірм.
Іншою вимогою для отримання громадянства може бути створення робочих місць. Так, протягом двох років з початку ведення бізнесу у США — у цей час інвестор та його родина можуть проживати у США за тимчасовою грін-карткою — слід створити щонайменше десять робочих місць по 35 робочих годин на тиждень.
Процедури отримання громадянства через інвестиції схожі.
Зазвичай слід зареєструвати на території країни аналог українського товариства з обмеженою відповідальністю, потім отримати статус тимчасового резидента, посвідку на проживання, потім оформити постійну посвідку на проживання, а вже потім, за кілька років, можна претендувати на паспорт країни перебування.
Втім, названі аспекти — лише вершина айсберга інформації. Обирати юрисдикцію для постійного проживання потрібно лише після детального з'ясування усіх питань.
Крістіан КЕЛІН, голова групи з питань проживання і громадянства консалтингової компанії Henley & Partners
Что скажете, Аноним?
[12:50 10 января]
[10:40 10 января]
15:30 10 января
15:00 10 января
14:30 10 января
14:20 10 января
14:00 10 января
13:50 10 января
13:30 10 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.