Хочу проаналізувати інтерв'ю голови НКРЕКП Оксани Кривенко для Інтерфакса. Розумію, що мало кого це хвилює, але хто хоче розібратись, то щоб мав можливість.
В цілому дуже прикро, що тепер у нас голова НКРЕКП знаходиться на одному рівні компетенції з міністром енергетики. Дмитро Вовк, який би не був, але був розумний...
Цитата 1: “Внутрішній видобуток вугілля в Україні, на жаль, не покриває близько 25% необхідного країні ресурсу”.
Це означає, що внутрішній видобуток покриває 75% потреб. Погодьтесь, по-іншому звучить. То чому імпортний паритет застосовано до всього вугілля, якщо завозиться всього чверть?
Є дуже просте рішення — застосувати “Роттердам+” до антрациту, який не видобувається в країні, а для газового вугілля застосувати понижуючий коефіцієнт. Просто і справедливо.
Цитата 2: “І як висновок, що це на сьогодні — правильна і логічна дія України методика застосування формульного підходу” (про позитивний висновок EUROCOAL щодо формульного підходу).
Уявіть, що український вовк (тварина) приходить до європейського вовка і каже: “Слухай, а скажи цій українській вівці, що коли я її їм, то це справедливо, і так у всьому світі”. Інший вовк киває і каже: “Так, це справедливо і дуже по-європейські”.
Так от, та сама ситуація відбувається, коли НКРЕКП в інтересах ДТЕКу йде до EUROCOAL і питає: а чи нормально, коли в тариф закладена надвелика ціна вугілля? “Так! — відповідають європейські ахметови. — Це дуже правильно!”.
Цитата 3: “На сьогодні в нас найнижчі ціни для населення у Європі. Українці сплачують в 3-4 рази нижчу ціну, аніж населення сусідніх країн”.
Це правда. Але щоб не було маніпуляції, потрібно казати про тарифи для бізнесу і промислововсті, які в нас вищі, ніж в Європі. Та саме бізнес є запорукою розвитку країни. Якщо для підприємств-виробників е/е буде дуже дорога, населення це відчує теж.
Вже відчуває — подорожчання послуг водопостачання, електротранспорту, продуктів та товарів. В ціну всього закладена вартість електроенергії по тарифам для бізнесу.
Це не стосується лише ахметівських підприємств, бо вони заживлені на розподільчі компанії ДТЕК, а Дмитро Вовк свого часу люб'язно диференціював тарифи по розподільчих компаніях. У “ДТЕК ВМ” та “ДТЕК ПЕМ Енерговугілля” тарифи найнижчі.
Коли ви платите за щось з дисконтом, у вас забирають в іншому місці. Для цього навіть не треба бути енергетичним експертом, достатньо розуміти механізм “розводу лоха”.
Цитата 4: “Якщо порівняти у середньому витрати споживача на закупівлю електричної енергії у нас та в Європі, у нас — найдешевше”.
Це не правда. Робили спецпроект на цю тему, все зважили. У нас середня ціна — вища. До того ж, щоб нажерся ненаситний ДТЕК (4,6 млрд грн чистого прибутку в 2017 році), НКРЕКП буде піднімати оптову ринкову ціну (ОРЦ), як мінімум, з 1 кварталу 2019 року.
Цитата 5: “Ми повинні дати гіпотетичну можливість нашому виробнику вугілля експортувати ресурс на конкурентний ринок”.
Це відповідь на питання, навіщо у формулі “Роттердам+” є плюс — тобто логістика. Це повний брєд. Хто заважає Ахметову експортувати вугілля зараз? Те і заважає, що по таких цінах, які встановив НКРЕКП, він ніде в світі це вугілля не впарить нікому.
Цитата 6: “Запровадження такої формули обмежує ринкову силу ДТЕК, оскільки застосовується міжнародно визнаний індекс”.
Це неправда. Ніби Ахметов бере на себе ризики, що в разі низької ціни на вугілля в світі, він все одно має забезпечити свої ТЕС вугіллям. Насправді, кожен рік перед опалювальним сезоном ДТЕК не поспішає наповнювати вугільні склади на ТЕС.
Тоді він розповідає в Кабміні, в Раді ОРЕ, в НКРЕКП, що грошей в нього немає, і йому потрібні нові “плюшки” — або списати борги, або дати передоплату на вугілля, або знов підняти тариф. До речі, те саме відбувається і цього року.
Сергій ГОЛОВНЬОВ
Что скажете, Аноним?
[07:00 25 ноября]
[15:06 24 ноября]
[11:45 24 ноября]
09:30 25 ноября
09:00 25 ноября
08:50 25 ноября
08:40 25 ноября
08:10 25 ноября
08:00 25 ноября
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.