Україна та її західні партнери від початку повномасштабної війни Росії в Україні говорять про швидку перемогу ЗСУ і про необхідність підготовки до відбудови. The Economist вважає, що настав час змінити курс і готуватися до затяжної війни. Forbes обрав ключове з матеріалу.
Цього тижня у Вашингтоні президент Володимир Зеленський дав такий коментар The Economist: “Я маю бути готовий до тривалої війни”. Але видання вважає, що Україна до такої війни ще не готова, як і її західні партнери. Замість того, щоб зосереджуватися на “перемозі, за якою піде відбудова”, чи контрнаступі, треба зробити так, щоб у Києва вистачило сил для затяжної війни й для поступу попри військову агресію.
The Economist пояснює причини таких поглядів і ключові напрямки змін.
Причини для переосмислення
У червні Україна звільнила менш як 0,25% окупованої Росією території, а 1000 км фронту майже не змінилися.
Немає ознак того, що президент Росії Володимир Путін готовий до миру і переговорів, та й будь-яким угодам із ним все одно не можна довіряти. Він чекає на те, що Захід стомиться, а Дональда Трампа переоберуть на посаду президента США на наступних виборах.
Путін не відмовиться від війни, бо вона — підтримка його диктаторського режиму.
Напрямки для рекалібрації
Армія
Україні, навіть попри мобілізацію, бракує живої сили для затяжної війни, тому варто робити акцент на технології і нові тактики. Якщо українці зможуть налаштувати постійні удари по Росії у відповідь на її обстріли нашої території, то вони зможуть навіть відвернути частину атак.
Стійкість
Окрім налагодження ремонтних пунктів, надійного постачання боєприпасів і навчання, Україні дуже потрібна надійна протиповітряна оборона. Неможливо забезпечити поступ України, якщо вона постійно потерпає від обстрілів, від яких не може захиститися. Хороша ППО має бути не лише у Києва, а й в інших міст, тому постачання нових систем і довгоочікуваних винищувачів — це головне.
Економіка
Не може успішна Україна бути залежною від траншів країн-партнерів — половина українського бюджету фінансується західною готівкою. Саме тому вже зараз треба працювати для залучення інвестицій, а не після перемоги. Для цього один із головних кроків — це сильна ППО: що менше ймовірність підприємству бути розбомбленим, то більше шансів на те, що хтось наважиться його відкрити.
А далі стандартний набір успішної ринкової економіки: реформи, прозорість і спрощення ведення бізнесу.
Гроші Європейського Союзу безумовно важливі, але стимулювати реформи може чіткий план вступу до ЄС, а не примарна надія і порожні обіцянки.
Політична воля ЄС
Переможе Трамп на виборах чи ні, а ЄС треба взяти на себе більше відповідальності за оснащення і підтримку України. Для цього блоку потрібно збільшити оборонну промисловість і реформуватися так, щоб зʼявився простір для вступу нових членів.
Новий спосіб мислення
Занадто багато планів щодо України будується на умові “після війни”. Це треба змінити, щоб підготувати Україну до тривалої війни і активного розвитку навіть тоді, коли під боком безкомпромісний і жорстокий сусід.
Что скажете, Аноним?
[20:00 16 сентября]
[19:30 16 сентября]
[19:10 16 сентября]
Наши беженцы, выехавшие в Европу, ищут способ лечиться у украинских врачей.
20:10 16 сентября
18:40 16 сентября
18:30 16 сентября
18:20 16 сентября
18:10 16 сентября
17:50 16 сентября
17:40 16 сентября
17:30 16 сентября
[14:35 10 сентября]
[10:45 20 августа]
[09:05 07 августа]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.