Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Виробництво оживає

[16:04 13 августа 2009 года ] [ Урядовий кур'єр, 13 серпня 2009 ]

Україні вдалося зупинити падіння обсягів виробництва в усіх галузях промисловості, і накреслились позитивні тенденції, констатував під час брифінгу перший заступник міністра промислової політики Віталій Немілостівий.

Він нагадав: обсяги промислового виробництва збільшуються щомісяця. У липні стосовно червня приріст, за попередніми даними, становив три відсотки. Проте в окремих галузях промисловості, а саме в металургії, цей показник може становити близько 16 відсотків. Тож виробництва потроху виходять із кризового стану. Дуже позитивна динаміка в металургійній галузі. Зростають ціни на відповідну продукцію на зовнішніх ринках, причому український метал став конкурентнішим завдяки зниженню собівартості.

Водночас стан хімічної галузі чиновника дуже турбує. Міністерством напрацьовано документ щодо встановлення для хімічних підприємств ціни за тисячу кубометрів газу на рівні 205 доларів (без вартості транзиту — 120 гривень за тисячу кубометрів, а також ПДВ). У разі підтримки цієї пропозиції урядом хімічні підприємства, зокрема азотні, зможуть активізувати виробничі процеси в третьому та четвертому кварталах на 30-40 відсотків і вийти принаймні на нульову рентабельність виробництва. Тож 36 тисяч людей, котрі працюють на цих підприємствах, почуватимуться більш захищеними й упевненими у завтрашньому дні.

В. Немілостівий додав, що зазначена ціна вища, ніж та, за якою Україна має закуповувати російський газ у третьому кварталі. Це дасть змогу і НАК “Нафтогаз” компенсувати збитки, яких вона зазнала у першому та другому кварталах.

Стосовно фосфорних добрив урядовець повідомив, що Міністерство аграрної політики підготувало проекти двох урядових постанов, які стосуються закупівлі фосфорних добрив за кошти Стабілізаційного фонду. Йдеться про 102 мільйони гривень, які мають намір спрямувати на підтримку таких виробників.

Він підтвердив, що ситуація на підприємстві “Сумихімпром” складна. Мінпромполітики вживає всіх можливих заходів, які б допомогли сумському виробнику. Міністерство зверталося до Мінфіну, Державної податкової адміністрації, внаслідок чого підприємству повернули всі борги з ПДВ — а це майже сім мільйонів гривень. Таким чином працівникам нарешті виплатили зарплату за кілька місяців.

Поінформував В. Немілостівий журналістів і про підсумки піврічної роботи військово-промислового комплексу. Насамперед він зазначив: враховуючи, що більшість таких підприємств державні стратегічні, вони отримали значну допомогу уряду. Тож у регіонах вони працюють краще, ніж приватні. І не дивно, бо одержали кошти з державного оборонного замовлення.

В авіабудівну галузь для погашення боргів, накопичених у попередні п'ять-шість років, надійдуть майже 3,5 мільярда гривень через механізм випуску цінних паперів. Триває реалізація комплексу урядових заходів у бронетанковій галузі. Як відомо, у квітні збільшено статутний фонд заводу імені Малишева на 136 мільйонів гривень. Ці кошти пішли на виплату заборгованості із зарплати, виконання зобов'язань перед Пенсійним фондом, ДПА. Також був підписаний контракт між підприємством та Міноборони щодо танків

Т-64, бойової машини “Булат”, повідомив чиновник.

Гроші перераховані десяткам підприємств галузі, і нині тут завантажене виробництво, працівникам вчасно виплачують зароблене. Наразі вирішується питання спрямування коштів зі Стабілізаційного фонду на закупівлю для Мінвуглепрому 30 комплексів для видобутку вугілля з тонких пластів (йдеться про 108 млн грн), на державне замовлення танка “Оплот”, прийнятого на озброєння.

А ось доля українського військового корвета в нинішніх складних фінансових умовах залишається невирішеною. На думку В. Немілостівого, це питання аж 2010-2011 років.

Оксана МАЛОЛЄТКОВА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.