Про це очільник Пентагону заявив на засіданні оборонного комітету в Сенаті, пише видання Bloomberg.
“Ці удари (по російських НПЗ. — Ред.) можуть негативно вплинути на ситуацію у світовій енергетиці. Україні краще завдавати ударів по тих об'єктах, які безпосередньо впливають на перебіг бойових дій і відповідають тактичним потребам ЗСУ”, — цитує Остіна Bloomberg.
Коментар Остіна одразу засудив сенатор-республіканець Том Коттон, який звинуватив Білий дім у перешкоджанні ефективним діям України через політичні міркування.
“Адміністрація Байдена просто не хоче, щоб ціни на газ підвищувалися у рік виборів”, — сказав Коттон.
Видання нагадує, що США намагаються збалансувати скорочення прибутків РФ від експорту нафти, які вони використовують для фінансування війни в Україні, з підтримкою постачання на світові енергетичні ринки, щоб знизити інфляцію та пом'якшити наслідки для економіки.
За словами представників США, їхній головний інструмент — обмеження цін на експорт російської нафти — виявився успішним. Але занепокоєння зростає, оскільки світові ціни на нафту досягли найвищого рівня майже за шість місяців, головним чином — через напруженість на Близькому Сході.
Bloomberg вказує, що адміністрація Байдена приділяє велику увагу боротьбі з інфляцією, зокрема цінам на бензин для американських споживачів.
Автор фото ВВС
Атаки українських безпілотників на російські нафтопереробні заводи і нафтобази посилились з початку року.
Тільки у березні дрони атакували такі об'єкти РФ щонайменше 14 разів. Ці удари вивели з ладу частину обладнання НПЗ. Виробництво бензину в Росії впало, а ціни на нього почали зростати.
Згідно з підрахунками Reuters, станом на кінець березня, близько 14% російських нафтопереробних потужностей виведено з ладу через атаки дронів.
Серед значних нападів безпілотників були удари по нижегородському НПЗ “Лукойлу” — четвертому за величиною НПЗ Росії. Це зупинило його найбільшу установку первинної переробки, що вдвічі знизило потужності заводу, писало російське видання “Коммерсант”.
Також одна з найбільших атак була по рязанському НПЗ “Роснефти”. Це спричинило пожежі на двох установках переробки нафти, на які припадає 70% потужності заводу.
Куйбишевський НПЗ “Роснефти” під Самарою вимушено зупиняв свою роботу після атаки, повідомляли два джерела Reuters.
Автор фото T.ME/YURI_ZAPALATSKIY
Російська влада звинувачує в ударах Україну.
Українська влада у кожному окремому випадку офіційно не бере на себе відповідальності за ці атаки, але й не заперечує своєї причетності.
22 березня видання Financial Times повідомило, що США закликали Україну припинити атаки на енергетичну інфраструктуру Росії, попередивши, що удари безпілотників можуть призвести до зростання світових цін на нафту і спровокувати дії у відповідь.
Володимир Зеленський у інтерв’ю The Washington Post зізнався, що реакція США на атаки на російські нафтопереробні заводи не була позитивною, проте, за його словами, Вашингтон не може обмежити використання Україною зброї власного виробництва.
До яких наслідків призводить атака дронів
Росія, яка є одним з найбільших експортерів нафти, змушена збільшити імпорт бензину з Білорусі, щоб упоратися з ризиком дефіциту на внутрішньому ринку, писало агентство Reuters з посиланням на чотири джерела у промисловості та торгівлі.
За даними Bloomberg, на фоні атак дронів Росія планує у квітні скоротити щоденний експорт дизельного палива морським транспортом до найнижчого рівня за п'ять місяців.
Крім збитків через атаки безпілотників, на потоки дизельного палива впливає сезонне технічне обслуговування, яке триватиме до літа і тимчасово знизить пропускну здатність деяких НПЗ.
Якщо удари дронів по НПЗ будуть такої ж сили, російській переробній промисловості завдадуть серйозної шкоди, каже експерт нафтогазового ринку Михайло Крутіхін.
“Передбачити важко, але збитки цієї галузі будуть колосальними”, — зазначає він.
І наслідки для росіян можна бачити вже. Після атаки на НПЗ “Лукойл” у Нижегородській області 12 березня потужність об'єкта скоротилася більш ніж на 50%, нагадує Крутіхін.
У розмові з CNN управляючий директор інвестиційного банку RBC Capital Markets Хеліма Крофт припустила, що атаки дронів по НПЗ можуть більше вплинути на російську економіку, ніж санкції, які значною мірою обходили стороною енергетичний сектор.
“Насправді саме експорт енергоносіїв, сирої нафти, природного газу та продуктів нафтопереробки дав Росії економічне рятувальне коло для продовження цієї війни”, — наголосила вона.
Что скажете, Аноним?
[10:10 15 сентября]
[09:50 15 сентября]
[09:30 15 сентября]
20:50 15 сентября
13:00 15 сентября
12:30 15 сентября
12:00 15 сентября
11:40 15 сентября
10:30 15 сентября
10:00 15 сентября
09:30 15 сентября
09:00 15 сентября
08:30 15 сентября
[14:35 10 сентября]
[10:45 20 августа]
[09:05 07 августа]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.