“Але це не означає, що, як на мене, вони готові завтра розв'язати цю ядерну війну. Ну хочуть, але що ж робити. Ми готові”, — заявив очільник Кремля.

Але говорячи про тактичну ядерну зброю, Путін сказав, що необхідності застосовувати її у військ РФ під час війни в Україні ніколи не було. Очільник Кремля наголосив, що така ідея навіть не спадала йому на думку.

Водночас американські ЗМІ з посиланням на джерела повідомляють, що наприкінці 2022 року російська влада розмірковувала про застосування тактичної ядерної зброї в Україні після вдалих дій української армії на Харківщині і Херсонщині.

Влада США, своєю чергою, начебто розробила план реагування на можливий ядерний удар, який би полягав в атаці на російські позиції за допомогою неядерного озброєння.

В інтерв'ю “РИА Новости” Путін запевнив, що готовий застосувати ядерну зброю лише за певних умов.

“Маємо свої принципи. Вони про що говорять — що ми готові застосовувати зброю, у тому числі будь-яку зброю, в тому числі й таку, про яку ви сказали, якщо йдеться про існування російської держави, заподіяння шкоди нашому суверенітету та незалежності. У нас все прописано в нашій стратегії, ми її не змінювали”, — додав Путін.

Якщо, за його словами, США проведуть ядерні випробування, то не виключено, що Росія зробить те саме.

Про західні війська в Україні

Прокоментував Путін і питання можливого введення військ західних країн в Україну. Про таку ідею заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Російський лідер впевнений, що такі заяви очільник Франції проголосив через образу на дії РФ в країнах Африки, де в минулі роки зменшився французький вплив.

Ввід західних військ в Україну, на думку Путіна, “не змінить ситуації на полі бою”, але може призвести до серйозних геополітичних наслідків.

“Якщо, скажімо, польські війська увійдуть на територію України для, як це звучить, прикриття українсько-білоруського кордону чи в якихось інших місцях, щоб вивільнити українські військові контингенти для участі у бойових діях на лінії зіткнення, то думаю, що польські війська звідти вже не підуть ніколи. Ну, мені так здається”.

Що стосується можливого введення американських військ, то Путін назвав це інтервенцією.

“Ми знаємо, що таке американські війська на російській території — це інтервенти. Ми так до цього й ставитимемося, навіть якщо вони з'являться на території України. Вони це розуміють”.

Атаки в Бєлгородській і Курській областях

Російський президент вважає, що проникнення загонів підтримуваних Україною російських добровольців з “Легіону Свобода Росії” і “Російського добровольчого корпусу” на територію Курської і Бєлгородської областей 12 березня направлене на зрив виборів президента РФ.

“На фоні цих невдач (на лінії фронту) їм треба хоч щось показати, і головним чином увага мала б бути зосереджена на інформаційному боці справи”, — вважає очільник Кремля.

“Але головна мета, я в цьому не сумніваюся, полягає в тому, щоб якщо не зірвати президентські вибори в Росії, то хоча б якось завадити нормальному процесу волевиявлення громадян. Перше. Друге, це інформаційний ефект, про який я вже сказав. Але третє — якщо хоч щось вдасться, отримати якийсь шанс, якийсь аргумент, якийсь козир у можливому майбутньому переговорному процесі: ну ми вам повернемо, а ви нам поверніть це”.