Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Ціни відрізняються в рази: Хто заробляє на озелененні Києва

[08:00 11 мая 2023 года ] [ Бизнес Цензор, 10 мая 2023 ]

В розпал робіт з висадки декоративних дерев та кущів БізнесЦензор з’ясовував основних постачальників насаджень для “Київзеленбуду”.

Київ поділяється на десять адміністративних міських районів. За цим принципом у комунального об’єднання “Київзеленбуд” створено десять комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень, що фінансуються з бюджету міста.

Десять комунальних підприємств “Київзеленбуду” один раз, інколи двічі на рік проводять закупівлі рослин — дерев, кущів, розсади квітів та газонної трави.

З початку року, через систему Prozorro, комунальні підприємства “Київзеленбуду” оголосили про потреби у закупівлі саджанців на більш ніж 60 млн грн.

Угоди з закупівлі саджанців дерев та кущів встигли укласти шість районних комунальних підприємств загалом на 39 млн грн. Ще одне підприємство визначилось з постачальником саджанців на 9,26 млн грн і зараз перебуває на стадії підписання договору, ще двоє з тендерами загалом на 12 млн грн знаходяться в процесі закупівлі.

Попри те, що свої закупівлі структури “Київзеленбуду” оголошували у формі відкритих торгів, всі тендера пройшли без конкурсу, у закупівлі комунальних підприємств приймав участь один учасник, що зазвичай отримував контракт за ціною своєї пропозиції.

Наприклад, в цьому сезоні два райони — Шевченківський та Голосіївський — закуповували саджанці символу міста — каштан.

КП у Шевченківському районі закуповувало саджанці гіркокаштану мясочервоного висотою 450 -500 см, обхватом стовбура 18-20 см за майже 30 тис грн/одиниця у компанії-розсаднику “Єва Проджект”, що є платником ПДВ.

Фірма знаходиться у Київській області, в селі Віта-Поштова, належить Олесі Клюшник.

На сайті компанії можна побачити, що закупівельні ціни комунального підприємства значно вищі від пропозиції компанії у прайс-листі.

Ціни відрізняються в рази: Хто заробляє на озелененні Києва 02

Зокрема на сайті розсадника мясочервоний каштан з більшим обхватом стовбура ( 20-25 см) пропонується за 16560 грн/одиниця.

Враховуючи, що за контрактом КП закупило у фірми 35 саджанців за майже 30 тис грн/одиниця, комунальне підприємство лише на каштанах переплатило майже півмільйона гривень від роздрібної ціни цього розсадника.

В той же час структури “Київзеленбуду” у Голосіївському та Святошинському районах уклали договір на поставку саджанців мясочервоного каштану з фірмою “Голландські троянди”, що знаходиться за 300 км від столиці на Полтавщині у місті Кременчук.

Власником фірми зазначена Любов Погрібна. Раніше у власниках компанії також значився генеральний директор фірми Андрій Погрібний, в минулому перший заступник мера Кременчука.

За контрактами фірма зобов’язана привезти з Полтавщини на метр менші за розміром саджанці ніж у Шевченківській район “Єва Проджект”. Так, з Полтавщини мають завезти 130 саджанців каштанів мясочервоних висотою 4+, з обхватом стовбура 14-16 см, за 4 200 грн/одиниця.

В Голосіївський район “Голландські троянди” завезе 15 каштанів мясочервоних, обхват стовбура -12-14 см, висота стовбура — 3-4 м, за 4 002 грн/одиниця.

Питання до комунальних підприємств лишаємо відкритим: чи може одне п’ятиметрове дерево каштану коштувати як шість трьохметрових з Полтавської області?

Хто кому постачає дерева та кущі?

Вище згадана фірма “Голландські троянди” отримала контракт на поставку саджанців у два райони міста — у Голосіївський (загалом 572 саджанців дерев на 4,89 млн грн) та Святошинський (8 473 саджанців дерев та кущів вартістю 7,01 млн грн).

Додатково кущі у Голосіївський район поставить ФОП “Губа Максим Олександрович” на 3,15 млн грн.

У Шевченківський — фірма “Єва Проджект” за 7,81 млн грн завезе 2273 саджанців дерев та кущів.

КП по утриманню зелених насаджень Деснянського району готується до підписання контракту на 9,28 млн грн з ФОП “Стратій Руслан Дмитрович”.

КП по утриманню зелених насаджень Солом’янського району уклало два контракти на поставку саджанців дерев, кущів та інших рослин на 5,99 млн грн та 5,98 млн грн з фірмою “Агрітек”.

Фірма “Агрітек” зареєстрована у Київській області на Віктора Гордієнка, примітна тим, що останні два роки отримувала підряди виключно від комунального підприємства по утриманню зелених насаджень Солом’янського району.

Вона не лише постачала та постачає КП саджанці, а й займалась постачанням деталей та комплектуючих для автомобілів, надавала послуги з діагностики та ремонту машини.

КП по утриманню зелених насаджень Дарницького району 17 березня уклало договір на поставку 4300 саджанців кущів на 2,62 млн грн у ТОВ “Розсадник рослин “Наталіс” Олексія Венгловського, Наталії Загаби, Олександра Скоробогатька.

У Дніпровському районі 24 квітня місцеве КП уклало договір на поставку кущів з ФОП “Гайова Ольга Миколаївна” на 1,17 млн грн.

БізнесЦензор порівняв закупівельні ціни на деякі рослини у постачальників “Київзеленбуду”

Рослина

Розмір,см

Агрітек, без ПДВ

Єва Проджект

Голландські троянди

ФОП Гайова О.М., без ПДВ

ФОП Стратій Р.Д., без ПДВ

Наталіс

ФОП Губа М.О.

дерен білий

60+

280

600

70+, 294

80+, 838, 8

620

770

130+; 2904

гортензія волотиста

60-80

450

936

1399

780

робінія псевдоакація

300-400

4500

5519,52

сакура дрібнопильчаста

300-400

5000

400+ 14 879,52

8952

клен фрімана

350-450

5200

7150

барбарис Тунберга

40-60

290

432

60+, 294

90+ 1078,80

360

428

300

Ціна вказана в грн

Наприклад, дерен білий сорту Сібіріка розміром 80-100 см пропонується на інтернет-сайті вроздріб за 270 грн.

Ціни відрізняються в рази: Хто заробляє на озелененні Києва 03

Районна структура “Київзеленбуду” закуповувала в рази дорожче. Наприклад, Шевченківський район аналогічну “Сібіріку” розміром 60-80 закупив у “Єва Проджект” по 748,8 грн/одиниця. Враховуючи, що в район закупили 500 кущів, переплата могла становити близько 240 тис грн.

Чи барбарис “Турнберга” Ред Рокет висотою 50-70 см можна придбати вроздріб за 250 грн/ кущ, комунальне підприємство Дарницького району закупило 500 кущів барбарису майже вдвічі дорожче, рослину висотою 50 см закупили по 428 грн.

Ціни відрізняються в рази: Хто заробляє на озелененні Києва 04

Кримінальна справа Київзеленбуду

З 2020 року комунальне підприємство “Київзеленбуд” очолює Олексій Король.

Його попередники на цій посаді є фігурантами кримінального провадження НАБУ щодо розкрадання 115,19 млн грн підприємства під час закупівлі спеціальної техніки для утримання зелених насаджень.

За інформацією видання “Слово і діло”, йдеться про двох директорів “Київзеленбуду” Михайла Наконечного і Наталію Бєлоусову; ексначальника управління екології і природних ресурсів Київради Андрія Мальованого; експомічника Наконечного Анатолія Халєєва; підприємця Вадима Кощія; ексзаступницю гендиректора з комерційних питань Київзеленбуду Наталію Куракову; Віталія Нестеренка; Володимира Лошманова; Олександра Некіпєлова і Ольгу Нечипоренко.

За даними слідства, у 2016 — 2018 рр. КО “Київзеленбуд” оголосило та провело тендери на закупівлю спеціальної техніки для утримання зелених насаджень районів столиці. Колишній позаштатний радник генерального директора КО “Київзеленбуд”, якого слідство вважає організатором корупційної схеми, за попередньою змовою із іншими посадовцями “Київзеленбуду” та приватним підприємцем фактично забезпечили перемогу у тендерах трьох наперед визначених компаній, які поставили техніку КО “Київзеленбуд” за завищеними цінами.

НАБУ та САП з’ясували, що частину незаконно отриманих коштів учасники корупційної схеми перерахували на рахунки іноземних компаній, а звідти — на підконтрольну їм компанію, зареєстровану в Італії.

Детективи НАБУ домоглися арешту на корпоративні права італійської компанії та об'єкти нерухомості, які, як вважає слідство, могли збудувати за рахунок коштів, виведених із КО “Київзеленбуду”. Йдеться про проєкт із будівництва житла у італійському місті Верона.

Три дні тому НАБУ оголосило, що скерувало справу у суд. 

Ольга ПРОКОПИШИНА

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.