Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Це важко назвати бізнесом

[17:30 06 июня 2022 года ] [ Forbes-Украина, 6 червня 2022 ]

Гарік Корогодський повернувся до операційного управління в ТРЦ Dream. Як переживає війну галузь торговельної нерухомості.

Участник рейтингу рантьє Гарік Корогодський, 61, повернувся до операційного управління бізнесом. Йому належить 25% одного з найбільших в країні ТРЦ Dream, як і трьом його партнерам — Олександру Меламуду, Олегу Крапівіну та Михайлу Шпільману. В 2020-му році компаньйони отримали від здачі ТРЦ $32 млн. Керуючий директор Dream Роман Ємець 31 травня пішов з посади

Від управління компанією Корогодський відійшов у 2017-му, залишивши за собою кураторство над кількома напрямками. “Але кураторство та робота у полі — абсолютно різні речі”, — говорить Корогодський. Бізнесмен делегував оперативне управління найманому менеджеру, а сам зайнявся творчістю

Що примусило повернутися в поле? Прямо Корогодський на це запитання не відповідає. Лише каже, що Dream зараз важко назвати бізнесом. Компанія з перших днів війни звільнила орендарів від платежів на період закриття магазинів. Зараз визначають умови з кожним окремо. “Наші орендарі розуміють, що сьогодні про прибуток не йдеться, - каже Корогодський. — Ми ділимо збитки, в кожному випадку домовляємося з партнерами”.

В 2021 році ринок торговельної нерухомості столиці поповнився найбільшим обсягом квадратних метрів за останні 10 років, підрахували в Colliers. Зараз вся переживає не найкращі часи. Головні орендарі ТРЦ — магазини одягу та взуття, а також розважальні центри, кінотеатри — у найгіршій ситуації в ритейлі. Наприкінці травня 2022-го не було відкрито 41% магазинів сфери fashion та 59% точок розваг, підрахували в Асоціації ритейлерів України. Для порівняння: зараз не працює всього 8% аптек та 17% продуктових магазинів.

Fashion-оператори, що відкрилися, стикнулися з падінням продажів: попит на одяг та взуття впав, через те, що понад 6 млн українців виїхали за кордон. Крім цього, у багатьох fashion-ритейлерів проблеми з літніми колекціям: взуття та одяг не входять до переліку критичного імпорту, купити валюту для їх оплати — неможливо. 

Крім цього, закриті магазини кількох великих міжнародних операторів, зокрема Inditex та H&M. Як правило, це якірні орендарі ТРЦ, які генерували потік відвідувачів. До того ж через бойові дії в Україні станом на 10 травня було пошкоджено не менше 19 ТРЦ, каже директорка консалтингової компанії “Українська торгова гільдія” Євгенія Локтіонова.

Порівняно з іншими Dream в непоганій ситуації. У нього не пошкоджена будівля та вже відкрито 70% магазинів. Переважно це великий вітчизняний ритейл. Не працюють, в основному, міжнародні оператори. Саме на великих гравців робила ставку управляюча компанія Dream останні роки. І це робить ТРЦ більш стійким, вважає Локтіонова. “Мережеві оператори мають і гроші, і товар, і тому ризиків менше”, — каже вона. За її припущенням, втрати у Dream в цьому році будуть меншими, ніж у інших торговельних центрів. Зокрема, і через те, що змінилася споживча поведінка: покупці йдуть до найближчих до дому ТРЦ. А Dream, якраз знаходиться посеред великого столичного житлового району — Оболонь.

Сам Корогодський говорить, що хотів би, щоб відкрилися мережеві західні компанії. “Сподіваємося на допомогу наших політиків, керівництва країни, — каже він. — Треба переконати наших партнерів, що відкриття бізнесу в Україні — це їх вклад в нашу перемогу, а не відкриття — санкції проти України”.

 

Що таке Dream

 

Один з найбільших ТРЦ в Києві Dream належить бізнесменам Гаріку Корогодському, Олександру Меламуду, Олегу Крапівіну та Михайлу Шпільману. Перша частина ТРЦ відкрилася у 2009 році, друга — у 2011-му. Його загальна площа — 160 000 кв.м. В 2019 році у ТРЦ почалася трансформація бізнесу. Інвестиції в проект склали $12 млн. В вересні 2021-го ТРЦ змінив назву з Dream Town на Dream. 

Ната ШТУКА

 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.