Сторони конфлікту заявили про початок відведення в Донецькій області артилерії калібром менше від 100 міліметрів. Процес розпочався з артемівського напрямку в секторі “С”. Після артилерійських систем має бути відвід мінометів. Повністю завершити процедуру планують в середині листопада. Водночас, сторони звинувачують одна одну в постійних провокаціях із застосуванням заборонених видів зброї. Експерти ж переконані, що відведення — це швидше гра на телекамери, аніж реальний процес демілітаризації.
Процес відведення зброї калібром менше від 100 міліметрів в зоні АТО розпочався з танків. Гармати, якими сторони займаються зараз, — це вже другий етап. За словами речника Генерального штабу ЗСУ України Владислава Селезньова, у середу відвели 7 протитанкових гармат Д-44 та Д-48.
Після артемівського напрямку, візьмуться за маріупольський та донецький. Завершити мають до кінця жовтня. Із 5-го по 8 листопада черга мінометів калібром менше від 120 міліметрів. На цьому процес і мав би завершитись. Втім, запевняють у Генеральному штабі Збройних сил України, без захисту передову не залишать.
“На першій лінії оборони залишається особовий склад зі стрілецькою зброєю, залишаються бойові машини піхоти, бронетранспортери, зенітні установки ЗУ-23-2, протитанкові ракетні комплекси, ручні гранатомети. Тобто, зброя на першій лінії оборони, для того, щоб певний час тримати оборону, на випадок, якщо бойовики будуть порушувати умови Мінського протоколу та Мінського меморандуму у нас буде”, — запевнив Владислав Селезньов.
Сепаратисти заявляють про провокації з боку українських військових
Сепаратисти, зі свого боку, повідомили, що в середу відвели 15 гармат. Також представники угрупування “ДНР” говорять про невиконання умов Мінських домовленостей з боку ЗСУ. Один із ватажків угруповання Едуард Басурін заявив, що сепаратисти зафіксували неподалік лінії зіткнення українські танки та самохідні артилерійські установки, також військових звинувачують у нарощуванні кількості особового складу в зоні АТО.
“Ми черговий раз показуємо, що ми зацікавлені у тому, щоб тут у нас настав мир. А не так, як відбувається зараз, коли щодня загострення ситуації в районі аеропорту і західної околиці міста Донецька. Це постійні провокаційні обстріли з мінометів, навіть заборонених Мінськом — 120-міліметрових, плюс стрілецька зброя і БМП”, — заявив Едуард Басурін.
Процес відведення озброєнь відбувається під наглядом членів спеціальної спостережної місії ОБСЄ. Однак, на думку експертів, спостерігачі не володіють достатніми повноваженнями та інформацією, щоб повноцінно контролювати процедуру. Військовий експерт і співголова громадської ініціативи “Права справа” Дмитро Снєгирьов переконаний, що реального відведення не відбувається, а лише імітація.
“Йде процес повернення, або, скажімо, відведення на певну відстань, а далі озброєння просто ховають або на базах, або в лісопосадках, чи просто маскують його. Є показові, так звані відведення на телекамери, за участю ОБСЄ. Але ОБСЄ не допускають до реальних місць розташування і місць базування”, — вважає Дмитро Снєгирьов.
За планом, затвердженим у Мінську, відведення озброєнь калібром менше від 100 міліметрів в Донецькій області має завершитись до 12 листопада. На Луганщині цей процес закінчили ще 17 жовтня.
Левко СТЕК
Что скажете, Аноним?
[21:43 27 января]
[16:40 27 января]
[10:40 27 января]
22:45 27 января
17:40 27 января
16:00 27 января
[16:20 05 ноября]
[18:40 27 октября]
[18:45 27 сентября]
(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины
При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены
Сделано в miavia estudia.