Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Оголошені Яценюком кадрові зміни в уряді потрібно починати з економіки — політолог

[16:47 10 августа 2015 года ] [ Радіо Свобода, 10 серпня 2015 ]

Прем’єр-міністр Арсеній Яценюк пообіцяв новий склад і “ефективну структуру українського уряду” у вересні.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що у вересні запропонує парламентській коаліції новий склад Кабінету міністрів. За словам прем’єр-міністра, на центральному рівні потрібно провести серйозні зміни, щоб запрацювали механізми дерегуляції. Яценюк додав, що за результатами оцінки діяльності кожного міністра він запропонує парламентській коаліції новий склад Кабміну та “нову, ефективну структуру українського уряду”.

Кадрові зміни в уряді потрібно було робити ще рік тому, зауважив в ефірі Радіо Свобода політичний експерт Олександр Палій. За його словами, кадрові чистки (і не лише серед міністрів, а серед керівників інших центральних органів виконавчої влади) є нагальним питанням, яке може кардинально змінити ситуацію в країні. Експерт запевняє: в першу чергу має йти мова про зміну керівників “ключових відомств, які пов’язані з функціонуванням української економіки”.

— Пане Палій, що, на Вашу думку, слід змінити у структурі уряду, щоб він працював більш ефективно загалом, і у напрямку дерегуляції зокрема?

На мій погляд, головне — це кадрові зміни, мається на увазі не просто структура, а зміна конкретних міністрів, керівників інших центральних органів виконавчої влади, які не є в достатній мірі енергійними в цій сфері. Тобто багато чиновників розглядають втрату повноважень своїх або власних інституцій як якусь катастрофу. Вони не здатні віддавати більше повноважень суспільству, не здатні взагалі пускати деякі повноваження на стихійне саморегулювання. І, звичайно, треба цих людей міняти. Але треба було б це зробити трішки раніше, хоча б рік тому, наприклад.

— Як вважаєте, чому заява прем’єр-міністра щодо необхідності оновити склад уряду пролунала саме тепер, а не півроку чи рік тому?

— Мені здається, що назріває суспільне розуміння того, що, скажімо, реформи можна проводити більш енергійно і якісно. І це розуміння вже дійшло до такої міри межі, що і до міністра теж дійшло. Окрім того, вибори.

—  Які саме відомства Ви мали на увазі, коли говорили, що треба змінювати керівництво?

— Відомств є багато. Особливо, звичайно, це — ті ключові відомства, які пов’язані з функціонуванням економіки. Тому що вони стикаються з основними діячами, які діють в сфері економіки. Тобто ці відомства насамперед мають піддаватися якійсь реформі, тому що вони працюють з величезною кількістю фірм, інших економічних агентів, іноземних в тому числі, які в країні на сьогодні працюють. І саме вони можуть або покращити радикально діяльність тих, хто працює в сфері економіки, або її погіршити.

У нас зараз складається така ситуація: практично ні туди, ні сюди. В умовах, коли економіка, в зв’язку з війною, це зрозуміло, перебуває не в надто доброму стані, такого потужного імпульсу, який дав би їй можливість розвиватися, який би компенсував впливи цієї війни, агресії Росії і допоміг працювати в цих умовах дуже таких екстремальних — немає. А можливості такі є.

Адже якщо ми згадаємо, в яких країнах був економічний бунт, то ми побачимо, що дуже багато і дуже часто це було саме в тих країнах, які перебували, скажімо, в ризикованій зоні інвестицій і в яких, по суті, була війна або загроза постійної війни. Я маю на увазі і Західну Німеччину, і Південну Корею. І це практично найбільш успішні на сьогодні економіки світу, які показали, як дуже швидко можна реформуватися і стати дуже ефективними. Тому Україна може це зробити. Це роблять інші країни.

— Як Ви вважаєте, чи погодиться парламентська коаліція на пропозицію Яценюка, зокрема щодо змін персонального кладу Кабінету міністрів?

— Все буде залежати від конкретики, по-перше. По-друге, зрештою в парламентській коаліції найбільш чисельними є дві фракції, які мають нести всю відповідальність за цю річ. Зараз багато може бути різноманітних кроків з боку менших партнерів по коаліції, тому що вони перед виборами робитимуть багато популістських кроків. Але, мені здається, давно настав час припинити на це зважати, тому що Яценюк назвав себе “камікадзе”, але виходить якийсь надувний “камікадзе”, який весь час зважає на те, що скажуть партнери по коаліції, як це відобразиться на рейтингах тощо. Здається, що зараз уже час працювати з реальністю зовсім іншого походження, насамперед, орієнтуватися на результат.

Наталка КОВАЛЕНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.