Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Не на часі” — влада Горішніх Плавнів вирішила зберегти в’їзні стели з незаконною назвою “Комсомольськ”

[15:52 16 июня 2022 года ] [ kolo.news, 15 червня 2022 ]

До Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) надійшла відповідь на звернення щодо необхідності демонтажу незаконних знаків “Комсомольськ” на в’їздах до міста Горішні Плавні.

До Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті (УІНП) надійшла відповідь на звернення щодо необхідності демонтажу незаконних  знаків “Комсомольськ” на в’їздах до міста Горішні Плавні. Міський голова Дмитро Биков стверджує, що демонтаж “не на часі”, бо на знаках розмістили, начебто, патріотичні гасла і додав відповідні світлини із зображенням відомого ненормативного вислову українського  моряка у бік російських окупантів. У мерії заявили, що так висловили свою позицію і засудили російську агресію.

— Одну непристойність закрили іншою, використавши популярну фразу для імітації патріотизму і подальшого саботажу декомунізаційного законодавства. Більше того, на світлині чітко видно незаконну назву міста прямісінько вгорі над антиросійським написом. Це наруга над пам’яттю мільйонів українців, яких нищив у СРСР репресіями і голодоморами впродовж десятиліть російсько-комуністичний режим, одною з опор якого був і ленінський комсомол? Хіба не ленін послав полчища червоноармійців на Українську Народну Республіку? Хіба не комсомол був одним із інструментів агресії червоної росії проти УНР? А нині, як і сто років тому, ворог той самий-росія, вже не ленінська, а путінська, яка юридично є правонаступником СРСР. Комуносимволіку росіяни використовують задля спроб окупації України, прагнучи відтворити СРСР і репресивні сталінські практики продовжують на українській землі чинити страшні злочини. Сподіваюся, Биков усвідомлює, що ігнорування норм декомунізаційного закону сприймають нині ще і як підігрування російським окупантам”, — прокоментував регіональний представник УІНП в Полтавській області Олег Пустовгар.

Він нагадав, що 19 травня 2016 року Верховна Рада перейменувала Комсомольськ у Горішні Плавні в межах виконання закону про декомунізацію. Адже закон чітко каже: в Україні не може бути пам’ятників, символів, топонімів, географічних назв на честь Всесоюзного ленінського комуністичного союзу молоді (ВЛКСМ) або комсомолу — комуністичної молодіжної організації, підконтрольної КПРС.

 

Міськрада пропонувала залишити місту стару назву, зробивши її абревіатурою, мовляв на честь Колективу Молодих Соціально Мотивованих Людей — Справжніх Козаків. Однак у парламенті з таким перейменуванням не погодилися і за пропозицією Інституту національної пам'яті присвоїли місту історичну козацьку назву Горішні Плавні. Биков оскаржував це рішення у Вищому адмінсуді, але безуспішно. Водночас знаки з старою назвою вирішив залишити.

У 2017 році невідомі зірвали дві літери зі стели. Влада міста витратила 8 тис. гривень на виготовлення нових букв і відновила стелу з незаконною назвою.

Полтавський офіс УІНП

Марина ЛЕВЧУК

 
Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.