Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Настрій тепер, після мало не дефолту, покращився

[17:45 19 августа 2009 года ] [ Neue Zuercher Zeitung, 19 августа 2009 ]

Почали виходити з кризи? Ситуація в економіці України останнім часом покращилася – зросли попит та ціни на метал, МВФ виділив черговий транш кредиту, рейтингові агенції покращили прогноз.

Стабілізувалася, було, і гривня, проте чергове протистояння з Москвою та політична нестабільність сприяють різким коливанням курсу.
На обрії посвітлішало, проте зав’язалася сварка з Москвою.

Після справжнього «annus horribilis» (з латини: жахливий рік), коли Україна через глобальну кризу з позиції перспективного східноєвропейського ринку, що стрімко розвивався, скотилася на грань дефолту, настрій потроху піднімається. У металургії – саме вона життєво важлива для українського експорту – деякі підприємства, схоже, знову відчули під ногами твердий ґрунт. Принаймні так можна витлумачити заяву компанії «Ворскла Сталь» про те, що вона має намір вкласти 920 мільйонів доларів у будівництво металургійного заводу в новому технопарку в Захоні, що на північному сході Угорщини, зовсім близько до кордону з Румунією, Словаччиною та Україною.

Металургійний сектор на шляху одужання?

Добрі новини, згідно з агентством «Інтерфакс», надійшли недавно також з української асоціації виробників сталі. Про те, що в Європі у серпні ціна на сплавлену сталь досить несподівано зросла майже на 100 євро й досягла 880-890 євро. Українських виробників, які практично розпродали запаси зі складів, це заскочило зненацька; але тепер вони знову зможуть краще завантажувати виробничі потужності. Загалом у секторі, за інформацією асоціації, наразі виробляється продукції на 58% менше, ніж рік тому. Загальну картину покращання завершують позитивні оцінки перспектив України від міжнародних рейтингових агенцій. Так, завдяки кращій зараз співпраці уряду з Міжнародним валютним фондом, який відповідно відкрив доступ до коштів екстреного кредиту, прогноз агентства Standard & Poor’s змінився з «негативного» на «позитивний».

Правда, рейтингова агенція Fitch так і залишила оцінку довгострокових ризиків неповернення кредитів державними експортно-імпортним банком «Укрексімбанк» та «Ощадбанком» на рівні «B» з негативним прогнозом. Проте в коментарі констатується, що в разі скрути вони можуть розраховувати на підтримку держави і рейтинг враховує ймовірність, що така допомога таки надійде.

Політичні ризики

Більша віра в здатність України виплатити борги відображається, відповідно до повідомлення Bloomberg, зокрема в зменшенні претензій кредиторів щодо розміру процентів по державних облігаціях, оцінених як сильно ризикові. Різниця в дохідності між українськими державними облігаціями та відповідними американськими казначейськими зобов‘язаннями вперше від жовтня 2008 року впала нижче позначки в 1000 базових пунктів. До того ж агенція процитувала дослідження банку Goldman Sachs, в якому очікується значне падіння цін на страхування ризику неповернення позик по українських державних облігаціях – на так звані кредитні дефолтні свопи (Credit Default Swap, CDS) – за умови, що довіра інвесторів не руйнуватиметься знову.

Однак саме це і може трапитися. Було останнє політичне напруження між Києвом та Москвою в зв’язку з тим, що російський глава держави Медвєдєв пішов не риторичне протистояння з українською владою на чолі з президентом Ющенком, лише літньою грозою чи воно надовго загальмує покращення ситуації – покаже час. У будь-якому разі ціни на кредитні дефолтні свопи по державному боргу України вже відреагували на нову ситуацію.

Підвищена волатильність національної валюти

Український Нацбанк уважає політичний неспокій винним також у підвищеній волатильності національної валюти гривні, що мала місце в останні дні. Від початку кризи гривня втратила майже половину своєї тодішньої вартості (4,50 гривні за 1 долар), але після різких коливань курс зміг стабілізуватися в попередні місяці на рівні близько 8 гривень за долар. Однак через президентську передвиборчу кампанію попереду в України щонайменше ще півроку політичної нестабільності.

Рудольф ГЕРМАНН

Переклад - Inozmi


 

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.