Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Начальник над путлер’югендами. Історія колаборанта Валерія Онацького

[17:05 08 декабря 2022 года ] [ 0629.com.ua, 7 грудня 2022 ]

Валерію Онацькому після відновлення української влади в Маріуполі світить від 5 до 10 років позбавлення волі.

 В 2004 році ніхто не знав, хто такий Валера Онацький. Він і сам не дуже розумів, хто він такий. Хлопчик з дворовим минулим, який відсидів строк в тюрмі, звільнився, влаштувався працювати на комбінат імені Ілліча, а потім  раптом зрозумів, що працювати важкою фізичною працею він не хоче. Він може бути великим, впливовим. Може командувати якщо не дорослими, то малолєтками, дворовими пацанами, такими, як він сам, — точно.

І він вирішив для початку  створити громадську організацію. Назвав її “Іскрєнность”. І пішов до гендиректору ММК ім. Ілліча Володимира Бойко просити грошей.

Володимир Бойко сам виріс із дворової шпани, тому, як і Онацький, відчував щирі співчуття хлопцям, які не мали батьків, або батьки яких пиячили і дітьми своїми не займались, і погодився допомагати.

Начальник над путлер’югендами. Історія колаборанта Валерія Онацького, — ФОТО, фото-1

Спочатку “Іскрєнность” виглядала дуже пристойно. Онацький влаштував футбольну секцію, проводив дворові чемпіонати і дійсно допомагав витягати проблемних хлопців із складних життєвих ситуацій. Але чим дальше, тим більше Онацькому хотілося влади.

Йому вже було не достатньо керувати лише дітьми. Хотілося більшого. І тоді Онацький став шукати, як можна використовувати свою особисту маленьку армію підлітків, яка задивлялась йому в рота і майже молилася на свого лідера.

А лідер і радий. Він записував проповіді Вконтакті, програмував різні ідеї правильного і неправильного світу, казав про роль жінок у родині і в цілому пропагував домострой в організації.

Паралельно використовував гроші, які давав йому Бойко. Онацький придбав великий будинок для організації, в якому і оселився. Отримав великий позашляховик від Бойко. Відкрив автомийку, на якій працювали його хлопці.

Паралельно брав участь у політичних акціях. Ми не знаємо, чи брав за це він гроші. Напевно, в акціях, які влаштовувало керівництво ММКІ, “Іскрєнность” виступала безкоштовно. А ось щодо політичних акцій різних партій — тут є питання.

Начальник над путлер’югендами. Історія колаборанта Валерія Онацького, — ФОТО, фото-2

В 2014-му році підлітки Онацького стали учасниками Антимайдану, стояли під міською радою під час “руської весни”, ходили по місту з георгієвськими стрічками. А потім, коли русню погнали з міста, Онацький  приходив до редакції 0629 і погрожував. Розповідав байки про двох сусідів, один з яких придбав собі собаку на дуже довгому цепу, і у іншого сусіда не було виходу, окрім як напасти на сусіда і вбити собаку. Ось така алегорія про росію і Україну жила в голові Онацького. Ці ідеї він повторював своїм підопічним. 

Потім приходили в редакцію його хлопці з “Іскрєнності”, і теж погрожували, якщо ми не перестанемо писати про їх участь в “руской вєсне”.

Певний час, в 2015-2017 роках, Онацький поводив себе дуже тихо і непомітно в Маріуполі. Але потім став знову ходити по інтернатах, почав розшукувати дітей для своєї організації, а в 2019-му взагалі обрався депутатом міської ради.

Тобто повністю реабілітувався після подій 2014 року. Точніше, ситуація в країні після обрання президентом Володимиром Зеленським стала такою, що люди з проросійськими поглядами відчули полегшення і стали повертатись.

Начальник над путлер’югендами. Історія колаборанта Валерія Онацького, — ФОТО, фото-3

Під час захоплення Маріуполя в лютому-березні 2022 року Валерій Онацький вивіз членів організації, хто був з ним, в селище за містом. А коли Маріуполь окупувала російська армія — одразу пішов на співпрацю з ворогом.

Його бачили на публічних заходах з нагоди Дня перемоги над фашизмом. Проте ми не знали, яку саме посаду він обійняв.

І ось вчора, 6 грудня, Онацький засвітився в черговий раз. Він вивів так званих юнармійців Маріуполя — тобто путлер’югендов  — на акцію до дня вшанування пам'яті Олександра Невського.

Начальник над путлер’югендами. Історія колаборанта Валерія Онацького, — ФОТО, фото-4

Онацького представили як начальника відділу дітей, сім’ї та молоді окупаційної адміністрації.

Валерій як начальник путлер’югедов виступив з промовою про Невського. А оскільки він погано освічений і не дуже добре знає, хто такий Невський, то просто сказав, що нарешті Маріуполю повертають справжніх героїв. І що це — відновлення історичної справедливості.

Валерію Онацькому після відновлення української влади в Маріуполі світить від 5 до 10 років позбавлення волі. І Онацький, здається, єдина людина в окупаційній адміністрації, хто має досвід відсидки і в принципі, до такого розвитку подій готовий.

 
Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.