Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

МВФ погодився на поетапне подорожчання газу

[07:22 16 февраля 2011 года ] [ Українська служба Бі-Бі-Сі, 15 лютого 2011 ]

Керівник місії МВФ Танос Арванітіс заявив у вівторок, що місія, яка завершила двотижневу роботу у Києві, погодила графік більш поступового підвищення тарифів на газ для населення.

Позитивно оцінив домовленості щодо ціни на газ і прем’єр Микола Азаров.

Тим часом голова опозиційного кабінету, економіст Сергій Соболєв сказав Бі-Бі-Сі, що йому “подобається” ситуація, коли спочатку “тарифи на газ піднімаються на 50%, а потім говорять, що далі це буде робитися поступово”. За словами опозиційного політика, підняття тарифів на 50%, що загнало півтора мільйони людей на субсидії, а потім розмови про поступовість, є великою політичною грою.

У заяві місії МВФ ідеться також про те, що протягом кількох місяців триватиме обговорення компенсаційних бюджетних заходів з метою покриття загального дефіциту, включаючи дефіцит держбюджету і “Нафтогазу”, у розмірі 3,5% ВВП в 2011 році.

На думку голови місії МВФ, “запроваджувана за підтримки угоди stand-by економічна програма влади рухається у правильному напрямку і в ході переговорів у Києві досягнуто домовленості щодо більшості стратегічних питань”.

Одна з найбільш дискусійних тем під час переговорів з МВФ — тема проведення пенсійної реформи.

Танос Арванітіс підтвердив, що вже “у березні вступить у силу закон про пенсійну реформу.”

Разом з тим голова фракції БЮТ у Верховній Раді Іван Кириленко заявив, що наступного тижня, коли у парламенті буде присутній весь склад уряду, буде порушено питання, чому “за рахунок людей вирішується багато проблем у державі”, зокрема, за рахунок запровадження пенсійної реформи.

Заступник голови фракції БЮТ Сергій Соболєв в інтерв’ю Бі-Бі-Сі сказав, що під час переговорів з МВФ відбувалися торги — мовляв, Києву дозволяється не піднімати тарифи на газ на 50%, а лише на 20%, а за це потрібно підвищити пенсійний вік.

На думку пана Соболєва, виникає, зокрема, питання справедливості виплати пенсій. “Про яку справедливість може йти мова, коли, приміром, пенсійне законодавство передбачає, що жінці, яка народила дитину, стаж щодо догляду за дитиною не враховується в загальний пенсійний стаж?” — запитує депутат.

На його думку, уряд не бачить шляхів пенсійного реформування, а лише хоче догодити МВФ. А це може, припускає пан Соболєв, закінчитися соціальним вибухом.

Водночас прем’єр-міністр Микола Азаров твердить, що уряду і МВФ вдалося досягти компромісу щодо більшості пунктів Меморандуму про економічну і фінансову політику, який укладається в рамках чергового перегляду програми співпраці України з МВФ.

Експерти нагадують, що внаслідок неузгоджених до кінця питань місія МВФ змушена була продовжити терміни перебування в Києві на кілька днів.

Голова опозиційного кабінету Сергій Соболєв сказав Бі-Бі-Сі, що коли МВФ сприймає цифру понад 9% інфляції за попередній рік, “коли Фонд не бачить, що фактично провалений бюджет попереднього року і бюджет недовиконано майже на 5%, коли дефіцит бюджету є більшим, ніж у кризовий 2009 рік, такі поняття, як економічні показники цього уряду і реальне життя є несумісні речі”.

“Ключове, що необхідно для МВФ, це реальні оцінки того, що відбувається в Україні. Тому що така нереальність і сподівання, що населення все стерпить, є хибними. Громадяни не зможуть терпіти там, де їх просто ламають через коліно”, — вважає депутат.

МВФ минулого року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на суму майже 16 мільярдів доларів. Окрім уже отриманих траншів, програма МВФ передбачає виділення щоквартально ще 8 траншів, починаючи з березня 2011 року у випадку успішного продовження співпраці з Києвом.

Сергій Соболєв переконаний, що надання кредиту МВФ не відобразиться на житті простої людини. Депутат вважає, що це, насамперед, позитивно відобразиться на комерційних проектах, які проводять члени уряду для своїх родин чи власного бізнесу.

Пан Соболєв твердить, що є компроміси, на які можна йти, а є компроміси, на його думку, які означають здачу позицій. Депутат вважає, що “сьогодні уряд потрапив у ситуацію, коли хочеться і гроші отримати, і нічого не робити стосовно реформ.”

“Якщо вдалося перші два транші отримати, фактично, нічого не роблячи щодо економічного, податкового реформування, то я думаю, що така подальша співпраця ні до чого доброго не доведе”, — вважає Сергій Соболєв.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.