Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Гості дорогії

[08:08 30 сентября 2011 года ] [ Українська правда, 29 вересня 2011 ]

Утримання кожного офіційного гостя столиці коштує київським платникам податків від 4,5 до 30 тисяч гривень.

“Смажений кабанчик, курка з майонезом, овочі, салати, сядем біля хати... Вип'ємо по чарці, заспіваєм пісню, ти не пожалкуєш, що за мене вийшла”.

Ці слова з пісні початку 90-х могли б стати девізом для київської влади щодо прийому іноземних гостей.

Час від часу на сайті КМДА з'являються повідомлення про зустрічі Олександра Попова з різними делегаціями. Як правило, це гості з міст-побратимів, мери чи голови адміністрацій різних міст.

Нещодавно газета “Сегодня” написала, що на забезпечення офіційних гостей столичної влади буде витрачено 1,4 мільйони гривень на рік.

Найприкріше, що відповіді на це питання “Українська правда” чекала від КМДА 5 місяців, і так і не отримала.

Згідно з документом, який отримала “Сегодня”, мерія прийме до кінця року близько 300 іноземних гостей.

Як відзначає видання, гостей столиці прийматимуть на рівні президентів — селитимуть у дорогих готелях, кататимуть на шикарних авто і пригощатимуть у фешенебельних ресторанах.

За даними видання, у п'ятизіркових готелях потрібно 20 апартаментів, за кожен з яких мерія готова викласти 22 тисячі 600 гривень, 10 люксів вартістю 5650 гривень, 10 напівлюксів за 5300 гривень кожний і 18 одномісних і двомісних номерів вартістю не більше 4181 гривні. Крім цього ще є простіші чотири- і тризіркові готелі.

Також КМДА планує 270 раз нагодувати гостей у дорогих ресторанах, щоправда, кожен гість може “наїсти” на суму 450 гривень.

Слід відзначити, що згаданих стандартів на сайті КМДА немає. Але наведені газетою “Сегодня” цифри збігаються з цифрами, які вже раніше фігурували в тендерах, проведених КМДА на обслуговування поважних гостей.

Так, у травні 2011 компанія “Київський супутник” виграла тендер на 708 тисяч гривень на обслуговування іноземних делегацій. Послуги мали надаватися у період з травня по грудень 2011 року.

Відповідно до технічного завдання тендеру, виконавець забезпечує постійний супровід кожної делегації своїм представником протягом всього терміну її перебування в місті, згідно з програмою перебування, дотримуючись вимог замовника.

А вимоги у замовника більш ніж вибагливі. Далі варто процитувати технічне обґрунтування без купюр:

“Розміщення. Розміщення делегації здійснюється у готелях, які:

* пройшли відповідну сертифікацію, отримавши категорії *****, ****, ***;

* розташовані не далі, ніж 5 км автомобільного маршруту від будинку Київської міської державної адміністрації за адресою Хрещатик, 36;

* мають зручні умови для під'їзду, зупинки, паркування представницького й туристичного автотранспорту;

* мають у своїх приміщеннях ресторани належного рівня;

* здатні забезпечувати необхідний рівень безпеки гостей;

* мають ступінь фізичного та морального зносу основних фондів менше 50%;

* надають інформаційну туристичну підтримку гостям з дотриманням вимог, розроблених та рекомендованих Головним управління комунального господарства Київської міської державної адміністрації;

* не перевантажені іншими почесними гостями та проведенням важливих заходів, здатних ускладнити обслуговування гостей Київської міської державної адміністрації;

* розташовані на маршруті прибуття-відбуття делегації з будинку Київської міської державної адміністрації (вул. Хрещатик, 36) до міжнародного аеропорту “Бориспіль” (бажано).

Виходячи з зазначених критеріїв розміщення гостей проводиться в готелях “ІнтерКонтиненталь”, “Опера”, “Хаят Рідженсі”, “Прем'єр-Палац”, “Редіссон САС”, “Дніпро”, “Президент-готель “Київський”, “Київ”, “Національний”, “Рів’єра”, “Поділ-Плаза”, “Русь Інтернешнл”, “Либідь”, “Україна”.

Виконавець надає можливість представнику Замовника у день прибуття делегації (а в разі виникнення необхідності — раніше) здійснювати контроль технічного стану номерів заброньованих для членів делегації...

Харчування. Послуги щодо харчування делегацій, а саме обіди, вечері (у тому числі урочисті) надаються Виконавцем у ресторанах та інших визначених Замовником приміщеннях (залах, холах, терасах та відкритих майданчиках, палубах, якщо йдеться про організацію виїзного обслуговування (послуги кеттерінгу)).

Замовник самостійно обирає ресторани для обслуговування, виходячи з Рекомендацій “Характеристики закладів громадського харчування за типами й класами” (лист Міністерства зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України від 09.09.98 № 15-03/29- 577а), а також безпосередньо оцінюючи якість кухні, склад меню, винної карти, підготовку персоналу та якість обслуговування, оформлення інтер’єрів та технічний стан закладу, завантаженість закладу, умови під'їзду та паркування, безпеку.

Тому, пропонуючи ціну послуг із харчування (обіди, вечері (у тому числі урочисті)) претенденти мають виходити з того, що з метою забезпечення високого рівня культури обслуговування високих зарубіжних гостей, дотримання вимог Державного Протоколу та Церемоніалу України, послуги харчування надаються у перелічених нижче закладах Києва (назва ресторану, адреса):

* “Біблос”, вул. Артема, 20,

* “Липський особняк”, вул. Липська, 15,

* “Марше”, вул. Велика Васильківська, 13,

* “Нобель”, вул. Червоноармійська, 65,

* “Первак”, вул. Рогнідинська, 2,

* “БельVедер”, вул. Дніпровський спуск, 1,

* “Лео Клаб”, Паркова дорога, 20,

* “Марио”, вул. Л.Толстого, 14а,

* “Эгоист”, вул. Московська, 44,

* “Конкорд”, пл. Льва Толстого, бізнес центр,

* “Сюрприз”, вул. Пирогова, 3,

* “Фелліні”, вул. Городецького, 5,

* “Царське село”, вул. Івана Мазепи, 42/1,

* ресторани та бари готелю “Прем'єр-Палас”,

* ресторани та бари готелю “Хаят Рідженсі Київ”,

* ресторани та бари готелю “ІнтерКонтиненталь”,

* а також в інших закладах, якщо в цьому виникає необхідність у Замовника та за умови попереднього інформування Замовником про обраний заклад або еквівалент.

Крім того, Замовник кожного разу погоджує місця харчування делегації в рамках наведеного вище списку та залишає за собою право їх змінювативиходячи з графіку та маршруту перебування делегації, історичних і культурних особливостей дружньої країни та міста, які вона представляє, рівня делегації, її складу та загальної кількості, індивідуальних побажань членів делегації, погодних умов особливостей інтер'єру та внутрішнього облаштування, меню та інших технічних причин.

Розраховуючи вартість обідів і вечерь претендент має виходити з універсальної кухні, включаючи фірмові страви, українську, європейську кухню, вегетаріанське меню.

Меню обіду чи вечері включає в себе: холодну та гарячу закуски, салат, першу страву, другу страву з м'яса, птиці чи риби з гарніром, десерт, хлібобулочні вироби. Напої включаються до вартості сніданків, обідів і вечерь виходячи з норм: віскі, коньяк- 75 г, горілка — 150 г, вино — 170 г, шампанське, мартіні — 200 г, сік — 0,25 л, вода мінеральна — 0,33 л, чай та кава — порція. Клієнти самостійно обирають конкретні страви та напої з меню ресторану.

Меню всіх обідів та вечерь (у тому числі урочистих) погоджує Замовник. При цьому однією з вимог до закладу є відповідний широкий склад меню (не менше ніж 20 гарячих страв із м'яса, стільки ж — гарячих страв із риби, не менше 10 гарячих страв із птиці) та винної карти (не менше 20 позицій).

Культурно-екскурсійне обслуговування. Виконавець надає екскурсійні послуги відповідно до “Порядку проведення екскурсійної діяльності у м. Києві”, затвердженого рішенням Київської міської ради від 18.03.04 №88/1298.

Стандартне культурно-екскурсійне обслуговування передбачає проведення для членів делегації, протягом її перебування, таких екскурсій: “Головна площа України”, “По Андріївському узвозу”, “По Києво-Печерській лаврі”. Маршрути екскурсій, їх зміст та тривалість визначаються відповідно до згаданого вище Порядку проведення екскурсійної діяльності у м. Києві та довідника “Київ екскурсійний (анотований перелік екскурсій)” Головного управління готельного господарства, туризму та курортів.

Замовник не несе відповідальності за зміну назви екскурсії, коригування дати й часу проведення, включаючи відміну.

Запізнення або інші порушення, допущені з боку екскурсовода звільняють Замовника від необхідності оплати послуги. Систематичні порушення призводять до заборони використання даного екскурсовода у подальшому.

Формуючи свою цінову пропозицію щодо екскурсійного обслуговування претендент виходить із вартості однієї екскурсії для групи кількістю до 15 осіб.

Транспортне забезпечення. Виконавець надає послуги у забезпеченні делегацій транспортними засобами з водієм, а саме: легковими автомобілями представницького класу, мікроавтобусами, а також екскурсійними автобусами під час проведення екскурсій.

Замовник визначає тип транспортного засобу, обсяги та умови роботи, час і місце подання та час відбуття.

Легкові автомобілі представницького класу — автомобілі, що здійснюють представницьку функцію, підвищеної комфортності, мають потужний двигун, кондиціонер, оснащені сучасними електронними системами, просторий салон, м'які зручні сидіння типу Mercedes-Benz S-класу, BMW 7-ї серії, Audi A8, Lexus LS, Nissan Infinity-Q45 або еквівалент.

Мікроавтобуси (16-19 місць) мають бути оснащені кондиціонером, мікрофоном, аудіотехнікою типу Мерседес Sprinter, Vario, Iveco Daily або еквівалент.

Екскурсійні автобуси (45-50 місць) — комфортабельні автобуси з м’якими зручними сидіннями, панорамним склом, оснащені wc, кондиціонером, кавоваркою, аудіо та відеотехнікою, мікрофоном, такі як Mercedes-Benz O 350, O 303, O 560 або еквівалент.

Усі транспортні засоби повинні відповідати вимогам безпеки, комфортності, державним стандартам, мати відповідний сертифікат та ліцензійну картку, бути в належному технічному і санітарному стані та укомплектовані відповідно до вимог Правил дорожнього руху.

Витрати на страхування, паливно-мастильні матеріали, а також на проходження відповідних реєстрацій, технічних оглядів, отримання дозволів, ліцензій, оплату роботи водія несе суб’єкт, що надає послугу.

Виконавець перевіряє стан та справність кожного замовленого транспортного засобу не пізніше ніж за добу до початку роботи та в разі необхідності усуває недоліки та забезпечує заміну аналогічним типом транспортного засобу.

Вартість транспортних послуг розраховується в гривнях з урахуванням усіх витрат, податків і зборів, що сплачуються або мають бути сплачені”.

Таким чином, утримання кожного офіційного гостя столиці коштує київським платникам податків від 4,5 до 30 тисяч гривень.

Звісно, ніхто не каже, що бути гостинним погано, і не закликає приймати гостей у студентських гуртожитках.

Але, все ж здається, що київські чиновники оцінили умови комфорту проживання гостей за власними мірками.

Наприклад, у 2005 делегація українських заступників губернаторів тиждень навчалася у Будапешті. Проживали гості в чотиризірковому готелі, без басейну. Снідали в готелі, а ввечері їх запрошували в ресторани. Звичайні, а не фешенебельні.

Тому європейському чиновнику, напевно, буде дивно слухати прохання про допомогу чи інвестиції від людей, які так легко перевитрачають кошти на комфорт.

Хоча звісно, така гостинність підійде китайцям. Якось у Будапешті автору довелося стояти півгодини в заторі, допоки китайська делегація вивантажувала свої валізи біля найдорожчого готелю міста.

Тетяна НІКОЛАЄНКО

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.