Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи зможуть безпрецедентні фіскальні витрати зупинити обвал на фінансових ринках світу?

[07:40 01 апреля 2020 года ] [ Бизнес Цензор, 31 марта 2020 ]

Аби уникнути чергового краху, інвестори мають добре зважити шанси продовження “відскоку” цього тижня, перед тим як повернутися на ринок.

Економічні перспективи України багато в чому залежать від розгортання та тривалості економічної кризи в країнах Європи та США.

Можна відзначити, що американський уряд краще справляється у боротьбі з економічними наслідками пандемії, ніж їх колеги з ЄС.

Минулого тижня ринок акцій мав найкращі дні за останні 12 років. У свою чергу ціни на зернові перестали корелювати з коливаннями цін на енергоносії.

Якщо ви торгували сільськогосподарською продукцією, то знаєте, що коли йдеться про ціну, попит вирішує все.

Так, Фондовий ринок США, після 2 тижнів падіння та найбільш різких одноденних спадів з 1987 року, провів корекцію в очікуванні вражаючого пакету допомоги від американського уряду в розмірі 2.2 трильйони доларів.

Зокрема, індекс Dow Jones зріс за підсумками четверга на 11%, а це вже найбільше одноденне зростання з 1933 року.

В свою чергу лідери європейських країн не змогли домовитися щодо стратегії підтримки економіки.

Очікувалося, що після відеодзвінка будуть прийняті радикальні міри по стримуванню негативних наслідків карантину на економіку і буде дано “зелене світло” для підвищення витрат уряду.

Проте після 6-ти годин переговорів зусилля виявилися марними і бажання ряду країн, зокрема, Франції, Італії та Іспанії випустити так звані “коронаоблігації” не отримало підтримки.

Зміна ціни за місяць на фючерси у відсотках

У той же час, ціни на сировину почали рухатися різнонаправлено: нафта продовжує знижуватися та здається досягне діапазону 18-20 доларів за барель, а товари аграрного сектору зросли, зокрема, пшениця показала найбільше зростання (+6.21%) через проблеми з поставками із Франції та чутки про можливе обмеження експорту з Росії.

Підросла у ціні і соняшникова олія через повернення на ринок Китаю та підвищений попит з Єгипту.

Ціни на золото показали найбільший тижневий ріст з 2008 року через пом’якшення монетарної політики у світі і становлять +9.83%.

У понеділок ФРС США заявив про необмежений викуп облігацій уряду та іпотечних облігацій для підтримки низьких відсоткових ставок.

Приєднався до інших центробанків і центральний Банк Індії, знизивши відсоткову ставку на 75 базисних пунктів до 4.4%. Ріст був підтриманий і рекомендаціями купувати золото від аналітиків Goldman Sachs.

Проте, зважаючи, що рецесія зазвичай проходить у три етапи — падіння, відскок та фінальний розпродаж, найближчими тижнями можна очікувати чергового зниження індексів.

Цьому сприятимуть слабкі дані ділової активності (PMI index) — 49.2 та 44.8 у США та Європі відповідно, рівень заявок по безробіттю (в США він сягнув рекордних 3.28 мільйонів, очікується 4.4 мільйони, хоч 3 тижні тому він становив 50-ти річний мінімум — лише 211 тисяч), а пік захворюваності на коронавірус тільки розпочинається.

Тож, аби уникнути чергового краху, інвестори мають добре зважити шанси продовження “відскоку” цього тижня, перед тим як повернутися на ринок.

Ольга МАГАЛЕЦЬКА, керівник Офісу Національної інвестиційної ради


Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.