Помітивши потребу у порадах щодо особистих фінансів, 31-річна британка провела ребрендинг свого сайту. Так з'явився The Wallet Moth — блог з фінансової грамотності.

“Я перемкнулася на статті про особисті фінанси, оскільки моя дедалі більша аудиторія виявляла інтерес до того, як я у свої 20 років уникла боргів, створила фінансову подушку для фрилансу та як мені вдається заробляти незалежно від місця проживання”, — каже вона.

На її думку, саме людський аспект — можливість ділитися особистими історіями і порадами віч-на-віч — мав вирішальне значення. “Мій контент не обов'язково пропонує щось краще, ніж традиційні фінансові поради, але люди більше хочуть контактувати з кимось, кого вони можуть вважати онлайн-другом, а не з безликою компанією”.

Нині Пурнелл — успішний фінансовий блогер, так званий фінфлюенсер, що розповідає про витрати, заощадження та інвестиції. За останні кілька років популярність таких “фінансистів” різко зросла, а кількість їхніх підписників сягає мільйонів.

Станом на 2022 рік ринок глобальної індустрії інфлюенсерів оцінюють в 104 мільярди доларів. Деякі з фінфлюенсерів кажуть, що заробляють шестизначні цифри за присутність у соціальних мережах.

Їхні публікації допомагають зрозуміти часто непрозорий світ особистих фінансів, куди молодим людям іноді важко зазирнути.

Однак, якщо довіра до фінансових порад незнайомців з туманною кваліфікацією змушує вас замислитись, на те є причина.

Молода аудиторія

Колишньому фінансовому консультанту Гамфрі Янгу трохи за 30. Він очолює групу фінфлюенсерів, що мають на TikTok понад 50 млн лайків та 3 млн підписників.

Американець Янг спеціалізується на консультаціях з особистих фінансів. Його найпопулярніші відеоролики пояснюють такі поняття, як пенсійні рахунки та ціни на акції.

У своєму найпопулярнішому відео (понад 14 млн переглядів) Ян пояснює концепцію коротких продажів, розігруючи сценарій: позичає iPhone, продає його, а потім менш ніж через рік купує ту ж модель — вже дешевше.

Humphrey yang

Автор фото HUMPHREY YANG

TikTok-відео за участю Гамфрі Янга, де він розповідає про фінансові цілі, яких потрібно досягти до 30 років