Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Арешти військових керівників у Росії. Як це вплине на війну проти України

[07:20 24 мая 2024 года ] [ BBC News Україна, 23 травня 2024 ]

У Росії заарештували начальника Головного управління Збройних сил та заступника керівника Генштабу генерала Вадима Шамаріна. Це вже четвертий арешт високопосадовця зі сфери оборони за місяць.

 Шамаріна підозрюють в отриманні великого хабаря, пишуть російські агентства із посиланням на військовий суд, який ухвалив рішення про взяття генерала під варту.

За останні тижні у СІЗО опинилися кілька представників військового керівництва Росії.

Першим був заступник міністра оборони Тимур Іванов, який курував військово-будівельний комплекс. Його заарештували 24 квітня.

У середині травня стало відомо про затримання начальника головного управління кадрів міноборони Юрія Кузнєцова.

17 травня заарештували колишнього командувача 58-ї армії Південного військового округу Івана Попова.

Усіх звинувачують у хабарництві чи шахрайстві.

“Ні про яку кампанійщину тут, звісно, не йдеться, [боротьба з корупцією] триває у всіх відомствах”, — заявив прессекретар російського лідера Дмитро Пєсков після арешту Шамаріна.

У травні, після інавгурації Володимира Путіна, посаду міністра оборони залишив Сергій Шойгу, він став секретарем Ради безпеки.

Новим міністром оборони неочікувано став економіст Андрій Бєлоусов.

У Кремлі пояснили це тим, що міністерство має бути відкритим для інновацій й передових ідей. Тому, мовляв, Путін і обрав Бєлоусова.

Більшість аналітиків і видань вважають, що призначення економіста на посаду очільника оборонного відомства свідчить про прагнення Москви жорсткіше контролювати гігантське зростання витрат для фінансування війни та приборкати корупцію в міноборони.

Андрій Бєлоусов на зустрічі з Володимиром Путіним у Кремлі у липні 2023 року

Автор фото GAVRIIL GRIGOROV/RUSSIAN PRESIDENT

Андрій Бєлоусов на зустрічі з Володимиром Путіним у Кремлі у липні 2023 року

 

Зміни, на які чекали всі?

Кореспондент BBC Ілля Абішев — про реакцію “Z-блогерів” на арешт і звинувачення в корупції

“Генерал Шамарін не виходить на зв'язок” — такою є реакція Z-блогерів на черговий арешт російського військового.

Коментарі прихильників війни проти України добре відображають стан справ у підвідомчому генералу Шамаріну Головному управлінні зв'язку. Мабуть, жодна з військових галузей не викликає стільки нарікань учасників бойових дій, як зв'язок. Там зосереджені величезні гроші і регулярно трапляються посадки.

Ще у 2020 році за звинуваченням у великому шахрайстві заарештували попередника Вадима Шамаріна, генерала Халіла Арсланова. За шість років до арешту він обіцяв швидке переведення Збройних сил на перспективну систему цифрового зв'язку. Слідство у справі Арсланова триває досі, деякі його колишні підлеглі вже в ув'язненні, а якість армійського зв'язку не критикує тільки не лінивий.

Міноборони закуповує дорогі системи зв'язку “Азарт”, які не відповідають заявленим характеристикам і непридатні для використання на фронті, обурювався у листопаді 2022 року блогер Андрій Морозов на прізвисько Мурз, який воював на боці “ДНР”. За його словами, через це російські військові воліли купувати за свій рахунок китайські радіостанції. У лютому 2024 року Морозов наклав на себе руки.

“Усім би, звичайно, хотілося, щоб головного зв'язківця затримали за те, в якому стані опинився зв'язок... Багато проблем не вирішили й досі, — коментує арешт генерала Шамаріна “воєнкор” Олександр Коц. — Але, думаю, все набагато прозаїчніше”.

“До Шамаріна вистачає претензій щодо окозамилювання, редагування доповідей про те, як все добре, та необґрунтованих організаційних рішень, які шкодили питанням організації зв'язку у війську, — зазначає Михайло Звінчук, автор мілітаристського телеграм-каналу “Рибар”. — Якщо ж сюди додати історії зі скандальними “Азарт-БВ”, численними виробами, які, м'яко кажучи, були неефективними, то список незручних питань буде величезним”.

Водночас телеграм-канал “Два майори” пише: “Дали команду “фас”, запилені багаторічні томи справ пішли в хід... Тому що корупціонери за фактом підвели Верховного (Путіна. Ред.) у 2022 році і не змогли викупити свою провину роботою під час СВО”.

Кореспондент ВВС Ілля Барабанов — про останні кадрові перестановки в Міноборони

Новий міністр почав формувати свою команду, позбавляючись старих кадрів Сергія Шойгу.

Втім, цих перестановок у російському міноборони чекали всі, і розмірковували лише, чи супроводжуватимуться вони арештами.

Сергій Шойгу протягом більш ніж тридцятирічної кар'єри — спочатку як очільник МНС, потім губернатор Московської області, а останні 12 років міністр оборони, займався побудовою “потьомкінських сіл” для керівництва країни, звітуючи про успіхи, яких насправді не було.

Тому коли оборонне відомство очолив Бєлоусов, багато хто заговорив, що в міністерстві проведуть масштабний аудит.

“Помилятися можна, брехати не можна”, — заявив Бєлоусов, виступаючи минулого тижня перед Радою Федерації, від чого російські військові пропагандисти були у захваті.

На третій рік війни, що супроводжується зведеннями від генерала Ігоря Конашенкова, які не мають нічого спільного з реальністю, вони вирішили, що за нового керівника зміняться і підходи оборонного відомства до інформаційної політики.

Пішли навіть чутки, що Конашенков подав рапорт про відставку, але після першого тижня роботи нового міністра у характері зведень міноборони немає ніяких ознак змін. Навпаки, якщо вірити щоденним бюлетеням, російська армія вкотре “захопила” Кринки, Роботине та Білогорівку.

Військовослужбовці з лінії фронту ці переможні реляції заперечують. І кажуть, що вони ведуть лише до додаткових втрат.

Після переможних пресрелізів російське командування прагне швидше узгодити їх з реальністю, кидаючи піхоту на нові м'ясні штурми, з величезними втратами, яких можна було б уникнути.

Тим часом Андрій Бєлоусов формує свою команду в міністерстві оборони Росії, позбавляючись старих кадрів Сергія Шойгу.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.