Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/dfffk130508.html?print

Підпільна шаурма — вибухонебезпечна

Україна молода, №86, 13 травня 2008. Опубликовано 14:20 13 мая 2008 года
Після вибуху в кіоску на “Святошині” сім осіб досі перебувають у важкому стані, троє з них — у критичному.

Надзвичайна пригода трапилась 9 травня у кіоску з продажу шаурми та курей—гриль на проспекті Перемоги перед входом до станції метро “Святошин”. О 14:00 у маленькому приміщенні у одного з газових балонів стався витік побутового газу. А через декілька секунд пролунав потужний вибух.

За словами очевидців, вогонь швидко набирав сили, моментально поширюючись на сусідні павільйони: ігрові автомати, обмін валют, сигаретний і кіоск мобільного зв’язку. Повністю ліквідувати займання вогнеборцям вдалось за 45 хвилин.

На щастя, поблизу “підземки” у святковий день було не вельми людно. І все ж унаслідок вибуху постраждали перехожі. Травми різного ступеня важкості отримали двадцять осіб. Сімнадцятьох одразу ж доправили в опікове відділення лікарні № 2. За повідомленням ГУ МНС Києва, семеро травмованих досі перебувають у тяжкому стані, двоє — з опіками шкіри. Стан трьох із них медики вважають критичним.

Слідчий відділ Святошинського райуправління міліції Києва вже порушив кримінальну справу за фактом вибуху газового обладнання за частиною 1 статті 270 Кримінального кодексу — порушення правил протипожежної безпеки. Паралельно проходить низка експертиз. А ось столичний мер Леонід Черновецький уже зробив свої висновки: причиною трагедії він називає неспроможність районної влади Святошинської райдержадміністрації, зокрема її голови Володимира Мазепи, та безконтрольність із боку правоохоронних органів. Зокрема, однією з причин, що призвели до трагедії, за словами міського голови, є незаконна видача дозволів на розміщення закладів харчування такого типу, а також відсутність контролю за використанням у них газового обладнання.

Та все ж основний “винуватець” трагедії — злощасний газовий балон. За даними МНС, у власника торгівельної точки не було жодних документів на нього. Таким чином, протягом місяця основними клієнтами столичних кіосків із шаурмою стануть правоохоронці: близько 200 фахівців займатимуться перевіркою газового обладнання. “Ми розпочали рейд ще 10 травня, і триватиме він до 6 червня, — повідомив “Україні молодій” помічник начальника ГУ МНС України в Києві Олександр Музиченко. — Та наразі порушників виявити неможливо, адже одразу ж після вибуху більшість точок із продажу шаурми просто позакривались”.

Ярина МАТЧАК