Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/dfdfgsgh170408.html?print

Нові пускові об'єкти — нові умови праці і робочі місця

Червоний гірник (Кривий Ріг), 10 квітня 2008. Опубликовано 17:43 17 апреля 2008 года
Наприкінці березня на Північному гірничо-збагачувальному комбінаті до ладу став потужний об'єкт.

Наприкінці березня на Північному гірничо-збагачувальному комбінаті до ладу став потужний об'єкт — технологічні секції №№13-14 РЗФ-1. Введення додаткових потужностей дозволить підприємству у поточному році нарощувати обсяги залізорудного концентрату до 13 млн. 700 тисяч тонн.

— Відновлення секцій рудозбагачувальної фабрики та збільшення н продуктивності на 770 тисяч тонн на рік — одне із заходів цілісного комплексу, що пов'язане з технологічним переозброєнням комбінату і накресленою інвестиційною програмою підприємства, — наголосив почесний президент ВАТ “ПівнГЗК” і ВАТ “ЦГЗК”, народний депутат України Олександр Вілкул. — У нинішньому році на її реалізацію виділено близько 2 млрд. 200 млн. грн. Таке значне збільшення капіталовкладень дозволить здійснити модернізацію в усьому виробничому ланцюжку, починаючи з кар'єрів, залізничного і великовантажного транспорту і закінчуючи перероблюючим комплексом. Окрім капітального будівництва об'єктів і оновлення гірничої техніки, спеціалістами комбінату розроблено і запроваджено нові технологічні рішення, зокрема потужна система світового рівня АСУТП, яка дасть можливість стабілізації технологічного процесу всього перероблюючого комплексу. Окремим рядком у впровадженні нових технічних рішень є також питання екології. Зокрема, на РЗФ-1 скорочено споживання технічної води і об'єм пульпи, що видаляється з фабрики. — Для підвищення якості концентрату на нових технологічних секціях передбачена 5 стадія магнітної сепарації, — пояснив начальник цеху В'ячеслав Ступак. — До того ж такі зміни в технології, завдяки вторинному використанню технічної води, сприятимуть заощадженню енергоресурсів'. Крім того, нове обладнання поліпшить культуру виробництва. Під час будівництва секцій ми передбачили також і питання створення безпечних умов праці.

Говорячи про нововведення, не можна не відзначити будівництво вузла згущування і фільтрації. Він передбачений для скорочення споживання технічної води і зменшення об'єму хвостової пульпи. В.Ступак акцентував увагу на перевагах, що вже мають місце на секціях №№ 13,14 автоматичної системи регулювання технологічного процесу.

— До недавнього часу контроль параметрів проводився в ручному режимі. Ця система дозволить полегшити працю технічного персоналу, поліпшити контроль за веденням технологічного процесу (стабілізувати параметри подрібнення і класифікації, процес дешламації), що також допоможе знизити втрати заліза магнітного з хвостами збагачення, — відзначив він.

— Важливо відзначити, що інвестиційним проектом передбачена не тільки модернізація технологічного процесу. З введенням в експлуатацію нового устаткування вводяться нові вакансії технічного і ремонтного персоналу, — підсумував бесіду на пусковому об'єкті Олександр Вілкул.

Людмила САВІНА