Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/dcvfvbbgggh080708.html?print

Коли йшли перемовини із СОТ, нас ніхто не інформував, про що домовлялися

Дело, 8 июля 2008. Опубликовано 09:36 08 июля 2008 года
Цей законопроект (“Про внесення змін в Закон “Про податок на додану вартість”) зберігає хоча б частково всі правила гри на податковому аграрному полі, які були до вступу у СОТ.

Окрім одного, на яке вказувала СОТ. І вони включені в законопроект. Тобто ПДВ збе-рігається на спеціальному рахунку, нараховується, не сплачується і використовується на технологічне переозброєння.

Більше 6 мільярдів гривень залишиться на рахунках сільгосппідпри-ємств, і це допоможе аграріям ставати на ноги.

Той рівень підтримки, що існує сьогодні, настільки мізерний, що про нього навіть не можна і говорити. При вступі у СОТ наші високопосадовці погодились на 600 мільйонів гривень, в той час як поряд Польща має близько 3 мільярдів євро.

Але ж у нас є можливості непрямої підтримки, наприклад, родючості землі, боротьби з карантинними шкідниками, бур’яном чи поновлення стада тваринництва. На це держава може закласти гроші, а це підтримка власне села. Немає жодних обмежень. На цих напрямках і треба зосередитися.

Цей законопроект розроблено не в противагу умовам вступу України до СОТ. Ми лишили тільки те, що можна лишити.

Хоча я передбачаю, який підніметься вереск щодо цього. Але коли йшли переговори, нас ніхто не інформував, що от ведуться перемовини і є такі-то умови, є такі-то вимоги, і як з цього вийти. І, звичайно, можна було знайти низку компромісів.

Всі країни — і балтійські, і Польща — домовлялися окремо про індивідуальні умови.

Зокрема, 7 років перехідного періоду. І як ми можемо у такій ситуації казати нашим товаровиробникам: ви працюйте, ви конкурентоздатні?

Наші пропозиції вже підтримала прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Катерина ВАЩУК

( народний депутат, секретар комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики )