Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Senatori_usunuli_pereponu_ratifkats_Dogovoru_pro_SNO.html?print

Сенатори усунули перепону ратифікації Договору про СНО

Українська служба Бі-Бі-Сі, 21 грудня 2010. Опубликовано 09:21 22 декабря 2010 года
Сенат Сполучених Штатів проголосував за завершення дебатів щодо договору із Росією про стратегічні наступальні озброєння, який називають одним із пріоритетів зовнішньої політики президента Барака Обами.

Рішення Сенату відкриває шлях для остаточного голосування по документу, яке, ймовірно, відбудеться у середу.

“Цей договір зробить Америку безпечнішою та відновить наше лідерство у глобальних зусиллях, спрямованих на зупинення ядерного поширення”, — сказав сенатор-демократ Гаррі Рейд.

За завершення дебатів проголосували 67 сенаторів, проти — 28. Під час остаточного голосування у Сенаті необхідно, щоби документ підтримали дві третини сенаторів. Самих лише голосів демократів для цього недостатньо, втім завершення дебатів щодо договору підтримали і кілька сенаторів-республіканців.

Ось як один із них, Ламар Александер, пояснює своє рішення: “Я голосуватиму за ратифікацію нового договору СТАРТ між США та Росією, тому що він лишає нашій країні достатньо ядерних боєголовок, щоби зупинити будь-якого нападника. ... Я також голосуватиму за цю угоду, бо вона передбачає інспекції ядерних боєголовок Росії”.

Втім, серед республіканців лишається чимало противників угоди. Вони закидають адміністрації Барака Обами укладання угоди з Росією, яка обмежує оборонні можливості США, тоді як, твердять республіканці, основною загрозою для Вашингтона є не Москва, а Північна Корея чи Іран.

Договір, який є ключовим у намаганнях Барака Обами “перезавантажити” відносини з Росією, передбачає скорочення стратегічних наступальних озброєнь у наступні сім років. Відповідно до документу, обидві країни мають обмежити їх до 1550 одиниць.

Президенти США та Росії підписали документ ще у квітні.

У Росії договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь викликав набагато менше політичних дискусій, аніж у США. Російська Державна Дума ще не ратифікувала документ, але президент Дмітрій Медвєдєв чітко дав зрозуміти, що вона не робитиме цього доти, доки схвалення документу американським Сенатом не буде певним.

Термін дії попереднього договору, СНВ-1, завершився в грудні минулого року.