Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Lugansk_moge_dodati_do_svogo_vku_klka_stolt.html?print

Луганськ може додати до свого віку кілька століть?

Урядовий кур єр, № 210, 10 листопада 2010. Опубликовано 09:48 10 ноября 2010 года
Люди, які населяли землі в луганській заплаві, вже вміли виплавляти вироби з міді, розводили худобу, але користувалися знаряддями праці з кременю.

Експедиція Далівського університету провела розкопки стародавнього кургану, розташованого на території Луганська. “Під час розкопок було з'ясовано, що найдавнішими виявилися поховання, датовані 4 тис. років до н. е. Цей проміжок часу називається “мідно-кам'яним віком”, — зазначив директор Археологічного музею університету Євген Черних.

 За словами науковця, у погребіннях катакомбної культури знайдені шило та підвіски з бронзи. І хоча це побічні ознаки, у купі з іншими знахідки дають право стверджувати, що люди, які населяли землі в луганській заплаві, вже вміли виплавляти вироби з міді, розводили худобу, але користувалися знаряддями праці з кременю.

 За час розкопок кургану були виявлені поховання кількох часових відрізків: від найстаршого — 4 тис. років до н. е. до “наймолодшого” — VІІІ-ІX ст. н. е. Розкопки показали, що курган в Луганську виявився важливим комплексним історичним джерелом — стародавнім кладовищем, що функціонує протягом 5 тисячоліть, який містить в собі свідоцтва життєдіяльності на території міста майже всіх стародавніх народів, починаючи від енеоліту й закінчуючи добою раннього середньовіччя.

 Євген Черних запевнив, що археологи намагалися зібрати всі знайдені кісткові залишки, аби згодом провести генетичний аналіз. Роботи з вивчення кургану завершено і тепер “золота” міська земля може бути використана новими архітекторами для будівництва. А Луганськ за результатами досліджень зможе додати до свого віку як населеного пункту кілька століть.

Олена ОСОБОВА