Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Gretsya_otrima_blshe_17_mlyardv_dolarv.html?print

Греція отримає більше 17 мільярдів доларів

Українська служба Бі-Бі-Сі, 3 липня 2011. Опубликовано 12:08 05 июля 2011 года
Міністри фінансів країн єврозони схвалили надання Греції чергового траншу кредиту для порятунку економіки.

У наступні два тижні Афіни отримають більше сімнадцяти мільярдів доларів термінової допомоги, щоби вчасно здійснити боргові платежі та уникнути банкрутства.

Раніше, попри запеклі протести на вулицях Афін, грецький парламент ухвалив програму скорочення державних витрат, як цього вимагали Міжнародний валютний фонд та Європейський Союз.

Міністр фінансів Греції Евангелос Венізелос привітав рішення міністрів і сказав, що це “посилить міжнародну платоспроможність країни”.

Він також додав, що нині для країни вкрай важливо втілити в життя рішення, ухвалені парламентом.

Натомість міністр фінансів Польщі, яка зараз головує в ЄС, Яцек Ростовськи розкритикував те, як ЄС бореться із грецькою борговою кризою. На його думку, занадто багато уваги приділяють заходам економії і занадто мало — економічному зростанню. Крім того, польський міністр фінансів сказав, що деякі країни зони євро виявили “надзвичайну короткозорість”, виступаючи проти підтримки Греції.

Чи будуть нові гроші?

За тиждень міністри фінансів єврозони зустрінуться, щоби обговорити надання Греції нової позики. Але, як прогнозують, навряд чи вони зуміють домовитися, тож рішення, найімовірніше, відкладуть до вересневої зустрічі.

Очікують, що переговори будуть складними, оскільки деякі країни, як-от Німеччина, вимагають, щоби тягар грецьких боргів частково розділили приватні інвестори. Зокрема, йдеться про те, щоби банки, страхові компанії та пенсійні фонди купували нові грецькі державні цінні папери.

“Дамоклів меч” кризи над Європою

Криза вже поширилася на Ірландію та Португалію, кожна з яких отримала пакет допомоги. Тоді як Іспанія та Італія вживають негайних заходів, щоби не стати наступними жертвами.

“Неспроможність європейських лідерів швидко та рішуче впоратися з кризою позначається на решті периферії”, — кажуть дослідники лондонської компанії “Capital Economics”.

Побоювання, що грецький дефолт спричинить шокові хвилі у багатьох регіонах світу, змусили США закликати європейських лідерів до рішучих дій.

“Ми сподіваємося, що європейські лідери забезпечать сильну, гнучку та ефективну відповідь Європи на кризу”, — сказала держсекретар США Гілларі Клінтон, перебуваючи в суботу в Мадриді.