Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Epdemya_nezakonnih_zabudov.html?print

Епідемія незаконних забудов

Українська правда, 14 січня 2011. Опубликовано 16:24 17 января 2011 года
Закон дозволяє будівельникам не враховувати думку громадян при забудові міста. Тепер пункт щодо обговорення проекту будівництва громадськістю виключено.

Українські міста завжди була відомі не тільки космічними цінами на житло, а ще й старовинними архітектурними пам'ятками, які завжди приваблювали гостей з інших міст і, на щастя, приваблюють до сих пір.

А особливо це стосується української столиці — міста Києва.

Однак, останнім часом ми можемо спостерігати зовсім абсурдну тенденцію. Поряд з незаконними виселеннями громадян з їхніх домівок з'являється новий спосіб зухвалого посягання на права мешканців Києва — незаконні забудови. Крім того, забудові підлягають не просто такі будівельні спорудження, як будинки, а ще і парки та сквери.

Шалені пристрасті тривали з парком Стуса біля станції метро Житомирська. Як наслідок — не байдужих Киян було затримано працівниками правоохоронних органів. Також необхідно згадати історії з проблемними „зонами”, якими на сьогодні є: сумнозвісна книгарня „Сяйво”; будівництво храму УПЦ Московського Патріархату на території парку „Юність” без дозвільних на те документів; парк біля м. Дарниця з багатовіковими соснами; забудова Аскольдової могили; передноворічний „подарунок” Киянам у вигляді знищеної садиби Казанського. Даний список не є вичерпним.

Якби не протест небайдужих Киян, то забудова біля метро Театральна проходила б повним ходом, і через можливий обвал ґрунту ставила б під загрозу навколишні будинки серед яких і театр Російської драми ім. Лесі Українки.

Що стосується інших міст, то у Харкові подібна ситуація складається і з парком Артема. Проблема не вирішена і до сьогодні.

По інших містах України ситуація не краща.

Але, на жаль, проблеми з забудовниками тільки починають набирати обертів. І в цьому українцям дуже активно „допомагає” чинна влада.

На фоні видовищних депутатських бійок та блокуванням трибун українців вкотре „порадував” законодавчий орган влади. Верховна Рада з ініціативи Кабінету Міністрів ухвалила Закон України “Про регулювання містобудівної діяльності” (щодо скорочення дозвільних процедур у будівництві). Закон дозволяє будівельникам не враховувати думку громадян при забудові міста. Тепер пункт щодо обговорення проекту будівництва громадськістю виключено.

Тепер давайте всі дружньо подякуємо Миколі Яновичу Азарову за те, що з його ініціативи можновладцям вже на законодавчому рівні начхати на думку пересічних громадян.

Шановні українці! Встигніть насолодитись архітектурною красою, прекрасними зеленими ландшафтами ваших міст...бо цього скоро може і не стати.

Ярослав ЦИБА