Rambler's Top100
НОВОСТЬ

Вкрали у пенсіонерів 70 мільйонів та працюють на росію — викрито шахраїв, які втекли з Києва до Львова

[14:40 05 сентября 2023 года ]

Цілу групу молодих аферистів викрили під час їхньої співпраці зі спецслужбами країни-агресора. Шестеро хлопців та дівчат не гребували виконувати вказівки російських кураторів. За гроші сиділи в телеграм-каналах та розповсюджували ворожі наративи, які російська пропаганда просуває, щоби нашкодити Україні. Паралельно з тим всі шестеро займалися також телефонним шахрайством. За інформацією журналістів, виманювали гроші у людей, які вірили, що розмовляють з працівниками банку та повідомляли їм конфіденціальну інформацію щодо власних рахунків.

Найцікавіше те, що працювати на росію молоді люди погодилися, самі знаходячись на заході України. Наприклад, один з них, Назар Джус робить свою справу з смт Іваничі — це на Волині. А 20-річна Анна-Марія Федак спокійно живе на фсб-шні гроші аж у Львові, також зі Львівщини виконують накази російських кураторів і 22-річний Ярослав Рудик, 28-річний Олександр Горбунов, 24-річна Юлія Генда та 25-річна Діана Куцак.

Дані цих зрадників, які у розпал війни отримують гроші від агресора та працюють на країну-терористку, оприлюднили небайдужі користувачі соцмереж. Тепер ця інформація доступна в тг-каналах, а половина роботи правоохоронців вже зроблена.

Втім, правоохоронцям та європейським журналістом вже давно відомо про цю діяльність. Журналісти ВВС вже робили розслідування кілька років тому. І мова там про інвестиційну компанію Milton Group. Під видом брокерства та інвестицій в криптовалюти ці шахраї обманювали пенсіонерів — розслідувачі з’ясували, що суми сягають 70 мільйонів доларів. З тих пір шахрайська контора встигла втекти з Києва та “загубитися”. Та ж ось знову вистрибнула вже у Львові, на вулиці Антоновича вони орендують цілих два поверхи під офіси та продовжують знущатися з людей.

Встиг прославитися і очільник цього угруповання. Відомо, що він діє разом зі своєю матір’ю.

Дімітрій Циргаія почав з того, що викрав гуманітарну допомогу, зібрану для людей, які тікали від війни. В одному з невеликих населених пунктів на заході України 25-річний чоловік організував викрадення прямо зі складського приміщення. Туди місцеві приносили не тільки одяг та ковдри, але й коштовне медичне приладдя. Дімітрій Циргаія виніс все, що було запаковано в спеціальні бокси з написом “Допомога”. А після того підключив до оборудки й свою матір — Лали Шенгелія долучилася до розкрадання вже на наступному етапі. Разом родина розробила цілий план, як заволодіти партією гуманітарної допомоги від Європи, яку відправляли для українських військових. Матір зловмисника прописана в Харкові по вулиці Кузнецькій, 23. Їй належить автомобіль BMW X5. Саме на цій автівці з чергового складського приміщення вночі вивозили турнікети та засоби особистого захисту, призначені для відправки на передову. Далі планували продати все вкрадене, та можливо встигли частково це зробити.

А коли допомоги від мами Дімітрію стало замало, він залучив ще одного помічника. Ним став Данило Сепік з Харківської області. Хлопцю всього двадцять два роки, він з Тавільжанки, це Двурічанський район. Але провінційне походження не завадило йому стати помічником досвідченого афериста та шахрая Дімітрія Циргаія. Ще три роки тому Сепік шукав собі роботу — в резюме вказував, що має диплом Національного університету імені Каразіна та  вміє переконувати, знаходити компроміс, а серед особистих якостей відзначав стресостійкість. Все це згодилося йому в злочинній діяльності, до якої його залучив Дімітрій Циргаія.

Їхня злочинна діяльність і досі не зупинена, за попередніми даними, Дімітрій Циргаія разом з 54-річною матір’ю Лали Шенгелія та молодим помічником Данилом Сепіком задіяні ще в низці шархайських схем, пов’язаних в тому числі з обманом людей, які платили гроші, щоби виїхати з окупованих територій, але були ошукані невідомими.

Тому шахрайські кол-центри не єдине джерело доходів цього угруповання.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ДАЙДЖЕСТ
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.