Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

“Антонов” готується відновлювати “Мрію” і будувати конкурента “Жулянам”. Скільки це коштує та скільки займе часу — перше інтервʼю з новим менеджментом компанії

[15:35 23 июня 2022 года ] [ Forbes-Украина, 23 июня 2022 ]

Керівництво “Антонова” про відновлення “Мрії”, націоналізацію російських “Русланів” і новий пасажирський термінал у Гостомелі.

У кінці лютого державне підприємство “Антонов” повідомило про втрату найбільшого у світі транспортного літака “Мрія”. Він постраждав під час боїв за аеропорт Гостомель, який намагались захопити російські окупанти.

Втрата “Мрії” — одна із можливих причин звільнення попереднього керівника “Антонова” Сергія Бичкова. За версією командира екіпажу “Мрії” Дмитра Антонова, менеджмент компанії міг врятувати літак, якби перегнав його до іншої країни, але не зробив цього. У ДП “Антонов” звинувачення відкинули.

Проте “Укроборонпром”, якому підпорядковується “Антонов”, після проведення службового розслідування призначив на місце Бичкова з префіксом “в.о.” його першого заступника Євгена Гаврилова,41. Новий керівник має оцінити збитки, яких завдала “Антонову” російська армія, представити план розвитку підприємства на повоєнний період.

Скільки коштуватиме “Антонову” відновлення після російських ударів? Інтервʼю з Євгеном Гавриловим та в.о. заступника гендиректора з операційної та адміністративної діяльності “Антонова” Віктором Авдєєвим, 34, який приєднався до розмови.

Про втрати

Після початку війни по всьому світу розлетілися світлини знищеної “Мрії”. Російська армія знищила в Гостомелі вашу операційну базу. Наскільки постраждав флот?

Віктор Авдєєв: Знищення Ан-225 стало болючим ударом не лише для “Антонова”, а й для усієї світової авіації. Проте, на жаль, “русскій мір” завдав нам й інших відчутних втрат. Повністю знищено літаки Ан-74, Ан-26. Серйозно пошкоджено Ан-22 “Антей”. Це був єдиний екземпляр, який працював у цивільній авіації. Ми оцінюємо технічну доцільність його відновлення. Також пошкоджено Ан-132Д, Ан-28, Ан-148 та модернізований “Руслан” — Ан-124-100М-150.

Практично повністю зруйновано інфраструктуру аеродрому та льотно-випробувальної бази: унікальні ангари, побудовані спеціально для технічного обслуговування “Русланів” та “Мрії”, лабораторії та інші споруди.

Євген Гаврилов Фото з особистого архіву

Можете оцінити втрати “Антонова” через війну?

В.А.: На жаль, війну ще не закінчено, тому конкретних цифр не називаємо. Наприклад, відсутній доступ на нерозміновані й знешкоджені обʼєкти аеродрому в Гостомелі.

Нам потрібно пройти довгу бюрократичну процедуру. Спочатку інвентаризувати активи та оцінити можливість їх подальшого застосування, зважаючи на характер завданих ушкоджень. Після цього проведемо технічне обстеження кожного з обʼєктів: від нерухомості та земельної ділянки під аеродромом до літаків. Потім під егідою “Укроборонпрому” та “Мінстратегпрому” сформуємо необхідний пакет документів, які буде подано в рамках загального позову України проти РФ до Міжнародного суду ООН.

Проте ми можемо, враховуючи ринкові ціни на виконання робіт та матеріали, попередньо оцінити, скільки необхідно коштів на відновлення аеродрому в Гостомелі.

Скільки?

В.А.: Для реконструкції аеродрому необхідно близько $0,5 млрд.

Євген Гаврилов: Це попередні цифри. Йдеться про інвестиції саме у відновлення аеродрому. У цю суму не включено витрати на відновлення парку літаків, які постраждали в результаті окупації Гостомеля російськими військами. Завдано збитків на понад $1 млрд. На аеродромі, площа якого приблизно 400 га, живого місця не лишилося!

Що саме необхідно відновити в Гостомелі?

В.А.: Потрібна повна реконструкція, а по суті, будівництво нового аеропорту.

Мається на увазі, треба побудувати термінал, який дозволить створити в Гостомелі вантажний хаб. Він використовуватиметься насамперед “Авіалініями Антонова”. Хочемо підвищити привабливість авіакомпанії за рахунок розширення спектру її послуг, більш функціонально використати парк літаків для міжнародних перевезень. Частину складських приміщень пропонуватимемо в оренду іншим вантажним авіакомпаніям.

Крім того, у Гостомелі буде створено компанію під умовною назвою Antonov Technic, яка забезпечуватиме повний комплекс технічного обслуговування літаків сімейства “Ан” та, можливо, інших типів повітряних суден.

Обовʼязково відновимо льотно-випробувальну базу “Антонова”, щоб продовжувати модернізацію існуючих типів літаків та розробляти нові. Маємо намір продовжити будівництво літаків Ан-178, Ан-132, Ан-32П. Про нові перспективні розробки розповідати публічно поки що передчасно.

Це буде виключно вантажний аеропорт?

Є.Г.: Плануємо залучити приватні інвестиції для будівництва невеликого пасажирського терміналу, який зможе конкурувати з аеропортом Київ. Цим терміналом буде зручно користуватися мешканцям міст-героїв Ірпінь, Гостомель, Буча та інших прилеглих населених пунктів.

Далі в планах створити пасажирську авіакомпанію?

В.А.: Поки що ми не плануємо займатися пасажирськими перевезеннями. Говоримо про те, щоб максимально ефективно використати інфраструктуру майбутнього аеродрому, зокрема, за рахунок обслуговування пасажирських авіакомпаній. Сподіваємося, що відродиться проєкт зі створення нової української авіакомпанії UNA, яка може базуватися в Гостомелі.

Які строки на реалізацію?

В.А.: Зможемо зайнятися реконструкцією аеродрому лише після закінчення війни. До цього часу розроблятимемо проєктну документацію, оцінюватимемо обсяг необхідних інвестицій та власних коштів, які зможемо вкласти в цей проєкт.

Ведете переговори про залучення інвестицій?

В.А.: Ведемо переговори з нашими іноземними партнерами з країн Європи, США, а також з деяких країн Азії. До нас приїжджають делегації з посольств цих держав, ми показуємо реальний стан справ після деокупації наших територій.

Чи ведете переговори про залучення інвестицій від стратегічного інвестора, портфельного інвестора чи це якісь державні інвестиції з цих країн?

В.А. Змішані інвестиції. Обговорюються різні рівні: бізнес—бізнес, уряди—уряди, а також професійні організації. Наприклад, асоціація “Аеропорти України” веде переговори про залучення інвестицій від асоціації аеропортів США до кількох обʼєктів на аеродромі в Гостомелі.

Віктор Авдєєв Фото з особистого архiву

Скільки літаків наразі експлуатуєте?

Є.Г.: Пʼять Ан-124-100 “Руслан”, які тимчасово базуються на аеродромі у Лейпцигу. Там же діє технічна база їх обслуговування. Це дозволило нам продовжувати виконання міжнародних перевезень відповідно до укладених контрактів.

За якими контрактами?

Є.Г.: Ми не коментуємо характер вантажів, які перевозяться. Можу сказати, що утримуємо провідні позиції на світовому ринку повітряних перевезень великогабаритних та нестандартних вантажів.

В.А.: Працюємо над розширенням нашого парку літаками сімейства “Ан”. Вважаємо цей напрямок перспективним і не розглядаємо розширення парку за рахунок західної техніки.

Звідки плануєте одержати ці літаки Ан?

Є.Г.: Кілька машин уже існуючих типів плануємо побудувати, а також літаки, які перебувають у розробці.

В.А.: У доробку “Антонова” є кілька літаків, які наразі “законсервовані”. Щоб убезпечити їх, ми не можемо розкривати інформацію, про які саме літаки йдеться, де вони зараз знаходяться, і навіть не уточнимо — за кордоном вони чи в Україні. Ми піднімемо їх на крило після нашої перемоги, щоби поповнити льотний парк “Антонова”. Крім того, після перемоги ми продовжимо роботи над програмами будівництва літаків Ан-178 та відновлення Ан-225 “Мрія”.

Дмитро УЛЯНИЦЬКИЙ

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin
[2022-06-23 16:40:34] [ Аноним с адреса 46.211.10.* ]

А навіщо НБУ гривню друкує? Судячи з цих мрій, в краіні є купа грошей на велике привелике будівництво, а не тільки на війну.

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.