Rambler's Top100
ДАЙДЖЕСТ

Чи можна змусити Путіна домовитись про компроміс і мир в Україні

[07:45 29 декабря 2023 года ] [ BBC News Україна, 28 грудня 2023 ]

Адміністрація президента США Джо Байдена “непомітно” змінює свою стратегію щодо України з підтримки повної перемоги над Росією на покращення позицій України для можливих “майбутніх переговорів”, пише Politico з посиланням на свої джерела.

 Як зазначає видання, зміни у стратегії Вашингтона відбуваються на тлі загрози зриву подальшого фінансування України, яке не можуть узгодити ні США, ні ЄС. За словами джерел, можливі переговори, ймовірно, означатимуть передачу Росії частині українських територій.

  • Хоча Білий дім і Пентагон публічно заявляють, що офіційних змін у політиці не відбулося, але Україна, США і Європа, за даними видання, спільно обговорюють переорієнтацію військ від “невдалого контрнаступу” на сильнішу оборонну позицію на сході України.

    • Захід, як пише Politico, радить Києву посилити системи ППО, побудувати нові оборонні споруди, захиститися колючим дротом і почати копати рови та протитанкові окопи вздовж північного кордону України з Білоруссю.

Адміністрація Байдена також зосереджена на збільшенні власного виробництва озброєння в Україні.

Більша частина цього “стратегічного переходу до оборони” спрямована на зміцнення позицій України на будь-яких майбутніх переговорах. “Це була наша основна ідея [від початку військових дій] — єдиний спосіб закінчити цю війну — це переговори”, — сказав Politico представник адміністрації США на умовах анонімності.

Він, однак, додав, що жодних переговорів поки що не планується, і що українські сили все ще продовжують наступ в окремих місцях.

21 грудня координатор Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі заявив, що Вашингтон підготував для Києва останній пакет військової допомоги, а на подальшу підтримку коштів поки що немає. Також він заявив, що Вашингтон і Київ щодня тримають зв'язок щодо потреб ЗСУ на полі бою.

“Ми не диктуємо умови президенту Зеленському натомість Білий дім допомагає йому втілити в життя його мирний план”, — зазначив Кірбі.

Водночас Зеленський заявив, що Україна готує нові пропозиції щодо припинення війни, вкотре підкресливши, що Київ не відмовиться від своєї вимоги про виведення Росією всіх сил.

Військові

Автор фото AFP

Польові укріплення — окопи, бункери, ДОТи — основа оборони, але головне в ній — війська, вважають експерти
 
Як пише видання, експерти вважають, що перехід від контрнаступу до активної оборони допоможе Києву виграти час, щоб зрештою змусити Путіна піти на компроміс. Оборонна війна допоможе Україні економити свої ресурси, пояснює експерт із розвідки США Ентоні Пфафф.

Тим часом у ЄС постійно дають зрозуміти Москві, що готові прийняти Київ до НАТО за прискореною процедурою. Це ще один сигнал Москві, щоб Путін замислився над можливістю компромісу із Києвом, йдеться в статті.

Самі українці ж активно обговорюють, як довго вони зможуть протриматися у війні проти Путіна. А в умовах дефіциту зброї та живої сили відмова Зеленського від будь-яких нових переговорів з Москвою виглядає все більш політично неспроможною, пише видання.

І Путін це чудово розуміє — особливо з урахуванням результатів опитувань громадської думки американців на користь Трампа, який заявляв, що швидко зупинить війну в Україні, а також заговорив про можливий вихід США з НАТО.

У політичному плані є побоювання, що Путін і близько не підійде до переговорів, доки не побачить, хто буде наступним президентом США, зазначає Politico. А у військовому — найбільше занепокоєння викликає те, що Росія може перейти у наступ навесні за серйозної підтримки з повітря.

У вересні міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявив, що росіяни мають “план дій до 2025 року”, а пізніше президент Путін зазначив: якщо постачання західного озброєння Україні припиняться, вона протримається тиждень.

Президент Росії Володимир Путін

Автор фото GETTY IMAGES

Президент Росії Володимир Путін вважає, що ситуація для російської армії в Україні покращується
 

Чи можливі перемовини

Минулого тижня американська газета The New York Times писала, що Володимир Путін готовий домовлятися.

За словами співрозмовників видання, Путін ще від вересня натякає на готовність до перемир'я, яке б зупинило бойові дії на поточних позиціях.

“І Україна не повинна ігнорувати цю можливість, адже перемога у війні визначається не лише територіальними здобутками та втратами”, - вважає відомий публіцист та політичний оглядач, член редколегії The New York Times Серж Шмеман.

Коментуючи резонансну публікацію The New York Times про сигнали Кремля щодо мирної угоди, Шмеман вказує, що ці сигнали є одночасно “підозрілими й спокусливими”.

Він вибудовує свою думку на припущенні про те, що Путін дійсно хоче переговорів. Але водночас нагадує про застереження щодо президента РФ, який “не заслуговує на довіру” і може використовувати переговори, “щоб зміцнити свої сили для нового наступу, або щоб приспати Захід і змусити його скоротити допомогу Україні”.

Однак Шмеман припускає: “якщо Путін налаштований серйозно, Україна не повинна втрачати нагоди покласти край кровопролиттю”.

На його думку, відвойована територія — не єдина міра перемоги у цій війні.

“Справжня перемога для України полягає в тому, щоб вийти з пекла війни сильною, незалежною, успішною та безпечною державою, яка міцно закріпилася на Заході”, — пише Шмеман. Саме цього, як він вважає, Путін найбільше боявся від України, яка має глибокі історичні зв'язки з Росією.

Він пропонує “вивчити можливість перемир'я”, адже це, на його думку, “не означає відступити”.

Шмеман переконаний, що Україна та більша частина світу не змиряться з анексією жодної української території. Російська армія була понівечена і принижена, а економіка країни відірвана від Заходу.

“Зупинити Росію, що не досягла своїх цілей, і перейти до відновлення і модернізації країни було б довгостроковою даниною пам'яті українцям, які принесли найвищу жертву, щоб зберегти існування своєї нації. І жодне тимчасове перемир'я не зможе назавжди перешкодити Україні повернути всі свої землі”, — вказує публіцист.

Однак, на думку координатора Ради національної безпеки Білого дому Джона Кірбі, саме Путін має зробити перший крок до переговорів, а російський президент поки що нічого подібного не зробив.

“Ми всі хотіли б, щоб ця війна закінчилася негайно, — сказав Кірбі, — Але Путін поки що не продемонстрував жодних ознак вступу до чесних переговорів”.

Добавить в FacebookДобавить в TwitterДобавить в LivejournalДобавить в Linkedin

Что скажете, Аноним?

Если Вы зарегистрированный пользователь и хотите участвовать в дискуссии — введите
свой логин (email) , пароль  и нажмите .

Если Вы еще не зарегистрировались, зайдите на страницу регистрации.

Код состоит из цифр и латинских букв, изображенных на картинке. Для перезагрузки кода кликните на картинке.

ДАЙДЖЕСТ
НОВОСТИ
АНАЛИТИКА
ПАРТНЁРЫ
pекламные ссылки

miavia estudia

(c) Укррудпром — новости металлургии: цветная металлургия, черная металлургия, металлургия Украины

При цитировании и использовании материалов ссылка на www.ukrrudprom.ua обязательна. Перепечатка, копирование или воспроизведение информации, содержащей ссылку на агентства "Iнтерфакс-Україна", "Українськi Новини" в каком-либо виде строго запрещены

Сделано в miavia estudia.