Постоянный адрес: http://ukrrudprom.com/digest/Blbordv_z_prezidentom_ma_pomenshati.html?print

Біл-бордів з президентом має поменшати

Українська служба Бі-Бі-Сі, 22 сентября 2010. Опубликовано 09:38 23 сентября 2010 года
Соціальна реклама із використанням імені та зображень президента України відпепер може здійснюється лише за його згодою — про це йдеться в Указі президента про недопущення порушень закону підчас передвиборної агітації.

Ще місяць тому із багатьох біль-бордів, які українці називають “біг-мордами,” президент вітав українців із Днем незалежності, а зараз вздовж доріг часто зустрічається заклик “Любіть Україну” із портретом Віктора Януковича.

Водночас президент Асоціації зовнішньої реклами Артем Біденко вважає, що указ про обмеження використання образу президента також є елементом передвиборчої агітації.

— Треба розуміти, що такий указ є елементом, власне, політичної агітації Партії регіонів. І дуже мені нагадує ситуацію в Росії, яку Україна почала повторювати все частіше. Там неодноразово виникала ситуація із Владіміром Путіним, який так “по-отечески журил” чиновників в регіонах, видаючи офіційні чи неофіційні накази не перегинати палку. Тут теж була реклама з використанням імені Путіна, і він офіційно казав: ну, навіщо ж, я ж президент, і цього не треба робити... По суті, для іміджу Партії регіонів, звичайно, така необхідність була. Тому що дуже багато реклами Партії регіонів із присутністю президента.

- А “дуже багато” — це скільки?

— У нас є дані за серпень. За вересень ще нема. У серпні було близько 1000 сюжетів із використанням слова “президент” або з його фотографіями. І близько 2000 сюжетів було просто Партії регіонів. Тобто, 30% — це президентські сюжети, скажімо так. І, звичайно, деяких людей досить непокоїла така ситуація. Адже президент усе ж таки має бути над політичною боротьбою. Тому, було логічно, що президент як лідер нації видав такий указ.

- Чи, за вашими даними, почали вже виконувати такий указ?

— Ні, його ще не почали виконувати. Можливо, це обумовлено тим, що все ж таки зовнішня реклама не така, як телебачення чи радіо, вона повільніша — це машини, це технічні служби. Можливо, почнуть виконувати...

- Тобто технологічно ще потрібен час для того, щоб зняти ці плакати, так?

— Так.